Fabrikksjef
Aqua Innovasjon
- Frist Snarest
- Ansettelsesform Fast
Bli vår nye fabrikksjef – Led produksjonen i en spennende vekstfase
Som følge av sterk vekst og økende ordreinngang søker Aqua Innovasjon nå en fabrikksjef som kan ta ansvar for den operasjonelle ledelsen av produksjonen og bidra til videre utvikling av selskapets produksjonskapasitet. Aqua Innovasjon har hatt en imponerende vekst de siste årene, og vi er på vei inn i en spennende fase med nye investeringer og økte vekstambisjoner. Vi trenger en erfaren leder som kan bidra til å bygge videre på vår suksess og lede teamet gjennom en periode med høy aktivitet og utvidelse. Vi er per i dag et lite selskap med 13 ansatte og legger stor vekt på å skape tilhørighet, engasjement og trivsel blant våre ansatte. Som fabrikksjef vil du være en nøkkelperson for å videreføre og styrke denne kulturen, og bidra til å skape en engasjerende arbeidsplass hvor teamet har ansvar, tillit og frihet til å utøve sine roller.
Stillingen som Fabrikksjef innebærer operativt ansvar for hele produksjonsprosessen, fra planlegging til montering. Du vil ha ansvar for produksjonsplanlegging, kvalitetskontroll og optimal ressursbruk, samt personalansvar for teamet. Fabrikksjefen vil samarbeide tett med daglig leder og ingeniørteamet for å sikre at produksjonen støtter selskapets vekststrategi både i produksjon og ute på anleggene.
Dine hovedoppgaver vil være:
Lede og optimalisere produksjonen med fokus på effektivitet og kvalitet
Planlegge produksjon og sikre ressurser til ulike prosjekter
Følge opp kvalitet og leveranser i henhold til kundens krav
Ivareta personalansvar, inkludert rekruttering, opplæring og utvikling av teamet
Hvem vi søker
Vi søker en erfaren leder med en operativ tilnærming og gode relasjonelle egenskaper. Du bør ha solid erfaring fra produksjon og evne å læse praktiske problemer og håndtere daglige utfordringer effektivt. Vi ser etter en robust og tilstedeværende leder som er vant til å jobbe med personaloppfølging og utvikling av team. Det er viktig at kandidaten trives med å være synlig og aktiv i produksjonsmiljøet, og evner å bygge gode relasjoner både internt og eksternt. Har du i tillegg høy integritet og en fremoverlent holdning så tror vi du vil trives i vårt kompetente og utviklende miljø.
Kvalifikasjoner:
Erfaring som produksjonsleder, gjerne innen plast- eller mekanisk produksjon
Kompetanse innen produksjonsplanlegging og ressursstyring
Erfaring med personalansvar og opplæring av produksjonsteam
Kunnskap om kvalitetsstandarder og erfaring med kvalitetssikring
God forståelse for tekniske tegninger, prosjektarbeid og installasjon
Vi tilbyr
I Aqua Innovasjon vil du få en utviklende rolle med store muligheter i en bedrift med klare vekstambisjoner og en sterk posisjon i markedet. Som fabrikksjef får du en nøkkelrolle med ansvar og frihet til å påvirke både prosesser og resultater, og du vil være en viktig bidragsyter til selskapets strategiske vekstmål. Vi tilbyr konkurransedyktige betingelser i et arbeidsmiljø som verdsetter initiativ, samarbeid og høy integritet. Hos oss vil du få rikelig mulighet til personlig og faglig utvikling, og du vil være en del av et engasjert og kompetent team som støtter deg i å nå både dine egne og bedriftens mål.
Er du en erfaren produksjonsleder som ønsker å bli en del av en spennende vekstreise? Da ser vi frem til å høre fra deg!
Ferdigheter
- Arbeidsledelse
- Kapasitetsstyring
- Kvalitetskontroll
- Logistikk
- Produksjonsprosesser
JobbMatch
BetaEr du kvalifisert for jobben?
Nysgjerrig på om du kvalifiserer til denne jobben? Med JobbMatch får du umiddelbar tilbakemelding på hvor godt din profil matcher stillingsutlysningen.
Om arbeidsgiveren
Aqua Innovasjon AS er en raskt voksende bedrift innen plastproduksjon og engineering, spesialisert på komplekse rørsystemer til oppdrettsnæringen. Selskapet ble etablert i 2017 og har sitt hovedkontor og produksjonsanlegg i Eide, Møre og Romsdal. Siden vi ble en del av Nofitech i 2019, har vi opplevd en betydelig vekst og etablert oss som en viktig aktør i markedet. I 2023 ble vi utnevnt til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv, etter å ha økt omsetningen fra 3 til 42 millioner kroner på bare tre år.
Vi har omfattende erfaring innen sveising og bearbeiding av PE-plast, og vår maskinpark gir oss mulighet til å sveise rørdimensjoner opp til Ø1200 mm, med utstyr på vei som vil øke kapasiteten ytterligere. Vårt team har kompetanse innen 3D-tegning, prosjektering og produktutvikling, og vi leverer alt fra idéutvikling til ferdig produksjon – alltid med fokus på kvalitet og kundetilpassede løsninger.
- Sektor: Privat
- Sted: Torvvegen 3, 6490 Eide
- Hjemmekontor: På kontoret
- Bransje: Fiskeri og oppdrett, Verksindustri
- Stillingsfunksjon: Kvalitetssikring, Ledelse, Produksjonsteknikk/Prosessteknikk
- Arbeidsspråk: Norsk, Engelsk
Nøkkelord
fabrikksjef, ledelse, produksjon, personalansvar
Annonseinformasjon
- FINN-kode 438116170
- Sist endret
