Bildegalleri
Flott Berger ull Pledd fra 60 årene i fine naturfarger - helt og fint
Til salgs
Frakt fra 99 kr + Trygg betaling 57 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Høyde: 150 cm
Bredde: 140 cm
Et vakkert og autentisk Berger Pledd – en del av den rike norske tekstilhistorien. Pleddet er vevd i tradisjonelle jord- og naturfarger, med varme toner som gir et tidløst og harmonisk uttrykk.
Bergerpleddene ble produsert av Jens J. Jebsen & Co. ved Berger og Fossekleven fabrikker, som i over 120 år var en sentral del av norsk tekstilindustri. Produktene deres er i dag ettertraktede kulturminner og kjent for både kvalitet og estetikk.
Dette pleddet er laget i en ull- og rayonblanding, en kvalitet som var typisk for 1960–70-tallet. Resultatet er et mykt og slitesterkt pledd som både varmer og pynter.
Beskrivelse:
– Originalt Berger Pledd
– Farger: jord- og naturtoner
– Materiale: 60 % ren ny ull, 40 % rayon
– Størrelse: ca. 140 × 150 cm
– Merkelapp bevart
– Pris: 600 kr
– Kan sendes i Medium Pakke
Et nydelig objekt for deg som setter pris på norsk tekstilhistorie, eller som ønsker et varmt og dekorativt vintagepledd med særpreg og sjel.
Ingen skader, ei heller ubehagelig lukt
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 22.11.2025 kl. 08:56 ・ FINN-kode: 438300470