Bildegalleri
Komplett sett: 12 Drage mokkaskjeer & sukkerklype i sølv (830S)
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 199 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger et nydelig og tradisjonsrikt sett med 12 mokkaskjeer og tilhørende sukkerklype i det ikoniske mønsteret Drage (Dragesølv). Dette er norsk sølvdesign på sitt mest karakteristiske, produsert av den anerkjente sølvvarefabrikken Th. Marthinsen i Tønsberg.
Om mønsteret:
Drage-mønsteret ble designet i 1912 og er sterkt inspirert av norsk folkekunst, treskurd fra stavkirker og vikingtidens ornamentikk. Skjeene er kjent for sitt elegante vridde skaft og det detaljerte dragehodet som pryder toppen.
Detaljer:
Antall: 12 mokkaskjeer + 1 sukkerklype.
Materiale: Ekte sølv, stemplet 830S.
Produsent: Th. Marthinsen (stemplet med mestermerke).
Tilstand: Meget pene og velholdte. De har en flott glans og er klare for bruk til neste kaffeselskap.
Verdi:
Nypris i gullsmed i dag for tilsvarende deler ligger på ca. 800–900 kr per skje. Dette settet representerer derfor en betydelig verdi.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 24.1.2026 kl. 10:00 ・ FINN-kode: 447643928