Bildegalleri
Canna Indica frø
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 39 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Helt ny - Uåpnet/med lapp
15 frø Canna indica / kanna selges
Store med Røde blomster
Såtid: Januar-februar
Hvordan: Frøene på kanna er harde slik at det kan være vanskelig for fuktighet og komme inn i frøet. Ta en neglefil og fil på den ene siden av frøet til litt av det svarte skallet er borte. Du vil se at det er hvit rett under skallet. Legg frøene i bløt natten over og så de i vanlig såjord. Kanna vil ha ganske høy temperatur for å spire 20-24 grader. De kan spire litt sporadisk etter en 3 ukers tid. Når plantene er har fått et til to blader kan de prikles om i egne små potter og dyrkes videre.
En eksotisk plante med spektakulære 7-10 cm store blomster over frodig, grønt bladverk som gir et eksotisk innslag i hagen. Denne dvergvarianten er lett å plassere i hagen, både i bed og krukker. Dette er en knollvekst som må overvintres frostfritt. Trives best på en solrik varm plass med jevnt fuktig jord.
En av de mest praktfulle, tropiske plantene, ideelt egnet til store terrassekrukker som deretter kan overvintres på et frostfritt sted.
Kan sendes som brevpost for 30kr
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 6.1.2026 kl. 13:48 ・ FINN-kode: 444790174
