Bildegalleri
Nidelv 24 - 1980 modell
Nidelv
1980
24 fot
Innenbords
10
Pris
45 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Motoren var ny i 2018, jeg har selv eid båten i 4 år. Det er litt feil på display slik at det er vanskelig å lese av konkret timetall, men forventer at den har gått ca 600 timer.
Forløpende service og oppgraderinger siste årene. Det har vært årlig bytte av olje/filter. I tillegg er dieselpumpe og impeller byttet. Satt inn elektrisk lensepumpe 2 år siden, og videre satt inn elektrisk septikkpumpe for 1 år siden. Nye lanterner ble montert sommeren 2025.
Putene i kabinen begynner bli slitt, men har valgt å trekke disse med laken.
Som bildene viser begynner treverket å bli slitt, men fungerer fint sånn den er. Kalesjen forventes å fungere i 1-2 sesonger til. Båten har vært brukt gjennom hele sesongen, og står nå på sjøen. Det er 2 år siden den var på land.
Det kom dessverre dieseldyr i tanken sommeren 2024 - i denne forbindelse ble orginaltank koblet fra og satt inn en ny 25 liters tank. Meningen var å evt endre dette når båten kom på land og originaltanken ble renset.
Vannet i båten fungerer ikke, regner med at det er vannpumpa som er gåen. Har ikke vært et problem for oss da vi alltid har medbrakt rent vann på tur.
Her får du en god bruksbåt til prisen av motoren alene.
Det er betalt plass i Arendal gjestehavn frem til 15. april
Ta gjerne kontakt dersom det er noen spørsmål.
Kom gjerne med seriøse bud 😁
Spesifikasjoner
- Merke
- Nidelv
- Modellår
- 1980
- Type
- Trebåt/Snekke
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 28.0 hk
- Motorfabrikant
- Vetus M3.28
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 7 knop
- Lengde i fot
- 24 fot
- Sitteplasser
- 10
- Soveplasser
- 4
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Garmin kartplotter
2 batterier
Kjøleskap
Rødspritbrenner
Anker
Tauverk
Dieselvarmer (fungerer av og til)
Elektrisk lensepumpe
Toalett
Elektrisk septikkpumpe
Toalett
Elektrisk septikkpumpe
Lanterner
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.