
Bildegalleri
Ukrainsk treboks /skrin med halm innlegg (stråmarketeri)
Til salgs
Frakt fra 19 kr + Trygg betaling 40 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
ukrainsk eske med halminnlegg (Ukrainian straw inlay box), også kjent som stråmarketeri.
Produktdetaljer
Opprinnelse: Disse eskene er en tradisjonell ukrainsk håndverkstradisjon. De ble ofte produsert ved fabrikker, som "Suvenir Factory" i Kiev, spesielt på 1990-tallet under Sovjetunionen (USSR)-tiden.
Materialer og teknikk: Esken er håndlaget av tre og dekorert med innlagte biter av farget strå. Hvert stråstykke kuttes for hånd og limes på overflaten for å skape intrikate blomster- og geometriske mønstre, som de røde bærene (sannsynligvis viburnum, et ukrainsk nasjonalsymbol) og bladene som er avbildet.
Bruksområde: De brukes vanligvis som smykkeskrin, pilleesker eller generelle pyntegjenstander for å oppbevare små skatter.
Finish: Eskene har ofte en lakkert overflate som gir dem en glansfull og slitesterk finish.
Stil: Designet gjenspeiler ofte tradisjonell ukrainsk folkekunst, og mønstrene kan variere i regional stil.
Veldig vakkert. Har rett å slett bare for mye av tre skrin nå, så vurderer å selge til rett pris. Har mye som kan kjøpes billig som samle skjeer og diverse smykker ved kjøp av denne ☺️
Hentes i Sarpsborg eller sendes med helt hjem/ posten liten pakke med sporing
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 25.11.2025 kl. 12:26 ・ FINN-kode: 438950346




