
Bildegalleri
Strøken Atomos Ninja V – Som ny (brukt 2 ganger!) + 3 NP-F batterier
Til salgs
Frakt fra 99 kr + Trygg betaling 199 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Type: Annet fotoutstyr
Selger en Atomos Ninja V i veldig pen stand – nesten som ny. Kun brukt ved to korte anledninger. Skjermen er 100 % plettfri uten riper, og det er kun helt små merker på chassis fra montering (tilstand ca. 9/10).
Dette er Atomos Ninja V – en ekstern ProRes/DNx-opptaker med innebygd 1000-nits HDR-monitor. Perfekt for deg som vil ta opp i redigeringsvennlige kodeker og samtidig ha full kontroll med verktøy som waveform/false color/LUT.
SSD/opptaksmedia følger ikke med.
Dette er en modell som i mange år har vært et “go-to”-valg for profesjonell monitorering og ekstern opptaksløsning – kjent for bunnsolid kvalitet og driftssikkerhet.
Hvorfor denne pakken er et kupp:
• Nesten ubrukt.
følger med:
• 3 stk kompatible NP-F batterier
• Batterilader med strømkabel
Tekniske høydepunkter:
• 5” HDR-skjerm (1920×1080)
• 1000 nits (svært synlig i sollys)
• Opptil 4K60 10-bit via HDMI (avhengig av kameraets HDMI-utsignal)
• Pro tools: Waveform, False Color, Focus Peaking, Zebra, 3D LUT m.m.
• HDR-støtte (PQ/HLG)
• 4K signal ut.
Fremtidsrettet:
• Firmware: Denne kjører nå AtomOS 10.1.
Enheten kan oppdateres enkelt til gratis versjonen AtomOS 11 som gir deg muligheter for tilleggsfunksjoner som:
1. Helt nytt brukergrensesnitt (UI)
Mer moderne, raskere og mer responsiv.
2. EL Zone – Profesjonell eksponeringskontroll
Dette er kanskje den største nyheten for proffer. I stedet for bare vanlige "zebras" eller "false color", får man EL Zone (inspirert av ARRI-systemer). Den viser eksponering i faktiske "stops" (blendertrinn). Det gjør det ekstremt mye lettere å lyse opp en scene helt nøyaktig.
3. CineBlur (Boke-fokus)
Dette er en smart funksjon som gjør det enklere å treffe fokus. Den kan legge en lett uskarphet (blur) på alt som ikke er i fokus, slik at det som faktisk er skarpt "popper" ut på skjermen.
4. RecordAssist & PlaybackAssist
5. Colorized Exposure
En ny type "false color" som gjør det enda tydeligere å se hudtoner og skygger, slik at man unngår å "klippe" høylysene.
6. Bedre støtte for trådløse funksjoner
Hvis man kjøper en Atomos Connect-modul senere, er AtomOS 11 optimalisert for "Camera to Cloud" (opplasting direkte til Adobe/Frame.io mens man filmer).
7. Wi-Fi: Ninja V har ikke innebygd Wi-Fi. Ønsker du Wi-Fi/Ethernet-funksjoner brukes Atomos CONNECT-modul (ekstrautstyr, ikke inkludert).
Pris (kan diskuteres ved rask handel/henting):
• 5 000 kr for hele pakken (monitor + 3 batterier + lader)
• 4 490 kr kun monitor + lader
Kan hentes i Asker, eller sendes trygt med Fiks ferdig. Rask handel = rask levering.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 13.1.2026 kl. 20:18 ・ FINN-kode: 445990187