Bildegalleri
Langhåret dvergdachs, hann brun tan, omplasseres
Til salgs
Beskrivelse av varen
Alder: 4 år eller eldre
I slutten av annonsen står det noen spørsmål jeg ønsker svar på, som omhandler ting man minimum bør ha tenkt på før man ønsker å skaffe seg en hund.
Hugo ønsker seg et drømmehjem, så om du mener dere kanskje har hjemmet for han- så ta gjerne kontakt.
Hugo søker et nytt hjem
Han ble 7 år den 10. januar.
Dette er en gutt som har vært høyt elsket, og om alt hadde gått slik det skulle, ville han fremdeles ha vært hos sin tidligere matfar.
Dessverre blir ikke livet alltid slik man hadde tenkt, og det tok uventet slutt for matfar før jul.
Hugo har hatt det veldig godt frem til da. Det var "Pappsen og Lillegutt", som nok var like avhengige av og glade i hverandre begge to.
Hugo er en hund som har vært med overalt, og med på alt. Han ble ikke etterlatt hjemme når far i huset skulle til sverige på handletur. Hugo har vært fast inventar på båtklubben matfar var i, og de var begge to på båtturer- tilbrakte tid sammen i spikertelt- og Hugo ble heller ikke sittende på land å vente når far sjøl utforsket vann med SUP brett. Hugo var med på alt.
Han er vant til å sove i senga, og å få være i sofaen, på fanget- og få mye kos og kjærlighet.
Dessverre har Hugo nok blitt traumatisert og preget av matfars uventede bortgang, og også politiets håndtering i ettertid når de har tatt seg inn i huset for å komme til stedet. I en situasjon hvor Hugo allerede har vært i krise, og voktet over matfar, for så å bli behandlet som en ting av "inntrengere" , revet bort fra alt kjent og kjært- er det ikke uforståelig at dette har preget han.
Nå som han har kommet hjem til meg i dag,har dette gått fint. Ikke noe nevneverdig stress eller bjeffing, hverken på meg, samboer eller flokken med hunder- men det er jo et kjent hus han er i her.
Da vi har en flokk med tisper i hus, så har vi ikke mulighet til å ha en hannhund boende her på permanent basis.
vi ønsker å finne et hjem til han hvor han kan leve ut sine dager like høyt elsket og ivaretatt som han har blitt i sitt tidligere hjem.
Det er ikke noe hastverk med at han skal flytte ut, men for Hugos del er det nok bedre at han kommer til sitt forevig- hjem tidligere heller enn senere, så derfor starter vi søken etter det perfekte hjem for han nå med en gang.
Hugo er importert til Norge som valp, og har i sine første år bodd hos meg før han flyttet til matfar som i starten var forvert. Etter noen år og et par kull, ble Hugo skrevet over til matfar til odel og eie, og han er testamentert tilbake til meg. 3 av hugos døtre, og et av hans barnebarn bor hos meg.
Hugo vil til et hjem som har mye kjærlighet, tid og omsorg til han.
Gjerne til noen som er hjemmeværende, og som kanskje har hund i huset fra før.
Fra tidligere er Hugo vant med andre hunder rundt seg, men hos matfar var det kun de to, og de hadde det godt slik
Hugo kan fint være hjemme alene, men han er ikke vant til å være alene hjemme over lengre perioder- mye fordi matfar ikke har likt at "lillegutt" skal være ensom.
Han kommer ikke gratis, men et godt hjem vil være den største prioriteringen for denne gutten.
Dette ønsker vi å vite:
Hvem er du/dere som er interessert i Hugo?
Hvordan er bosituasjonen din?
Har du erfaring med dachshund fra før, eller hundehold generelt (i så fall hvilke raser?
Har du andre hunder på dette tidspunktet (alder, kjønn, rase)?
Har du barn (alder), om ja, har de tidligere erfaring med å ha hund?
Hvor sover hunden om natten? Hvor er hunden om dagen når du er på jobb?
Hva skjer dersom hunden blir syk?
Hvordan løses det når ferier skal avvikles, eller du av andre årsaker må reise bort for en periode?
Hvordan vil hund korrigeres hos dere dersom den f.eks stjeler mat, gjør fra seg inne, gnager i stykker ting den ikke burde?
Skriv gjerne noen tanker om bruk av bur og hvordan dette vil praktiseres hos dere, og ellers litt om hvordan livet til en hund vil bli hos nettopp deg.
#dachs #dvergdachs #langhåret #dvergdachshund
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 13.1.2026 kl. 14:45 ・ FINN-kode: 445948793