Bildegalleri
Prestige Dressursal Svart Lær
Til salgs
35 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Prestige Dressursal i sort lær. Ny pris
Vi er intr i innbytte til sprang sal.
Designet for dressur med komfort og funksjonalitet i fokus. Passer for ryttere som søker kvalitetssadel til dressurridning.
Model: X-D2 zero
Veldig fin stand.
kKjøpt ny våren 2024
Veil pris : 64900kr
Sal er holdt veldig godt og behandlet med Prestige sine egne skinn produkter iht brukerveiledning.
Se bilde av kode for salen og dertil info .
Under er link fra produktet :
https://bbhesteutstyr.no/products/prestige-x-d2-d?_pos=1&_psq=d2&_ss=e&_v=1.0
Info lånt fra butikken:
Gir en unik skulderfrihet og komfort for rytter.
Denne salen er utviklet spesielt med hensyn til å løse problemet mange dressurryttere opplever, ved at salen blir liggende mot skulderbladet og hemmer hestens skulderfrihet.
Denne salen har en unik utforming av både bom og paneler, som fjerner trykket fra skuldrene av hesten. Panelsystemet har en utskjæring der hvor skulderbladet og trapezmuskelen ligger, og salen holdes på plass med et spesielt gjordsystem, som ikke fikserer kopjernet bak skulderbladet.
Salen har en bred kanal for å gi hesten maksimal bevegelsesfrihet i ryggraden. På grunn av sin unike oppbygging og spesielle bom har salen likevel en smal twist for rytteren.
D2 modellen har et bredere panelsystem for å gi en større vektfordeling. Likevel er D2 i likhet med D1 en av de absolutt korteste dressursalene på markedet.
D2 har X-paneler. Nærmest hesten er det lagt inn et lag med honeycombfoam, som gir en mykere overflate mot hesten. Over dette laget ligger den tradisjonelle formstabile Prestige syntetull, som består av Dragonfibre.
Dette gir formstabile paneler, som kan endres hos salmaker.
Det er også mulig å bestille salen med ekstra høye eller lave paneler.
Under rytterens oversjenkel er en del av underkappen erstattet med termo-sensitivt gummi for å gi en enda tettere kontakt mellom rytter og hest. Den smale twisten og den tette tilpasningen for oversjenkelen, gir også rytteren en særdeles balansert sits.
D2 har en litt mer fremskåret kappe og støtte for å gi plass til en moderne dressursits. Kappene kan bestilles kortere, lenger, mer fremskutt og mindre fremskutt. Kappen velges etter rytterens bygning.
D2 har et dypt og mykt sete.
X-systemet i D2 modellen er større enn i D1, dvs at setet føles mer fleksibelt og mykt.
Tekniske detaljer:
Lær: Kalveskinn
Farger: Sort eller mørkebrun
Sete: 17,
Bomvidde: M
Knekapper: standard,
Kappelengde: S
Paneler: X-Tech ull
Vekt: 6,8 kg med monoflap, 6,9 kg med dobbel kappe
Prestiges saler har justerbar bom, det vil si at bomvidden kan endres flere størrelser både frem og tilbake hos saltilpasser. Det er også mulig å justere ullstoppen.
Det er livstidsgaranti på bommen (gjelder ikke ved fall), og 2 år på læret.
Sal er pent brukt og godt holdt. Kupp for noen som er på jakt etter en super dressur sal!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.12.2025 kl. 11:05 ・ FINN-kode: 428432076
