Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Mercedes-Benz/E-Klasse

Bildegalleri

(1/99)

Mercedes-Benz E-Klasse

4Matic

Modellår

2013

Kilometerstand

192 400 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Diesel

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på ZZ27251Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Seriøse bud vil bli vurdert. :)

Jeg hadde egentlig tenkt å beholde denne bilen for alltid fordi jeg liker den så godt, men velger å legge den ut for salg for å betale ned et caravanlån. Det nærmer seg fem år siden jeg kjøpte den, og det har vært et særdeles bekymringsfritt og trivelig bilhold

Dette er en suveren familiebil som fungerer til alt, både sommer og vinter. Jeg har brukt den til korte og lange turer i alle årstider og den har aldri skuffet. Firehjulstrekk og overraskende god bakkeklaring (selv om det ikke ser sånn ut) gjør at jeg aldri har trengt å bekymre meg for verken høye fartshumper eller framkommelighet, og aldri kjørt meg fast. Dette er en bil som kjennes stabil og trygg på vinterføre, selv når det er sporete.

Jeg har alltid hatt ekstralys før jeg kjøpte denne, og var forberedt på å installere det, men de adaptive lysene fungerer så godt at jeg har aldri følt jeg har hatt for lite lys. Med automatisk nedblending lyser den forbi møtende biler og biler foran uten å blende de - og den gjør det riktig i 99% av tilfellene så jeg trenger så å si aldri å blende ned manuelt.

Klimaanlegget med aircondition har tre soner, så både fører og passasjerer foran og bak har vært fornøyd med temperaturen uansett utetemperatur. På vinteren passer det helt supert at bilen både har fjernstyrt Webasto og Defapakke med motorvarmer og lader.

Det avtakbare hengerfestet er enkelt og raskt å montere og demontere, så det har ligget under gulvet i bagasjerommet når det ikke har vært i bruk. Selv med campingvogn på 2000 kg etter bilen drar den godt, klager ikke og kjennes stabil og fin.

Lydanlegget spiller veldig bra, med den mest påkosta varianten de kunne tilby fra Harman/Kardon da bilen var ny. Kart/navigasjon og media styres enkelt med knotten i midtkonsollen.

Siden bilen er bruktimportert fra Tyskland i 2018 har den ikke fabrikkmontert DAB. Jeg har satt inn en DAB+-adapter. Til denne har jeg bare lagt trådantenna ut gjennom døra og til den ene railsen.

Ellers er den full av praktiske finesser som selv etter dagens standard er til dels imponerende, som elektrisk bakluke, dekktrykksovervåkning, feltassistent, parkeringsassistent (som gjør lukeparkering til en bagatell), blindsoneassistent, 360 graders kamera og mye mer.

Jeg har brukt merkeverksted til alle servicer og har tatt de få sakene som har dukket opp med det samme. Jeg fikk en luftlekkasje bak, så jeg byttet begge belgene bak, så trenger du ikke å tenke på de på mange år. Med registerkjede trenger du ikke å tenke på reimbytte heller. På siste service anbefalte de å vurdere nye bremser (skiver/klosser) ved neste service om et år.

Sommerdekkene er gått tett over en sesong og har mye igjen. Vinterdekkene har fortsatt både mønster og pigg men kan med fordel byttes før neste sesong pga alder.

Jeg har jevnlig håndvasket bilen og maskinpolert med full runde Iron-X og clay. Jeg har også brukt å underspyle med høytrykksvasker. Senest nå tidlig i høst polerte jeg opp bilen og forseglet lakken med keramisk lakkforsegling. Jeg kan ikke se en eneste rustflekk. De eneste kosmetiske skadene jeg vet om er et hakk/stripe på ca 1 cm i høyre bakdør og en begynnende blære på aluminiumslista på vinduet på venstre bakdør. Begge er avbildet. Støtfangeren foran har også de alminnelige merkene fra steinsprang, men de er å betegne som ubetydelige.

Høyre framskjerm og høyre framdør har tydeligvis vært opplakkert før bilen kom til Norge. Det er kun i riktig lys og riktig vinkel man kan se nyanseforskjell.

Bildene gir et godt inntrykk av bilens tilstand.

På langkjøring har jeg hatt et forbruk ned mot 0,6 liter per mil. Normal blandakjøring ligger gjerne på 0,7-0,75 og med fullt lastet feriebil med campingvogn etter har det havnet i området 1,1-1,2 liter.

Webastoen bruker å stoppe med generell feilmelding etter fullgått tid, men den fungerer helt som den skal ellers så lenge batteriet er oppladet. Jeg hadde bilen på verksted for feilsøking, men de fant ikke noen fornuftig årsak og sa det bare er å bruke den videre.

Bryteren for å åpne og lukke bakluka fra førerposisjon vil periodisk ikke stenge luka. Det har jeg ikke gjort noe med siden den egentlig aldri har vært nødvendig til mitt bruk.

Ønsker en åpen og ryddig handel. NAF sin elektroniske kjøpekontrakt vil bli brukt. Ved rask avgjørelse kan prisen diskuteres noe. Bilen kan være klar til overtakelse på kort varsel. Den er i daglig bruk, så kilometerstanden vil øke noe.

Takstativet og dashbordkameraet følger i utgangspunktet ikke med, men alt er mulig.

Bare ta kontakt om du ønsker mer informasjon eller for å avtale visning og prøving.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
248 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Mercedes-Benz
Modell
E-Klasse
Modellår
2013
Karosseri
Stasjonsvogn
Drivstoff
Diesel
Effekt
204 hk
Slagvolum
2,1 l
CO₂-utslipp
152 g/km
Kilometerstand
192 400 km
Girkasse
Automat
Maksimal tilhengervekt
2 100 kg
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Vekt
1 880 kg
Seter
5
Dører
5
Størrelse på bagasjerom
695 l
Farge
Grå
Fargebeskrivelse
Mørk grå
Interiørfarge
Lyst kunstskinn
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
01.11.2026
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
ZZ27251
Chassis nr. (VIN)
WDD2122821A829503
1. gang registrert
18.06.2013
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • 12V uttak
  • 360° kamera
  • Adaptiv cruisekontroll
  • Adaptive frontlykter
  • Air Condition
  • Airbag foran
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • Aut. avblendbart innvendig speil
  • Bagasjeromstrekk
  • Blindsoneassistent
  • Bluetooth
  • Dekktrykksovervåkning
  • Delt baksete
  • Diesel-partikkelfilter
  • Digital nøkkel
  • Dobbelt bagasjeromsgulv
  • El-sidespeil m. varme
  • El.vinduer
  • Elektrisk bakluke
  • Elektrisk sete u. memory
  • Elektriske speil
  • Filholderassistent
  • Fjernlysassistent
  • Girsjaltere på rattet
  • Hengerfeste, avtagbart/svingbart
  • Isofix
  • Justerbar korsryggstøtte
  • Kjørecomputer
  • Klimaanlegg
  • Kurvelys
  • LED baklys
  • LED-lys
  • Lettmet. felg sommer
  • Lettmet. felg vinter
  • Lyssensor
  • Midtarmlene
  • Motorvarmer
  • Multifunksjonsratt
  • Mørke ruter
  • Navigasjonssystem
  • Nivåregulering
  • Oppvarmede seter, foran
  • Parkeringsensor bak
  • Parkeringsensor foran
  • Radio DAB+
  • Radio FM
  • Regnsensor
  • Ryggekamera
  • SD-kortleser
  • Semi auto park
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Seter i helskinn
  • Sideairbager
  • Skiltgjenkjenning
  • Skinnratt
  • Sommerdekk
  • Sommerhjul
  • Stemningsbelysning
  • Takrails
  • Tretthetsvarsling
  • USB-A
  • Vinterhjul

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja.

Er det gjort større reparasjoner?

Ja.

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

8445 Melbu
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

439175706

Sist oppdatert

5. desember 2025, 07:20

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz E-Klasse