Bildegalleri
Studiologic SL88 Studio - midikeyboard
Til salgs
3 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Godt midikeyboard med gode tangenter og solid konstruksjon - samme tangentmekanikk som i feks Arturia Keylab 88 og Nord Electro (Fatar tp-100LR)
https://www.studiologic-music.com/products/sl_keyboards/
Brettet er pent brukt.
Tangentene ble for en stund siden gått over og smurt opp da de hadde begynt å lage mer mekanisk støy etter noen års bruk (dette er helt normalt for disse - søk litt på nett, så finner du mange som tar opp dette "problemet". Det er imidlertid kun mekanisk lyd fra bevegelsen av tangentene, og vil uansett ikke påvirke verken spilleopplevelse eller midi-signalene brettet produserer. Bare litt irriterende for oss som liker at ting er så smooth som mulig 🤡)
Resultatet etter servicen er at brettet føles og oppfører seg som det var nytt! 🎉
Det eneste jeg kan bemerke er at to av tangentene i det helt øverste registeret har utviklet en liten subbelyd når de presses ned - dette er også kun en mekanisk u-lyd, og det påvirker ikke spillbarhet eller følelse disse tangentene gir.
Jeg har åpnet opp for å undersøke, og funnet ut at det er hammeren på den ene svarte tangenten som har blitt ørlite bøyd (plastikkdel...) slik at den så vidt gnisser borti nabohammeren når den beveger seg opp og ned. Dette har i praksis ingen betydning for bruk av de berørte tangentene - og dessuten er det jo snakk om tangenter i alle fall jeg veldig sjelden bruker - så da har jeg ikke engang vurdert å bytte hammeren (kan kjøpes online for 2-300kr og tar nok 30min å bytte om man er litt nevenyttig og gjør det selv).
Det følger med strømadapter, men ikke pedaler eller stativ.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 23.12.2025 kl. 17:23 ・ FINN-kode: 442497127
