
Bildegalleri
THE WHO – LIVE AT LEEDS - UK ORIG RED LETTERS - DE FLESTE VEDLEGG - JOHNNYROCK
Til salgs
1 200 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
THE WHO – «LIVE AT LEEDS» (1970)
Året før deres legendariske rockealbum Who’s Next spilte The Who inn sitt første livealbum her ved universitetet i Leeds 14 februar 1970.
Dette er det hjemmelagde utbrett-coveret med innvendig stiftede lommer som inneholdt en mengde løse vedlegg (maskinskrevne tekster av My Generation, brev om kansellering fra deres management, brev fra EMI og talentbyrå og rettsdokument og bilder og mye annet. Av de løse vedleggene er 10 av dem med her, inkludert et bilde.
Her er den offisielle listen av vedlegg som kom med albumet, Det er nokså mange av elementene her, det mangler alltid noen og de to merket XX mangler her. Ser at andre selgere også mangler akkurat disse to så skulle ikke forundre at det rett og slett ble levert slik ukomplett i en serie den gangen:
Photo of the band
Poster for Marquee gigs XX
Letter from John Burgess at EMI records
Gig cancellation letter from Barry Perkins at Kings Agency
Lyrics to 'My Generation'
List of 'High Numbers' gigs and earnings
Earnings list for Malcolm Rose (New Action Ltd.)
Photo from behind the drums at Woodstock with writing on reverse XX
Contract for the bands Woodstock performance
Delivery note for smoke generators
Marquee club box office sheet
County Court Notice for the outstanding the return of musical instruments
Dette er utgaven med rød skrift foran på coveret. Blå skrift på label. En original utgave som i pen stand går for opp mot 2000 kr i dag.
DENNE ER I MEGET PEN STAND. IKKE LETT Å FINNE DENNE SLIK I DAG.
Dette er en ENGELSK ORIGINAL pressing på POLYDOR RECORDS fra 1970 der utbrettcoveret (sammenstiftet hjemmelaget type slik originalen var i topp stand), den britiske innerposen stemplet 0870 og vinylen er NÆRT SOM NYTT OG LITE SPILT. IKKE LETT Å FINNE DENNE I SLIK STAND I DAG.
Min pris: 1200 kr
BLANT DET BESTE EVER I ENGELSK ROCK.
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
Platene er for det meste visuelt gradert/ kontrollert, men spilltestet der påkrevd
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.9.2025 kl. 18:52 ・ FINN-kode: 427566552


