Bildegalleri
Khaled Hosseini: "Tusen strålende soler»
Til salgs
50 kr
Beskrivelse av varen
Khaled Hosseini: "Tusen strålende soler»
Schibsted, 2007
Innbundet.Smussomslag
Originalens tittel: "A Thousand Splendid Suns». Oversatt av Elisabet W. Middelthon
(Wikipedia): Tusen strålende soler (engelsk: A Thousand Splendid Suns; er en roman utgitt i 2007 av den amerikansk-afghanske forfatteren Khaled Hosseini. Det er hans andre bok, etter bestselgeren Drageløperen. Den ble utgitt i USA den 22. mai 2007, og fikk god kritikk fra Kirkus, ] Publishers Weekly, Library Journal og Booklist, samt ble nummer to på Amazon.coms bestselgerliste før den ble utgitt.
Temaet i boka er kvinner i islam med spesielt fokus på Afghanistan, Hosseinis hjemland. Boka handler om to kvinner – Mariam og Laila – som i løpet av handlingen føres sammen.
Columbia Pictures eier filmrettighetene til boka, men produksjonen har enda ikke begynt. Steven Zaillian skriver for tiden manuset til filmen.
*** Fra min private samling. Overlevering kan avtales på Nøtterøy eller i Oslo sentrum (jeg er der av og til). Ved postforsendelse betaler kjøper porto.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 30.12.2025 kl. 20:35 ・ FINN-kode: 443747027

