Administrasjonsleder
Diabetesforbundet
- Frist 4.1.2026
- Ansettelsesform Fast
Vil du bruke din kompetanse til å styrke administrasjon og økonomistyring i en landsdekkende organisasjon?
Diabetesforbundet søker en strategisk og strukturert administrasjonsleder som vil ha en sentral rolle i utvikling og drift av økonomi- og administrasjonsfunksjoner. Stillingen inngår i ledergruppen og rapporterer til generalsekretær.
Som administrasjonsleder får du ansvar for økonomistyring og utvikling av gode administrative rutiner. Du blir en nøkkelperson i organisasjonen og en viktig bidragsyter i ledergruppa og til strategisk utvikling av organisasjonen.
Arbeidsoppgaver
Overordnet og operativt ansvar for økonomistyring, inkludert budsjett, regnskap, controllerfunksjon og lønn
Oppfølging av eksterne leverandører bla. innen regnskap og lønn, samt kontakt med revisor
Utarbeide og følge opp søknader og rapporter til offentlige tilskuddsordninger
Ansvar for HR-administrasjon og rådgivning, inkl personalhåndbok
Oppfølging av arv og testamentariske gaver
Bidra til organisasjonsutvikling og strategisk arbeid, inkl. utvikling av teknisk-administrative prosesser
Forberede saker og beslutningsgrunnlag til generalsekretær og forbundsstyret
Delta i og lede prosjekter etter oppdrag fra generalsekretær
Aktivt bidra til et godt arbeidsmiljø og samarbeid på tvers av organisasjonen
Vi søker deg som
Har høyere utdanning innen økonomi og/eller organisasjon og ledelse. Lang og relevant erfaring kan kompensere for utdanningskrav.
Har solid erfaring med budsjettarbeid, regnskap og økonomistyring
Har kompetanse i prosjektarbeid på overordnet nivå
Evner å tenke strategisk og analytisk, og ser helheten i virksomheten
Er resultat- og utviklingsorientert med sterk gjennomføringsevne
Har gode samarbeidsevner og kommunikasjonsferdigheter, både skriftlig og muntlig
Har god kjennskap til offentlige strukturer og forvaltning
Personlig egnethet vil bli vektlagt
Vi tilbyr
En spennende og variert lederstilling i et uformelt og inkluderende arbeidsmiljø. Vi har gode pensjonsordninger og attraktive ansattgoder, som fri i romjulen og påskeuken, to timers treningsfri i uka, fleksitid, hjemmekontorløsninger og kantineordning.
Lønn etter avtale, i henhold til HUK – Landsoverenskomst for virksomheter mellom Virke og YS/Parat. Helge- og kveldsarbeid, samt noe reisevirksomhet må påregnes og kompenseres etter gjeldende tariffavtale.
Ferdigheter
- Budsjettarbeid
- Kvalitetssikring
- Økonomisk administrasjon
- Økonomistyring
- Organisasjonsledelse
- Rapportering
Om arbeidsgiveren
Diabetesforbundet er en landsdekkende frivillig organisasjon for personer med diabetes, deres nærmeste, helsepersonell og andre som er opptatt av diabetessaken. Forbundet ble stiftet i 1948 og har cirka 32.000 medlemmer, 15 fylkeslag og 100 lokallag. Sekretariatet har rundt 20 ansatte og holder til i Brynsengveien 2 på Brynseng i Oslo.
- Sektor: Organisasjoner
- Sted: Brynsengveien 2, 0667 Oslo
- Hjemmekontor: Delvis hjemmekontor
- Bransje: Ideelle organisasjoner, Økonomi og regnskap, Organisasjoner
- Stillingsfunksjon: Kontor og administrasjon, Ledelse, Økonomi og regnskap
- Arbeidsspråk: Norsk
JobbMatch
BetaEr du kvalifisert for jobben?
Nysgjerrig på om du kvalifiserer til denne jobben? Med JobbMatch får du umiddelbar tilbakemelding på hvor godt din profil matcher stillingsutlysningen.
Nøkkelord
administrasjon, økonomistyring, administrasjonsleder, ledergruppe, diabetesforbundet
Annonseinformasjon
- FINN-kode 440524451
- Sist endret

