Bildegalleri
Wegner GE525 eik Johannes Andersen palisander Kjærnulf papirgarn dansk design
Til salgs
5 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Dybde: 52 cm
Høyde: 79 cm
Bredde: 49 cm
Designer: Hans J Wegner
Flott sett GE525 stoler designet av Hans Jørgen Wegner i 1970 for Getama. Stolen er utformet med avrundede bein og den karakteristisk runde ryggen, som Wegner rendyrket med The Chair og hans spisebordsstoler for PP Møbler. Denne er utformet i massiv eik og står med flott patina. Seter er nytrukket med sort Elegance anilinlær fra Sørensen lær.
Pris: 5000 NOK SOLGT
Super flott stol designet av Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrikk. Johannes Andersen er en av de mest talentfulle og allsidige designere innen dansk møbeldesign. Han gjorde alle typer møbler samt keramikk. Denne stolen er et godt eksempel på hans stil med sømnløse sammenføyninger og flotte detaljer på rygglenet. Stolen er utført i palisander som er nypusset og vokset. Sete er av nyflettet papirgarn. Sjelden stol som du ikke finner med papirgarn.
Pris: 5000 NOK
Frekk modell 71 designet av Henning Kjærnulf for Boltinge Stolefabrik. Denne savbukkestolen er utformet av massiv bøk som er såpebehandlet, med rygg i teak som vokset. Sete er trukket med brun Elegance anilinlær fra Sørensen Leather. Har fler av denne.
Pris: 3000 NOK
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 6.12.2025 kl. 23:13 ・ FINN-kode: 439521744
