Bildegalleri
Herman Melville - Redburn
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Sjøens store fortellinger
Cappelen 1976. 281 sider. Innbundet bok med omslag, noen små rifter i omslaget, ellers fin
Redburn er den klassiske fortellingen om en førstereisgutts opplevelser ombord i et amerikansk koffardiskip som seilte mellom New York og Liverpool i 1837. Forfatteren som er et av de store navn i amerikansk litteratur, legger ikke skjul på at førstereisgutten er ham selv
fra wki
Herman Melville (født 1. august 1819, død 29. september 1891) var en amerikansk forfatter, essayist og poet. Melvilles hovedverk Moby Dick (1851) regnes av ettertiden som en av verdenslitteraturens største romaner.
Herman Melville var født til velstand, men faren mistet både forstanden og formuen, og Melville måtte tidlig ut i arbeidslivet. Som ung var han i flere omganger til sjøs, først som tjener på et passasjerskip fra New York til Liverpool i 1839, men mest skjellsettende på hvalfangstskipet «Acushnet» i Stillehavet fra 1841. Erfaringene fra den første sjøreisen finnes blant annet i romanen Redburn (1849).
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 31.10.2025 kl. 16:56 ・ FINN-kode: 434915239



