Bildegalleri
Annerledestenkerne - En reise gjennom vitenskapens historie - Per Arne Bjørkum
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 39 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Annerledestenkerne – En reise gjennom vitenskapens historie av Per Arne Bjørkum er et engasjerende og tankevekkende verk som inviterer leseren med på en fascinerende utforskning av vitenskapens utvikling. Denne boken er skrevet for alle som ønsker å forstå hvordan radikale ideer og nyskapende tenkning gjennom tidene har formet vår forståelse av naturen og universet, fra naturfilosofiens spede begynnelse til moderne teorier innen kvantefysikk og relativitet.
Forfatteren, Per Arne Bjørkum, er anerkjent for sin dype faglige innsikt og sin evne til å formidle komplekse ideer på en tilgjengelig måte. Bjørkum har en solid akademisk bakgrunn som professor II i vitenskapsteori og vitenskapshistorie ved flere norske universiteter, og han har tidligere vært dekan ved Det teknisk-naturvitenskapelige fakultetet ved Universitetet i Stavanger. Hans brede erfaring innen forskning og undervisning gir boken et faglig tyngdepunkt kombinert med klar formidling.
Annerledestenkerne fremhever betydningen av originalitet, kreativ tenkning og motet til å utfordre etablerte sannheter. Gjennom levende beskrivelser av banebrytende forskere og deres ideer får leserne innsikt i hvordan nye konsepter oppstår, blir foreslått og til slutt kan revolusjonere vitenskapelige paradigmer. Boken belyser også den kreative prosessen bak vitenskapelige gjennombrudd og gir et nytt perspektiv på hvordan nye lover og teorier etableres, testes og tilpasses.
Med illustrerende anekdoter, historiske eksempler og refleksjoner over vitenskapens rolle i samfunnet, fungerer Annerledestenkerne både som en viktig ressurs for studenter innen vitenskapsteori og historie, og som en givende leseropplevelse for den allment nysgjerrige. Boken gir også rom for refleksjon rundt årsak-virkning-forklaringer, kritisk tenkning og de sosiale mekanismene som påvirker hvordan kunnskap blir mottatt og akseptert i fagmiljøer og i offentligheten.
Annerledestenkerne har mottatt positiv omtale fra kritikere, inkludert beskrivelser som en av de mest spennende bøkene på norsk om dette temaet og et bemerkelsesverdig verk innen fagområdet vitenskapshistorie. Med sine nesten 500 sider med grundig innhold er dette et sentralt tilskudd til enhver bokhylle for den som vil fordype seg i vitenskapens historie og forståelse.
Jeg har aktivert tjenesten «Fiks ferdig/kjøp nå» for de som foretrekker denne løsningen. Dersom du ønsker å gjennomføre handelen på tradisjonelt vis uten «Fiks ferdig», kan du enkelt trykke på «Kontakt selgeren» og sende meg en melding, så ordner vi det derfra.
Varen kan hentes i Drammen etter avtale, eller sendes mot at kjøper dekker fraktkostnaden. Betaling kan gjøres via Vipps, bankoverføring eller Bitcoin. Ved henting aksepteres også kontant betaling.
Forsendelser sendes alltid med sporing, med mindre annet er avtalt.
H-C62 (Liten pakke)*
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 16.1.2026 kl. 15:20 ・ FINN-kode: 446403741

