Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Audi/S8

Bildegalleri

(1/73)

Audi S8

4.0TFSI 519HK/V8/2xS-Line/SoftClose/B&O/Night.V++++

Modellår

2014

Kilometerstand

88 772 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Totalpris

659 990 kr

Nyttige lenker

Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Velkommen til Auto Select
Vi tilbyr: KJØP - SALG - INNBYTTE - KOMMISJON - FINANSIERING - FORSIKRING - GARANTI

Auto Select er medlem i Norges bilbransjeforbund (NBF), Norges bruktbilgruppen, og Mobility Pool
Dette gir deg en økt sikkerhet på at du handler med en trygg og profesjonell forhandler.

Vi har levering av biler over hele Norge.
Dersom du bor langt unna så har vi mulighet for video visning av bilen og levering gjennom våre samarbeidspartnere.


NB! Har du ikke fått svar på din mail du sendte oss? Vi opplever at noen av våre mail havner i søppelposten/spam-filteret. Sjekk også denne når du leter etter svar fra oss, eventuelt ring oss dersom det er manglende svar, vi svarer alltid!


AUDI S8 4.0 V8 TFSI - 520HK Quattro har nå ankommet våre lokaler!

Den er stor og tung, Komfortabel som få, og raskere enn de fleste.

Audi S8 viser at det er mulig å bygge en nær to tonn tung bil med gode svingegenskaper uten å ta livet av komfortnivået. V8-motoren gir bilen en voldsom kraft og en herlig lyd, og setter prikken over I-en på det som må karakteriseres som en sann drømmebil.

Å få 1.940 kg bil til å flytte på seg i samme grad som Audi S8 gjør, er utrolig. Hundre kilometer i timen er unnagjort på 4,2 sekunder, og lyden er selvsagt helt vannvittig over hele registeret. Det høye momentet sørger for at bilen også oppleves som ekstremt lettkjørt og fleksibel, samtidig som den virkelig viser sitt potensial når du provoserer den litt
Bilen har en meget god miks av kjøreegenskaper og komfort, og klarer seg vel så bra på svingete veier som på dårlig motorveidekke.

Audi S8 er både vakker, grom, breial og eksklusiv i sin oppførsel på en gang. Bilentusiaster vil på lang avstand "lukte" at dette ikke er noen standard Audi A8 med 3.0 TDI motor som kommer. Blant annet har Audi S8 krom i både grill, speil, andre fangere, store hjul med litt større bremser i seg, og ikke minst de klassiske fire eksosutblåse som aldrar om den heller unormale effekten som finnes i dette beistet!

Er det noe Audi virkelig kan, er det interiør. Som seg hør og bør i en bil som starter på 2,5 millioner kroner, er kvalitetsfølelsen stor. Med Audi exclusive todelt interiør av beige skinn (stoler, dashbord, taktrekk, ratt og dørsider), aluminiumslister og deksler i karbonfiber er lekker, og understreker S8 sin sportslige posisjon i modellrekken. Setene er av beste sort, men kunne med fordel gitt enda bedre sidestøtte enn de gjør. På grunn av alle innstillingsmulighetene er det likevel lett å finne seg nærmest perfekt til rette bak rattet. Plassen innvendig er meget god, og bagasjerommet rommer minimum et stykk mann som måler 1,83 meter på strømpelesten, hvis ikke to.
Et annet fantastisk lydbilde sørger BANG&OLUFSEN-stereoen for, men det er jo egentlig den V8érn som er den virkelig musikken i bilen!

Audi S8 med 4,0 liters V8 motor, 520HK, og Audi's overlegne Quattro system er en bil som må prøves for riktig inntrykk.


Medfølger:
- Sommerhjul
- Vinterhjul

Garanti:
- På denne bilen kan det mot ett tillegg i pris kjøpes utvidet bruktbilgaranti. Ta kontakt med en av våre selgere for ett pris tilbud!

Vedlikehold/servicehistorikk:
- Ta kontakt med en av våre selgere for mer informasjon

EU Godkjenning:
- Bilen er EU godkjent til februar 2026

Farge:
- Matt Sort / Original: Havanna Black Metallic Paint 

Innvendig:
- Audi Exclusive Todelt

Utstyr:
- Cruisekontroll Adaptiv
- Elektrisk sete m. memory foran & bak
- Elektriske speil
- Fjernlysassistent
- Handsfree opplegg
- Hengerfeste, avtagbart/svingbart
- LED-lys
- Lyssensor
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Navigasjonssystem
- Nøkkelløs start
- Oppvarmede seter
- Original telefon
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- Regnsensor
- 360 Ryggekamera
- Sentrallås
- Servostyring
- Seter i helskinn
- Sideairbager
- Soltak/glasstak
- TV-skjerm i baksetet
- Bang&Olufsen High End Soundsystem
- Keramiske bremser
- Servolukking dører (Softclose)
- Elektrisk svingbart hengerfeste
- Sportseksos
- Matrix LED frontlykter
- Dynamisk styring
- Quattro med sportsdiff
- 21"orig S8 alu med sommerdekk
- 22-veis Sportsseter
- Sportsseter med massasje
- 360 graders kamera
- Assistent-pakken
- Adaptive Cruise Control
- Audi side & lane assist, pre sense plus
- Head-Up Display
- Night Vision
- Fartsgrensevisning
- Lys- og siktpakke
- Utvendige speil, el. innfellbare/oppvarmede/justerbare, med memory og auto avblending
- Takluke
- Servolukking av dører og bakluke
- El.åpning/lukking av bakluka
- Keyless / låse opp og låse igjen med nøkkelen i lommen
- Sportsratt, oppvarmet, med girshaltere og multifunksjon
- El. rattstamme (inn/ut, opp/ned - justeres elektrisk)
- Navi med MMI touch MID + DAB radio
- Dekktrykksvarsling High (viser både temp og trykk)
- Audi Music Interface
- Digitalt tv-mottak
- Adaptive luftfjæringer regulerbare i hardhet og høyde
- Setevarme foran og bak
- Elektriske solgardiner for bakrute og siderutene bak
- Komfort-telefoni inkl. utvendig antenne
- Gjennomlasting
- QQ1 innvendig lyspakke
- Doble ruter foran og på siden
- P-sensorer foran og bak

- FROM DREAM
         TO DRIVEWAY - 



Vi tar innbytte av din bil

Auto Select AS vokser stadig og trenger derfor mer bruktbil.
Ønsker du å kjøpe ny bil av oss men har en innbytte bil, det meste kan være aktuelt for oss. Ta kontakt for et uforpliktende tilbud på mail:
Post @autoselect.as

Vi selger bilen din
Vi tar også imot biler i kommisjon. Dvs at vi klargjør, annonserer, fotograferer og selger bilen for deg. Du får avtalt sum på konto så fort bilen er solgt. Ta kontakt for mer informasjon.

Vi har svært konkurranse dyktige finans avtaler gjennom våre samarbeidspartnere som Santander, Nordea Finans & Sparebank 1 Finans
Ta kontakt for uforpliktet tilbud!
 
Vi er stolt samarbeidspartner av Gjensidige forsikring, IF forsikring, Fremtind forsikring og Tryg forsikring
Vi har landets beste og rimeligste forsikringsavtaler, og har gleden av å kunne tilby våres kunder dette.
Ta kontakt med oss om pristilbud

Garanti og sikkerhet
Vi samarbeider med fler av Norges ledende garantileverandør som Fragus group AS og  Autoconcept AS. Vi kan tilby garanti fra 6 mnd og kan forlenges med pristillegg opptil 36 mnd. Ta kontakt for priser!
Vi utfører utleveringsrapport på alle våre biler.

Auto Select medlem i Norsk bilbransjeforbund (NBF), Norges bruktbilgruppen, og Mobility Pool
Dette gir deg en økt sikkerhet på at du handler med en trygg og profesjonell forhandler.

Auto Select er godkjent autoreg-forhandler av Statens Vegvesen.
Dette vil for deg som kunde si at vi har muligheten til å registrere bilen kjapt og enkelt til alle døgnets tider da vi har skilter på lager.
kjør hjem i ny bil, samme dag!

Husk å ta med bank ID for signering av lånedokumenter/finansering og omregistrering.
 
Ekstra utstyr og andre ønsker
Våre samarbeidspartnere har konkurranse dyktige priser på alt av ekstra utstyr
Ønsker du ettermontering av hengerfeste, soting av ruter, motor/kupevarmer, DAB-adapter, 1000-metere, takstativ til ski/sykler/osv., ta kontakt for priser. 

Vi har også gode samarbeidspartnere innen dekk og felg, send oss gjerne en mail for mer info. 
Vi har også avtale med folieringspesialister, ta kontakt for prisstilbud.
 
Levering og transport av kjøretøy
Vi kan transportere bilen over hele Norge, spør oss gjerne om pristilbud på frakt til ditt hjemsted.

Vi henter deg også på togstasjonen Hamar eller Elverum om du kommer med tog. Toget kommer direkte fra Gardermoen og turen derfra tar ca 50 minutter. Ring oss i forkant for avtale. Vi kan også vise frem biler utenom åpningstider etter avtale.

Besøksadresse:

Torolf Storsveens veg 27, 2406 Elverum.

25 km fra Hamar

138 km fra Oslo

Ta gjerne kontakt med en av våre selgere for en uforpliktende og hyggelig bilprat!

Ole Helgesen
Tlf: 979 79 027
Mail: Ole @autoselect.as

Trond Rudshagen
Tlf: 458 02 052
Mail: Trond @autoselect.as

Denis Shala
tlf: 965 10 563
Mail: Denis @autoselect.as

Yllnor Ugzmaili
Tlf : 954 51 300
Mail: Yllnor @autoselect.as

Arber Ibishi
Tlf: 995 60 468
Mail: Post @autoselect.as

Fellestlf: +47 625 92 000
Hjemmeside : www.Autoselect.as


*Vi tar forbehold om taste- og skrivefeil i annonsene. Vi lever av kundetilfredshet og vi prøver å gi en så korrekt informasjon om bilene som mulig, men vi tar likevel forbehold om at feil i annonsen kan forekomme. Er det noe som er veldig viktig for deg, er det fint om du spør spesifikt om dette.
*Bruk av våre annonsebilder skal ikke skje uten vårt samtykke.

 
Finansiering:
• Nedbet. over   3 år:   12 913,- pr. mnd.
Priser ved 35% egenkapital og basert på våre finansieringspartneres rente. Dette er kun priseksempler, kontakt oss for nøyaktig pris.


 - GASELLE 2024 & 2025
AUTO SELECT AS har blitt kåret til gasellebedrift i 2024 & 2025 av Dagens Næringsliv.
Kun et fåtall bedrifter i Norge som får denne utmerkelsen.
Gasellene er en av Norges raskest voksende og mest vellykkede bedrifter.

Spesifikasjoner

Omregistrering
4 434 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
655 556 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Audi
Modell
S8
Modellår
2014
Karosseri
Sedan
Drivstoff
Bensin
Effekt
519 hk
Slagvolum
4 l
CO₂-utslipp
225 g/km
Kilometerstand
88 772 km
Girkasse
Automat
Maksimal tilhengervekt
2 300 kg
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Vekt
1 990 kg
Seter
5
Dører
5
Farge
Svart
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Chassis nr. (VIN)
WAUZZZ4H2FN008143
1. gang registrert
27.06.2014
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • 0EE Installation differentiation for standard transmission
  • 0FA Standard manufacturing sequence
  • 0JZ Without determination of weight category for front axle
  • 0K0 Without alternative drive system
  • 0LW With special labels safety certificates for Germany
  • 0M0 Fuel tank
  • 0P0 Rear exhaust tailpipe (standard)
  • 0RZ Without ignition/starter switch locking system, without steering lock
  • 0TD Floor mats in front and rear
  • 0U0 Fuel quality 98 RON
  • 0VC Information kit in German
  • 0Y1 Standard climatic zones
  • 0YZ Without determination of weight category for rear axle
  • 1A2 Fuel system for SI engine with direct injection (FSI)
  • 1D9 Trailer towing hitch
  • 1E0 Without activated carbon canister
  • 1EX Special identification label for EC for M1 passenger vehicles
  • 1G8 Breakdown kit
  • 1KU Disc brakes in rear
  • 1LW Disc brakes in front
  • 1N8 Dynamic steering
  • 1PD Wheel bolts with anti-theft protection (unlockable)
  • 1S1 Tool kit and car jack
  • 1SA Without additional front underbody guard
  • 1T3 First aid kit with warning triangle
  • 1U9 Audi exclusive folding table for driver and front passenger side
  • 1VJ Installation parts for eight-cylinder engine
  • 1W7 Refrigerator
  • 1X1 Four-wheel drive
  • 1XT Leather-covered multifunction sports steering wheel, 3-spoke, with shift paddles, heated
  • 1Z2 Increase in initial standard fuel filling
  • 2C7 Steering wheel with electric tilt and axial adjustment
  • 2D0 Without cd enhancing underbody panel
  • 2K3 Reinforced bumpers
  • 2KR Labels in English and German
  • 2MB Adaptive air suspension sport with S-specific tuning
  • 2T5 Without dual-view display
  • 2V5 Fresh air intake system with combinationfilter
  • 2Z1 Type sign at rear and "Quattro" nameplates respectively
  • 3B4 Child seat anchors for child seat system ISOFIX
  • 3FR Solar sunroof
  • 3PR Power seat adjustment for both front seats with memory feature
  • 3X0 Without load-through facility
  • 3Y8 Electric blinds for rear window and for rear door windows
  • 4A4 Seat heating for front seats and outer rear seats
  • 4D2 Seat ventilation and massage function atfront and rear
  • 4E7 Luggage compartment lid, electrically opening and closing
  • 4F2 Central locking system "Keyless Entry"
  • 4GY Laminated windshield
  • 4KV Side and rear windows in laminated glass
  • 4L6 Breakaway interior rearview mirror, auto-dimming
  • 4QF 3-point seat belts in front, with electric height adjustment and memory feature
  • 4UF Switch for front passenger airbag deactivation
  • 4V1 Front passenger seat control
  • 5C0 Without special body measures
  • 5D7 Carrier frequency 868 MHz without panic button
  • 5K5 Transport protection film with additional transport protection measures
  • 5MG Upper inlays in Walnut dark brown
  • 5N1 Folding grab handles
  • 5SL Left exterior mirror, aspherical
  • 5XH Sun visors with vanity mirrors, illuminated for driver and front passenger
  • 5Z1 Power-adjustable single seats in rear
  • 6E3 Front centre armrest
  • 6F3 Emblems
  • 6FC Exterior mirror housings in aluminium look
  • 6G0 DVD/CD changer
  • 6M1 Tie down straps
  • 6NN Alcantara molded headliner
  • 6Q2 Leather selector lever
  • 6TS Right exterior mirror, aspherical, large viewing field
  • 6V1 Rear trim panel (ECE)
  • 6W5 Front license plate carrier
  • 6XL Exterior mirrors, electrically folding, automatic anti-glare action with memory function
  • 6Y0 Without cruise control warning system
  • 7AL Anti-theft alarm with tow-away protection
  • 7B3 12-volt socket(s)
  • 7BH Winter wheels: 4 cast alu. alloy wheels,5 parallel-spoke design (S design), 9J x 20, with 265/40 R 20 tyres
  • 7G9 Preparation for tracking system
  • 7HD Leather variant 3
  • 7JW Vehicle class differentiation -4H0-
  • 7K1 Tyre pressure monitoring display
  • 7L8 Start-stop system with regenerative braking
  • 7M2 S8 logo on door sill trim strips in the door cutouts
  • 7MM Emission standard EU6 plus
  • 7P3 Electric lumbar support for front seats and outer rear seats
  • 7T6 Navigation system (MID)
  • 7W4 With extended safety system (proactive passenger protection system, basic, front, and rear)
  • 7X5 Park assist with 360° display
  • 7Y5 Lane change system plus lane keeping system
  • 8EX LED headlamps
  • 8G4 Matrix LED headlights
  • 8K4 Separate daytime running light -- NAR --
  • 8Q0 Without headlight range control
  • 8RF Bang & Olufsen Advanced Sound System
  • 8S9 Reading lights, basic equipment
  • 8SP LED rear lights with dynamic indicator
  • 8T4 Adaptive cruise control with stop & go function
  • 8WM Cornering and poor weather light
  • 8X1 Headlamp washer system
  • 8YQ MMI radio plus
  • 8Z5 Not hot country
  • 9AH Climatronic with second evaporator and second heating system
  • 9JB Cigarette lighter and ashtray
  • 9M0 Without auxiliary heater/parking heater
  • 9P1 Seat belt reminder, electric contact in buckle
  • 9R1 Night vision assistant
  • 9WP Rear Seat Entertainment
  • 9Z3 230-V inverter and outlet for Europe
  • 9ZW Mobile phone interface
  • A00 No self-collection
  • A51 Audi AG
  • A8S Standard equipment
  • AQ0 Standard-production quality
  • AV1 Driving on the right
  • B01 Type approval country Germany
  • B0A Component parts set without country-specific building regulation
  • C16 Operating permit, alteration
  • DH1 8-cylinder SI engine 4.0 l/382 kW biturbo, FSI, homogeneous base engine is TV7
  • E0A No special edition
  • EP1 Active Noise Cancellation
  • F0A No special purpose vehicle, standard equipment
  • F47 Alloy wheels 9J x 21
  • FA0 Control of series production
  • FC1 Customized installation
  • FN0 "S" variant
  • FQ1 Audi Sport/qua

Bilen selges av et medlem av Norges Bilbransjeforbund (NBF). Når du kjøper bil av en forhandler som er medlem av NBF, handler du av en forhandler som har forpliktet seg til å følge NBF etiske retningslinjer. Dette gir deg som kjøper en ekstra trygghet.

Mer om fordelene ved å handle av et NBF-medlem.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Torolf Storsveens veg 27, 2406 Elverum
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

441728329

Sist oppdatert

13. desember 2025, 14:47

Referanse

9222

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Audi
Audi S8