Bildegalleri
Albert Henrik Mohn: Tragedien Nord-Irland (1972) Gyldendal Paperback
Til salgs
65 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Albert Henrik Mohn: Tragedien Nord-Irland (1972)
Gyldendal Norsk Forlag – 136 sider – Paperback
Selges et eksemplar av Albert Henrik Mohns bok Tragedien Nord-Irland, utgitt i 1972. Dette er en samtidig skildring av konflikten i Nord-Irland, skrevet av en av Norges mest erfarne utenriksjournalister.
Boken er i brukbar stand, men omslaget er rufsete. Flere sider er ikke skåret opp, altså et ubenyttet/uforløst snitt, noe som betyr at boken aldri har vært fullt gjennomlest.
Fakta om forfatteren:
Albert Henrik Mohn (1918–1999) var norsk pressemann, utenriksreporter og forfatter. Han var særlig kjent for å dekke konflikter og internasjonale kriser på stedet, blant annet Korea, Vietnam og Irland, og var i mange år knyttet til NRK og norsk presse som en av landets mest sentrale utenrikskommentatorer.
Pris: 65 kroner
Levering:
Sender gjerne med FiksFerdig eller annen måte vi blir enige om.
Bøker og hefter er forholdsvis dyrt å sende enkeltvis, men flere kan samles i én pakke. Jeg legger fortløpende ut bøker fra en større samling (ca. 7000 bind).
Søkeord:
Albert Henrik Mohn, Nord-Irland, Irland, konflikt, Bloody Sunday, politisk historie, samfunn, Gyldendal, 1970-tallet, dokumentar, reportasje
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.11.2025 kl. 20:42 ・ FINN-kode: 437715698





