Bildegalleri
Senior scooter - Imoving X1S
Til salgs
12 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Sammenleggbar elektrisk scooter for de som er dårlige til beins eller på andre måter sliter med å gå større avstander. Køpte den brukt i vår (2025) og fikk opplyst at begge batteriene har blitt oppbevart innomhus. Og den fremstår som pent brukt.
Hastighet er ca 6 km/t , dvs. gangfart og det gir en god trygghet.
Batteriene er ladet og testet senest i juli 2025.
Den er brukt-7-8 ganger i 2025 og selger den videre da jeg skal begynne å bruke elektrisk rullestol.
Dette er en X1S modell som er den oppgraderte sikkerhetsmodellen med kraftigere bremser, litt info fra salgsteksten under;
"Ideen med iMoving er å ha et trygt og funksjonelt kjøretøy som på sekunder forandres til en trillbar koffert.
Du kan kjøre iMoving til tog eller bane, konvertere den til en hendig koffert med gode hjul og enkelt trille den ombord, uten å måtte løse billett for den. Fremme kan du trille den gjennom travle sentrumsgater til jobben, eller konvertere den tilbake til scooter om det er hensiktsmessig.
Er du blant de som er litt dårlig til beins, kan iMoving enkelt tas med i bagaserommet på bilen hvor den ikke tar mye plass. Den kan enkelt deles i 2 deler hvor den tyngste delen ikke veier mer en 16,3 kg, som gjør de fleste uavhengig av hjelp fra andre.
Bor du i leilighet og har behov for et enkelt kjøretøy for å komme deg rundt, så bør du vurdere iMoving. Sammenfoldet kan den tas med opp i heisen og tar ikke mye lagringsplass. iMoving tar heller ikke store plassen i et bagasjerom, deles den i 2 er den også grei å løfte.
Med "fly batteri"-opsjonen kan iMOVING tas med på fly."
Mer info finnes her:
https://dinehjelpemidler.no/wp-content/uploads/2018/02/Owners-Manual-ENGLISH.pdf
var tidligere her også:
https://www.hjelpemiddeldatabasen.no/r4x.asp?linktype=isosup&linkinfo=12230303&sup=58203
Her kan du se video av hvordan den enkelt slås opp og ned:
https://www.youtube.com/watch?v=ztnCCkGBYyQ
Det følger med et ekstra, litt mindre batteri som er innenfor hva man har lov til å ha med på fly. Da kan man kan ta med scooteren på flytur også. Rekkevidde for vanlig batteri er ca. 40km, for det mindre batteriet ca. 30km. Lader for batteriene følger naturligvis også med.
Det er også medfølgende to nøkler som gjør at man kan låse scooteren når man parkerer utenfor butikk o.l., slik at ingen andre kan kjøre den.
Forrige eier kjøpte den i 2018 for ca. kr. 32.100,-.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 26.10.2025 kl. 19:42 ・ FINN-kode: 433415409


