Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Dodge/Magnum

Bildegalleri

(1/49)

Dodge Magnum

Modellår

2005

Kilometerstand

190 415 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på AA54984Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Her er en kjempe mulighet hvis du er glad i ting ikke alle andre har. En bil som Dodge har plukket på og oppgradert litt fra den velkjente Chrysler 300C. Behagelig sittekomfort både i frem og bakseter. Der setene er trekt om med Magnum i sete ryggen på alle seter. Meget stort bagasjerom, men siden bakluka er 10 prosent av taket, så er dette en bil som ikke har plass til skiboks.
4 trins Automat kasse.

Bilen selges da andre prioriteringer er inne i bilde, og interessen for bilen ikke er like stor som den en gang var.

Denne bilen blir solgt som et prosjekt, da det er to store feil ved bilen som jeg ikke har tid eller kunnskap til å få rettet opp.
2,7 liter motoren er byttet til en 3,5 liter V6, men dette er ikke et godkjent ombygg. Det er meg fortalt at det ikke skal være vanskelig å få godkjent, bare litt tid. All info og viktige papirer følger med.
Stort problem nr 2 er at det er 2 hull i kanal fører siden, der det ene tror jeg er fra orginalt jekke punkt. Dette er noe jeg ikke har kunnskap til å utbedre, eller gløden nok til å få fikset før salg. Har derimot fått et anbud på ca 7000kr for jobben.
De litt mindre feil på bilen:
Den må ha 4 hjuls kontroll.
Det er litt rust på venstre framskjerm.
Starteren slår ikke alltid inn, men følger med en brukt starter.
Det er en liten bulk i kanal ved tak ved førerdør.
Dårlig kontakter i høyre frontlykt.
Det kan komme en eim av brent olje lukt i kupé når du stopper, men dette kan være for at en slange for oljeånding er koblet feil.

Positivt med bilen mekanisk:
Det er nye bremser på den. De er nok litt rustne nå, så bør pusses litt på.
Nytt rustfritt eksos fra katalysator.
Nye bærebruer, stabstagsendeledd, styrestagsendeledd og foringer foran og bak, noe som gjør at 4 hjuls kontroll anbefales.
Olje og vann pumpe med løpehjul ble byttet når motor ble satt inn.
Helt til slutt så følger det med en 5 trins automat kasse, ratt stamme og litt små andre deler hvis ønskelig.

Det er også 3 sett med dekk og felg som følger bilen. 24" krom felger med sommerdekk som trenger mye kjærlighet, hvor et dekk lekker. 22" svarte felger med mud & snow dekk med ettermontert pigg. Som trenger mye kjærlighet og har en bulk på innsiden av den ene felgen. 18" originale Dodge felger med nyere vinterdekk. Disse har feil ET så må ha 2cm skrudde spacere hvis disse skal brukes.

Verdien på denne bilen er usikker, da det ikke er mange biler ute til salgs for å sammenligne med! Denne er verdt noe mer enn tvillingen 300C fra Chrysler, siden denne er oppgradert fra Dodge og er en skjeldnere bil. De store feilene på denne bilen trekker selvfølgelig nåværende verdi på bilen ned, men kan for økes hvis den får den tid og kjærlighet den fortjener. Pris her kan selvfølgelig være til diskusjon, spesielt ved et hurtig og enkel salg.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
118 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Dodge
Modell
Magnum
Modellår
2005
Karosseri
Stasjonsvogn
Drivstoff
Bensin
Slagvolum
2,7 l
Kilometerstand
190 415 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 740 kg
Seter
5
Dører
5
Farge
Svart
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
05.12.2021
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
AA54984
Chassis nr. (VIN)
2D4FV48T25H602681
1. gang registrert
30.04.2005
Eiere
5
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • 12V uttak
  • Air Condition
  • Airbag foran
  • Alarm
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • Cruisekontroll
  • Delt baksete
  • El.vinduer
  • Elektriske speil
  • Isofix
  • LED baklys
  • Lettmet. felg vinter
  • Midtarmlene
  • Mørke ruter
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Seter i helskinn
  • Sideairbager
  • Skinnratt
  • Sommerhjul
  • Sportsseter
  • Vinterhjul

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Ikke godkjent motor. Rust i kanal. Starteren slår ikke alltid inn.

Er det gjort større reparasjoner?

Ja. Ny større motor

Er eller har motoren vært trimmet?

Ja. Byttet motor

Har bilen heftelser/gjeld?

Ja. Lån blir slettet ved salg

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3032 Drammen
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

437753529

Sist oppdatert

21. november 2025, 13:36

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Dodge
Dodge Magnum