Bildegalleri
En dekorativ dobbel gresskarfigur eller flaske
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
En dekorativ dobbel gresskarfigur eller flaske, ofte kalt en "Wu Lou" eller "Hulu" i kinesisk kultur, laget av et polert kokosnøttskall med et rødt bånd.
Symbolikk og bruk
Betydning: I kinesisk tradisjon er gresskar (hulu) et viktig symbol på langt liv, god helse, velstand og hell. Ordet "hulu" (葫蘆) høres ut som "fulu" (福禄), som betyr "formue og velstand".
Form: Gresskarets form, med en smal topp og bred bunn, symboliserer foreningen av himmel og jord, og den store, hule bunnen sies å inneholde skatter og absorbere negative energier eller sykdomsånder.
Tradisjonell bruk: Historisk ble tørkede gresskar brukt av taoistiske munker og lokalbefolkningen til å bære vann, medisin eller vin, noe som knytter dem til helbredelse og udødelighet.
Dekorasjon: dette er sannsynligvis et moderne håndverksprodukt, ofte laget i områder som Ben Tre i Vietnam, som brukes som et lykkesymbol for hjemmedekor eller som gave for å ønske lykke og velstand. Det røde båndet representerer også lykkebringende farger i kinesisk kultur.
Gjenstander som dette, ofte laget av kokosnøttskall i Vietnam, er ment for å lagre væsker som kokosnøttvin eller annen sprit.
Betegnelse: I japansk kultur omtales lignende kalebasser (hyotan) spesifikt som sakeflasker.
Den kan være ment for funksjonelt bruk som en flaske, eller kun som en dekorativ gjenstand som symboliserer hell og lykke.
Flasken har fått noen bruksmerker og riper. Den er fortsatt kul.
Kr 130
Kan sendes med Postnord for 69 kr, eller hentes på Sørumsand
Se også mine andre annonser
Skap srom
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.12.2025 kl. 20:23 ・ FINN-kode: 442325082

