Bildegalleri
sjelden Singoalla "måneflaske"-vase av Lillemor Mannerheim for Gefle
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 59 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
sjelden vintage Singoalla "måneflaske"-vase designet av Lillemor Mannerheim for Gefle Porslinsfabrik, Sverige
Design og Materiale: Vasen er formet som en måneflaske med to håndtak og er laget av steingods med en Onyx svart Mangania-glasur. Den er dekorert med et mønster i blek lapisblå skumglasur.
Designer: Lillemor Mannerheim (1927-1994) er kjent for sine moderne og skulpturelle design, og Singoalla-serien er et fremtredende eksempel på hennes arbeid.
Historisk Periode: Vasen er fra midten av århundret (1960-62) og reflekterer modernistiske skandinaviske designprinsipper.
Samlerobjekt: Dette er et ettertraktet samlerobjekt for entusiaster av skandinavisk design og vintage keramikk.
H ca 16,8 cm og B ca 14 cm, dybde ca 4,6 cm
Hel og pen unik vase
Pris 650,-
Frakt fra 70,- som pakke med sporing (posten og postnord), eller fra 80,- (Helt Hjem) til 129,- for pakke med sporing og forsikring (Posten) Alt etter vekt og str.
Jeg har mange annonser og samsender og gir kvantumsrabatt hvis du finner mere du liker. Facebook? Søk på «Bergfruas Skattkammer»
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 21.11.2025 kl. 06:46 ・ FINN-kode: 428200912