Bildegalleri
Aston Martin V8 Vantage
N400 Nurburgring 006 av 240 | Unik Samlerbil |
2008
95 000 km
Automat
Bensin
Totalpris
748 000 kr
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Stilfull og kraftfull 2008 Aston Martin V8 Vantage N400 med sportshift nå tilgjengelig hos oss!
Denne bilen er ifra den Begrensede Serien som ble laget i 2008 som en hyllest til Aston Martin’s seier i 24-timers løpet på Nürburgring året før, dette er Bil-nr. 006 av 240 Planlagt Produserte coupéer som bl.a er utsmykket med omrisset av Nordschleife brodert på midtkonsollen, plaketter på innstegslistene samt emblem på bakluken for å nevne noen godbiter!
Her snakker vi lekkert og tidløst design, en perfekt kombinasjon av sport og komfort samt et lydbilde som kun en selvaspirerende håndbygget V8 kan tilby! Her er det i tillegg montert Supersprint sin "muffler delete" bakpotte som virkelig får frem lyden en slik bil fortjener!
En slik Limited Edition som denne er på vei oppover igjen prismessig, det ligger få tilsvarende biler ute for salg i Europa og det er meget begrenset med eksemplarer registrert i Norge.
Utdrag om N400 fra AstonMartins.com;
Vantage N400 hadde noen justeringer i forhold til standardbilen. Dette inkluderte en nyttig oppgradering av 4,3-liters V8-motoren, som økte toppeffekten til 405 hk og maksimalt dreiemoment til 420 Nm. Bilen var også utstyrt med en ny Sports Pack som standard, som tilbød subtilt annerledes kjøredynamikk skreddersydd for entusiaster som ønsket enda mer responsiv håndtering. Sports Pack besto av unike lette grafittbehandlede aluminiumsfelger med diamantsliping, oppgraderte fjærer og dempere og et nytt antirullestang bak (kun for Coupé). Vantage N400 inkluderte også en rekke endringer i utvendig design som ekstra luft inntak på panser og sideskjermer foran, klare lykteglass bak og en blank grill.
Interiørforbedringer inkluderte perforerte sorte skinnseter, mikrospinn-aluminiumsdekor og en unik nummerert terskelplakett. Vantage N400 var kun tilgjengelig i tre nye utvendige farger; Bergwerk Black, Lightning Silver eller Karussell Orange, med enten Sportshift eller konvensjonell manuell girkasse. I tillegg kom Vantage N400 utstyrt med en rekke tilleggsutstyr som standard, inkludert satellittnavigasjon, 700 W Aston Martin Premium Audio System, Bluetooth-telefonforberedelse, HID-frontlykter, cruisekontroll og minne-/varmeseter.
AML skal visstnok ha begrenset produksjonen av N400 til bare 480 eksemplarer (240 coupéer, 240 roadstere) – hvorfor 480? Vel, det er hvor mange sekunder det er i 8 minutter, tiden N400 kunne kjøre en runde på Nürburgring. Nesten alle bilene ble bygget i løpet av mars og april 2008. Det antas nå at langt færre biler faktisk ble bygget, noe som gjør N400 spesielt attraktiv for samlere.
ANDRE HØYDEPUNKTER:
- V8-motor med 405hk.
- Sportshift girkasse med F1 giring på ratt og hypershift! Må oppleves!
- Lightning Silver - En utrolig fin og spesiell farge
- Foliert med gjennomsiktig folie på utsatte steder.
- Velholdt med full servicehistorikk.
- Storservice utført 19.06.25.
- EU-Godkjent til 13.06.27.
- Gode dekk, 6mm mønsterdybde.
- Ikke vinterkjørt, derav følger det ikke med vinterdekk.
- Supersprint sin "muffler delete" eksos.
- 12 mnd bruktbilgaranti gjennom vår samarbeidspartner, AutoConcept.
UTSTYR:
- Skinninteriør av høy kvalitet med søm i kontrast farge
- Elektrisk justerbare sportsseter m/minne og varme
- Klimaautomatikk | Aircondition
- Premium lyd system
- Bi-xenon frontlykter
- LED lys
- 20" lettmetallfelger
- Parkering assistanse
- Skinntrukket dashbord og dørtrekk
- Skinntrukket multifunksjonsratt
- Cruise control
- 2 x El. Vinduer
- 2 x El. Speil
- Antispinn
Ta gjerne kontakt på forhånd for å avtale prøvekjøring.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Stefan +47 480 78 025
--------------------------------------------------------------------------------------------
Obs! Ved henvendelser via Finn, svarer vi per mail - sjekk søppelpost.
INNBYTTE: Vi kan ta innbytte i annet kjøretøy. Ta med info som reg. nr, km stand, relevant info og utstyr i forespørselen.
GARANTI: Vi er samarbeidspartnere med Autoconcept AS og kan tilby garanti på 6/12/24 mnd.
FINANS: Vi tilbyr finans til konkurranse dyktige priser. Fra 0,- i egenkapital og opp til 10 års nedbetalingstid.
REGISTRERING: Vi er en Autoreg forhandler. Vi registrerer og påskilter bilen mens du venter. Husk BankID.
FORBEHOLD: Vi tar forbehold om eventuelle feil i annonsen.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 746 100 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Aston Martin
- Modell
- V8 Vantage
- Modellår
- 2008
- Karosseri
- Coupe
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 405 hk
- Slagvolum
- 4,3 l
- Kilometerstand
- 95 000 km
- Girkasse
- Automat
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 1 630 kg
- Seter
- 2
- Dører
- 2
- Farge
- Sølv
- Fargebeskrivelse
- Lightning Silver
- Interiørfarge
- Svart Skinn med søm i kontrast farge
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- AS61487
- Chassis nr. (VIN)
- SCFBF03G98GC10734
- 1. gang registrert
- 08.07.2008
- Garanti
- Bruktbilgaranti
- Garantiens varighet
- 12 måneder
- Vedlikehold
- Servicehistorikk
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Antispinn
- Bagasjeromstrekk
- Bluetooth
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Elektrisk sete m. memory
- Elektriske speil
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- LED-lys
- Lettmet. felg sommer
- Lettmetallfelger
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Navigasjonssystem
- Oppvarmede seter, foran
- Parkeringsensor bak
- Radio FM
- Sentrallås
- Servostyring
- Seter i helskinn
- Sideairbager
- Sommerhjul
- Sportseksos
- Sportsseter
- Startsperre
- Xenonlys
Denne bilen selges med Bruktbilgaranti (12 md.).
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.