Bildegalleri
Mercedes-Benz E-Klasse
E500 V8 Bi-Turbo Cab. 408HK 600NM AMG med kun 52.000km!
2015
52 000 km
Automat
Bensin
Totalpris
749 000 kr

Nyttige lenker
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Smak på denne betegnelsen Mercedes-Benz E500…
Mercedes-Benz E500 Cabriolet Facelift har en 4,7 Liters V8 Bensin Bi-Turbo som yter 408HK og 600NM med 7G-Tronic Automatgirkasse!
En 2015mod. Mercedes-Benz E500 Cabriolet Facelift med kun 52.000km er sjelden kost, benytt muligheten til å oppleve våren i en både Praktisk, Elegant og ikke minst Nydelig Kjøremaskin!
Bilen kan lagres her hos meg frem til våren eller leveres over hele landet mot pristillegg, ta kontakt så finner den beste løsningen for deg sammen!
Litt historikk:
Året er 1987 og BMW lanserer sin toppmodell av sin 7-serie(E32) 750iA med V12 motor, vi snakker første bilen som ble levert Ny i Tyskland med V12 motor siden 2. Verdenskrig, og Mercedes-Benz ble totalt blåst av banen siden de allerede var i full sving med å utvikle etterfølgeren til den meget suksessfylte W126 S-Klassen som ble lansert helt tilbake i 1979. Men Mercedes-Benz hadde tenkt at etterfølgeren etter W126 kun skulle ha V8 som største motoralternativ, gutta fra Stuttgart måtte tilbake til tegnebrettet og det tok hele 4år før W140 S600 ble lansert med V12 i 1991.
For å bøte litt på nederlaget frem til W140 S600 skulle lanseres med V12 ble Porsche hyret inn av Mercedes-Benz for å produsere W124 500E med V8 motor, benevnelsen som den dag idag får bilentusiaster verden over til spisse ørene! 500E blir av mange regnet som verdens første 4-dørs Supersedan, men som delt BMW & MB-mann må jeg også ha med BMW E28 M5 i det regnestykket.
Selv om E’n havnet foran tallene midt på 90-tallet er denne Cabrioleten jeg nå har å tilby en liten del av et stort stykke bilhistorie siden det tross alt dreier seg om en V8 Bensin i et E-Klasse karosseri, samarbeidet mellom de to Stuttgart-baserte bilprodusentene ble utført på en tid Porsche hadde det tungt økonomisk og dermed var åpne for å produsere for andre bilmerker, samme type joint venture ble brukt mellom Audi og Porsche da Audi RS2 ble produsert midt på 90-tallet.
BMW og Mercedes-Benz kjempet den gang om Autobahn-hegemoniet og BMW 750iA ble første bilen som ble elektronisk begrenset til å yte en toppfart på maks 250km/t, denne Gentlemen´s Agreement mellom de Tyske Bilprodusentene har nok spart en del menneskeliv siden den gang.
Min 2015-Facelift E500 Cabriolet er for ordens skyld produsert hos Mercedes-Benz’ egen fabrikk i München, samarbeidet med Porsche gjaldt kun W124 500E.
Min E500 ble levert med følgende utstyr fra fabrikk;
211 Elektrisk Servostyring
235 Aktiv Parkeringsassistent
242 Elektriske framseter m/memory
249 Innv. Og Utv. Speil Aut. Blendbare
258 Kollisjonsvarsling med Aktiv Bremsefunksjon
275 Memorypakke for Førersete, Rattstamme og Utv. Speil
277 Sportsratt
288 Vindskjerm
291 BekkenAirbag
30P Oppbevaringspakke
347 Nødanrop
403 Airscarf Nakkevarme
409 Multikonturseter foran
427 7-Trinns Automatgirkasse
428 Girvelgere på ratt
475 Dekktrykksvarsling
483 Dynamisk Understell
500 Elektrisk Inn-/Utfellbare Utv. Speil
518 Multimedia Brukergrensesnitt
51U Sort Taktrekk
527 Comand APS Navigation
581 Klimaautomatikk
628 Fjernlysassistent
642 Dynamiske Hovedlys
670 Varmegjenvinning av motorvarme i Kupè
736 Interiørlister i sort Ask
740 Sort Cabriolet
770 19 AMG Felger
772 AMG Stylingpakke
805 2015-Modell
810 Harman Kardon Premium Sound System
873 Varmeseter foran
927 Euro 6 Eksosrensesystem
950 AMG Sportspakke
K11 Adaptivt Flashing Bremselys
P49 Speilpakke
P50 Cabriolet Komfortpakke
P64 Front memorypakke
U01 Setebeltestatus for bakseter
U26 AMG Stoffgulvmatter
U60 Fotgjengerbeskyttelse
Jeg er fleksibel iht. både visning og levering av mine biler, jeg møter deg gjerne på Oslo S, Gardermoen, eller Torp hvis du kommer langveisfra! Dette er selvfølgelig både kostnadsfritt og uforpliktende for mine kunder.
Levering av bil over hele landet arrangeres mot pristillegg, enten med biltransport eller personlig overlevering.
Mitt navn er Tor Kjetil Solheim(f.1978) og jeg driver Solheim Auto uten ansatte. Jeg gikk i lære hos BMW i Hønefoss(Tronrud Bil) og fikk fagbrev som bilmekaniker i 1999, jeg jobbet deretter som klargjører av nye og brukte biler i samme firma. Jeg startet med import profesjonelt i 2008 og har etterhvert opparbeidet meget gode kontakter, og ikke minst mye erfaring, i både Tyskland og Sveits!
"Her i Huset" er det jeg som utfører hele prosessen fra A til Å; Finne riktig bil på Nettet, opprette kontakt med selger, sjekke bilens servicehistorikk samt generell tilstand, bestille frakt, ordne export & import, hente bil i Oslo, vise bilen hos biltilsynet, klargjøre bilen, annonsere bilen og forhåpentligvis til slutt; selge bilen.
Det jeg prøver å få frem ved å liste opp alt dette er at innen du som kunde blir presentert bilen som et salgsobjekt kjenner jeg bilen meget godt på grunnlag hele denne prosessen og jeg har derfor mulighet til å luke vekk evnt. feil underveis slik at du som kjøper slipper å få et dårlig førsteinntrykk ved at det f.eks er en ulyd i forstilling eller dukker opp en feilmelding den 2. dag du har bilen!
I det jeg kjører ut fra tomten til Autosped AS i Oslo hvor jeg henter ut bilene ut fra Tollageret er ørene mine like i helspenn som ørene til en Tenåringsgutt som på 70-tallet som hadde fått lurt med seg sitt første Pornoblad inn på Gutterommet:) Jeg avdekker unoter og får de utbedret før bilen blir annonsert, mitt mål er som følger; i det jeg trykker på annonsèr-knappen til Finn.no skal kunden kunne stå klar i døra til min butikk og ikke finne noe feil ved bilen jeg presenterer for vedkommende!
Send meg en henvendelse via denne annonsen eller på Tlf. 91195435 med dine ønsker og motta et uforpliktende, men profesjonelt tilbud. Min favorittsyssel er å "jakte ned" biler etter kundens egne ønsker, hvis bilen mangler to-tre "must have" options for deg ordner jeg ettermontering av ønsket utstyr(så langt det fysisk lar seg gjøre) slik at dette blir som om det ble levert fra fabrikk!
Jeg er nøye og genuint bilinteressert, ta kontakt å få en håndplukket bil levert ferdigregistrert i ditt navn. Jeg leverer gjerne bilen hjem til deg personlig, her får du 100% oppfølging fra start til mål!
Ta kontakt for referanser.
Innbytte!
Finans!
Forbehold om feil i annonse.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Mercedes-Benz
- Modell
- E-Klasse
- Modellår
- 2015
- Karosseri
- Cabriolet
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 408 hk
- Slagvolum
- 4 663 l
- Kilometerstand
- 52 000 km
- Girkasse
- Automat
- Girkassebetegnelse
- 7G-Tronic
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Seter
- 4
- Farge
- Grå
- Fargebeskrivelse
- Tenorite Grå Metallic
- Interiørfarge
- Mørkebrunt Skinn
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Chassis nr. (VIN)
- WDD2074731F308929
- 1. gang registrert
- 30.01.2015
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Adaptive frontlykter
- Antiskrens
- Antispinn
- Aut. avblendbart innvendig speil
- Bi-xenon frontlykter
- Bluetooth
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Fjernlysassistent
- Girsjaltere på rattet
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- LED baklys
- LED-lys
- Lyssensor
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Navigasjonssystem
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- Radio FM
- Regnsensor
- Servostyring
- Skinnratt
- Sportsratt
Selgers kjennskap til bilen
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.