Bildegalleri
Vintage Chanel Vanity bag, Bicolore, sort Lammeskinn med 24K GHW (1994–1996)
Til salgs
14 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Merke: Chanel
Kjønn: Dame
Materiale: Lær
Vurderes solgt hvis rette kjøper dukker opp. Dette kan være en fin gave til deg selv, eller kanskje til noen du er glad i 🫶
Kun seriøse henvendelser, jeg samler på Vintage Chanel og selger selvsagt kun ekte vesker -det er bare å sende en melding om du lurer på noe ✨️
En nydelig og velholdt Vintage Chanel Timeless Vanity Bag Bicolore i sort lammeskinn med ekte 24k gullbelagt hardware fra 1994-1996.
En klassisk og tidløs modell designet av Karl Lagerfeld under hans ikoniske Chanel-periode.
Skinnet er behandlet jevnlig med skinnpleie, så det er glansfullt, hydrert og fint uten tegn til tørrhet og sprekker.
Det er ikke så fryktelig mange av disse på pre-loved markedet i Norge, jeg syns den er skikkelig kul, edgy og veldig anderledes enn de Vanity bags som selges i butikk nå.
Den kan lett passe til både finere anledninger, eller litt mer casual, en "easy to dress" piece. Det fine, glatte lammeskinnet som kombineres med quiltet utførelse nederst, og det enkele tophandle gjør den veldig lett å tilpasse til det meste.
Selv har jeg brukt helsvart partyantrekk med denne som et lite blikkfang, så lekkert 🖤🤩
Jeg satte på "kroker" og fikk tak i et Chanel "look-alike" skuderkjede i en veskebutikk, så kan man enkelt bruke den som skulderveske (litt mer praktisk i enkelte tilfeller)
Man bør ikke feste kjedet direkte i "hempene" som håndtaket er festet med, da det fører til press på de, og skinnet og kan skade det, derfor er krokene satt slik som de er, da skader de ingenting.
Dette følger med på kjøpet, og du kan enkelt ta det av og på, men du må ha et bittelite flatt skrujern for å løsne selve krokene.
Vurderes solgt siden jeg ønsker å endre på min egen kolleksjon🫶
Produktinfo:
¤ Chanel vanity bag i sort mykt og glansfullt lammeskinn
¤ Klassisk “Bicolore”-modell (glatt skinn på lokket og underdelen, men med et quiltet felt nederst)
¤ fLaget i Italia, i tidsrommet 1994–1996, klassisk, tidløs modell designet av Karl Lagerfeld
¤ Serie: 3-serie (3085285)
¤ 24k gullbelagt hardware (GHW)
¤ Chanel-Autensitetskort følger med
¤ Original seriesticker er til stede, men ikke lett leselig
¤ Glidelås fungerer fint og glir lett
¤ Chanel-logo og preging er hel og tydelig
¤ Innvendig i veldig pen stand
¤ Rommer f.eks. Samsung Galaxy Ultra og mye mer, den er veldig romslig
¤ Én innvendig strikklomme, fin til lipgloss, pods, nøkler eller lignende
¤ Et ettertraktet Vintage-piece, perfekt å starte din Vintage samling med tidløs Chanel.
¤ Pent behandlet med Saphir skinnpleie, og invistert i ordentlige kluter og koster beregnet på eksklusivt skinn for å bevare glans og mykheten. Den er ellers en helt original, pre-loved skatt🫶
*Brukt, men pent holdt (jeg har selv kjøpt den vintage, jeg har brukt den 2 ganger)
*To ørsmå sprekker på hver side av lokkets “flapp” men det er ingen hindring for bruken.
Merknad:
*Selges som den er, kan sende flere bilder hvis ønskelig.
*Skulderlenke og krokene kan du få med hvis du vil, de har jeg kjøpt selv, uekte.
Vesken sees/hentes/overleveres i Oslo etter avtale. Jeg kan også sende den med Norgespakke fra Posten, da mot at hele beløpet + frakten er betalt til meg på forhånd, eller etter avtale sendes med Norgespakke via Fiks Ferdig ✨️🫶
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 21.11.2025 kl. 15:17 ・ FINN-kode: 438110311