Bildegalleri
Bowers and Wilkins 702 S2 høyttalere i Sateng Hvit
Til salgs
29 500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Bowers & Wilkins
Mine fantastiske High End høyttalere fra B&W selges desverre pga forandring i prioriteringer i hjemmet.
Selges som tilnærmet komplett med Original emballasje/esker og bunnplater
Det følger også med Soundcare SuperSpikes, samt Van den Hul kabler med banan plugger som jeg har bi-wired selv
Støvdeksler er pene og inntakte 👍
Finnes selvfølgelig noe mindre bruksmerker på kabinettene, se bilder
Er derfor priset i lys av dette til hyggelig pris
Nypris var i sin tid 49996,- for paret
Nyeste versjon 702 S3 koster nå 79996,-
Mine 702 S2 selges for kun 29500,- 🙏
Ønsker ikke skambud eller bytte forslag
Er behjelpelig med levering I Oslo, Akershus, Buskerud ,Vestfold og Østfold etter nærmere avtale
Ta gjerne kontakt ved interesse 🙂
Jeg har ett flust med gode vurderinger på Finn , så her handler du trygt med andre ord , gjerne les dem ⚡️⚡️⚡️
Beskrivelse hentet fra Hi Fi klubben:
https://www.hifiklubben.no/bowers--wilkins-702-s2-gulvstaaende-hoeyttaler/bw702s2wh/
B&W 702 S2 – tung, avansert og audiofil gulvhøyttaler i flott møbelutførelse
702 S2 er 700-seriens flaggskip. Her får du både større lyd og mer avansert teknologi enn på de mindre modellene. Det separate diskanthuset på toppen av kabinettet er nedarvet fra 800 Diamond-serien og forbedrer både spredning og stereoperspektiv markant.
I forhold til 703 S2 har B&W også klart å føye til et tredje basselement, uten at kabinettet har blitt noe høyere. Den massive bestykningen gir muligheter for imponerende ren, dyp og dynamisk lyd i de dype oktavene.
Med 702 S2 – og en matchende forsterker – kan du være sikker på et skikkelig full-range lydbilde av beste sort, uansett sjanger og lydtrykk. En audiofil allrounder som krever sin plass, men til gjengjeld kvitterer den med storslåtte musikkopplevelser.
702 S2 fås i ekte rosentrefinér, matt hvit eller sort høyglansutførelse.
kilo, så det er ytterst solid og resonansdødt. Dette designet åpner også for muligheten til å bruke selve huset til kjøling av diskanten, som i 800-serien. God kjøling er viktig, fordi det gir lavere driftstemperatur i spolen på diskantelementet, og det er til stor fordel for både lydkvalitet og holdbarhet.
Elementet er også mekanisk frakoblet i de modellene hvor det sitter montert i frontbaffelen. Her blir det gjort ved hjelp av en ring av syntetisk gelé rundt magnetmotoren, og det gir hørbart klarere og mer tredimensjonalt lydbilde.
Continuum (kuhn-tin-you-uhm)
Under utviklingen av den kostbare 800 Series Diamond D3 fant B&W frem til en erstatning for Kevlar, som ellers har vært brukt som membraner i både FST- og bass/mellomtone-elementene deres siden 1974: Continuum! Akkurat som Kevlar er Continuum et vevd materiale som fremdeles innebærer en kontrollert oppbrytning, men med vesentlige forbedringer i spredningen.
Samtidig er oppbrytningen i selve materialet enda mer kontrollert enn med Kevlar. Forvrengningen kan derfor holdes på et absolutt minimum. Med Kevlar kunne B&W konstruere membraner som nesten oppførte seg som ønsket. Continuum-elementene med sine nye materialer gir en membran som oppfører seg akkurat som ønsket – og dermed blir forvrengningen bragt ned på et bokstavelig talt uhørt lavt nivå!
Alt dette er teknologi nedarvet direkte fra 800-serien, og du høster fruktene av B&Ws pionerarbeid når den krystallklare lyden flyter inn i øregangene dine.
FST– en unik mellomtone med unike kvaliteter
Alle 700-seriens treveis-modeller er utstyrt med B&Ws unike "kantløse" Continuum FST-mellomtone. FST-elementet er konstruert uten det konvensjonelle kantopphenget som er kjent fra vanlige elementer, og den gir en ekstremt oppløst og nøytral gjengivelse av stemmer og instrumenter.
Membranen i en FST-mellomtone er vevd på en spesiell måte som gjør at uønskede resonanser på overflaten av elementet blir "slått i stykker". I kombinasjon med det kantløse FST-opphenget vil membranen gjengi forskjellige frekvenser på forskjellige områder av overflaten. Elementet "flekser" ut fra den spilte tonen i stedet for å bevege seg som et stempel, og dette bidrar til å spre alle frekvensene i arbeidsområdet like godt. Du tvinges ikke til å sitte i en bestemt posisjon for å kunne nyte musikken optimalt.
Den fintunede, "anti-resonance" massedemperen i sentrum av membranen gir også et verdifullt bidrag til å dempe vibrasjoner og styre oppbrytningen. Selve høyttalerchassiset er ultrastabilt støpt i aluminium, og elementet er på raffinert vis montert på baksiden av chassiset innvendig i kabinettet med et spesielt feste. Her sørger et helt nytt dempesystem for å isolere element og kabinett fra hverandre, slik at uønskede vibrasjoner ikke forurenser lydsignalet.
Aerofoil – bassgjengivelse fra de høyeste luftlagene
De rendyrkede basselementene i 700-serien er utstyrt med en forenklet utgave av den ultralette og ultrastive Aerofoil-membranen som ble utviklet til 800-serien. Aerofoil-membranene i 700-serien er fortsatt inspirert av flyindustrien, og det er fortsatt en sandwichkonstruksjon. Her er den bare laget med to solide papirlag rundt et lag polystyren-skum i stedet for karbonfiber og syntetisk spesialskum som i 800-serien.
På tross av den enklere konstruksjonen er 700-seriens basselementer fremdeles ytterst potente. De lette og stive membranene fungerer som et nesten perfekt "stempel" som motstår oppbrytning svært godt i hele arbeidsområdet. Akkurat den samme grunnen til at Bowers & Wilkins utviklet Carbon Dome-diskanten til denne serien. Du vil bli overrasket over presisjonen og dynamikken fra disse avanserte, nye basselementene.
Less is more
Delefilteret har stor betydning for høyttalerens lydkvalitet, og som i deres dyreste serier har Bowers & Wilkins i 700-serien gjort samspillet mellom elementene så optimalt at delefilteret kan reduseres til ganske få komponenter. Disse er til gjengjeld i utsøkt kvalitet og valgt ut gjennom en lang rekke lyttetester. Færre komponenter gir mer direkte signalvei, som igjen gir bedre lyd.
De kraftige skruterminalene på bakpanelet sikrer problemfri funksjon i hele høyttalerens levetid. Du har også mulighet til å bi-wire høyttaleren, så du kan klemme ut alle kraftreservene i systemet.
Bassrefleksporten er B&Ws unike Flowport, som har små fordypninger i munningen. Overflaten minner om en golfball og reduserer luftmotstanden så luften kan passere lettere. Det gir renere og dypere bass, og minsker samtidig forvrengningen.
Fra lyd og bilde 2018:
Redefinerer toppklassen
Med musikalsk eleganse og dynamisk gnist slår toppmodellen i den nye 700-serien fra B&W beina under konkurrentene.
Spesifikasjoner
Prinsipp: 3-veis bassrefleks
Frekvensrespons: 28 Hz – 33 kHz (-6 dB)
Impedans: 8 ohm
Følsomhet: 90 dB / 1W
Diskant: 1" frakoblet karbondome
Mellomtone: 6" Continuum FST
Bass: 3 x 6,5" Aerofoil
Farger: Svart høyglans, hvit sateng, Rosenut tre
Mål (H x B x D): 99,4 x 20 x 36,4 cm (uten bunnplate)
Vekt: 29,5 kg
Konklusjon
Som toppmodell sementerer 702 S2 den nye høyttalerserien til Bowers & Wilkins som noe av det aller beste i sin klasse. Det er noe av det bedre vi har hørt til denne prisen, og fungerer like godt til pop, rock og rap, som til klassisk og jazz. Det finnes mer hardtslående saker, men homogeniteten og oppløsningen er disse nærmest alene om til denne prisen. Høyttalerne engasjere uansett musikkstil, og du får mye ut av dem også med en rimelig forsterker. At de tåler å stå ganske tett mot bakveggen er heller ingen ulempe. To tomler opp!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 11.1.2026 kl. 16:31 ・ FINN-kode: 444172443