
Bildegalleri
"Om drap" av psykologspesialist og rettspsykiater Pål Grøndahl
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger fagboken "Om drap" skreveet av den kjente psykologspesialisten og rettspsykiateren Pål Grøndahl. Den beveger seg i krysningsfeltet samfunn, psykologi, kriminologi og rettsvitenskap. Boken er skrevet på en lettfattelig måte, og fungerer både som en fagbok innenfor de nevnte områdene, men er også interessant for folk med interesse og fascinasjon for "true crime".
Drap. Ordet vekker følelser i oss. Handlingen er fatal, drap kan aldri gjøres ugjort. Drapssaker blir ofte viet stor oppmerksomhet, hjerteskjærende, grufulle og meningsløse som de fremstår.
Boken gir utførlig innsikt i fenomenet drap og mennesker som begår slike handlinger. Spørsmålene og mytene er mange: Hvem dreper andre mennesker; hvorfor dreper noen; hvem er ofrene; hvilke typer drap er det; hvorfor fascinerer fakta og myter om dette grufulle så mange?
Bokens innhold tar utgangspunkt både i konkrete eksempler på saker og i teori rundt psykologi, ofre og gjerningspersoner. Boken behandler mange tema, som: årsaker til drap, psykiatri, drap i kulturen, æresdrap, seriedrap, partnerdrap, etterforskning, rettssaker og straff...for å nevne noe.
Boken ble utgitt av Gyldendal forlag i 2019, og er på 315 sider.
Boken er pent lest, det er gjort notater i margen i deler av boken, ellers fremstår boken som ny.
Selges for 150 kroner.
Sender gjerne, kjøper betaler frakt. Send meg ei melding, så blir vi enige om frakt, vipps-oppgjør osv... eller benytt fiks-ferdig-løsningen.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 27.11.2025 kl. 18:10 ・ FINN-kode: 439300340
