Bildegalleri
ASIA – ALPHA - POMPØS OG FIN MELIDIØS HARDROCK - SYMPH PROG - JOHNNYROCK
Til salgs
150 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
ASIA – «ALPHA» (1983)
Med coveret tegnet av kunstneren Roger Dean (som gjorde de fleste av Yes, Uriah Heep og Osibisa sine også) er dette et melodiøst hardrock, symfonisk rock og progrock band som ga ut flere populære album på 80-tallet.
Med Geoff Downes på tangenter fra den morsomme synthpop-gruppa Buggles, progrockbandet Yes og hardrock-bandet Trapeze, John Wetton på bass fra rockebandene UK, Mogul Trash, Uriah Heep og Wishbone Ash, Carl Palmer på trommer fra Emerson, Lake & Palmer, og Steve Howe på gitar fra det legendariske progrock-bandet Yes var dette litt av en rockens supergruppe. Og de låt sånn også.
Dette deres andre album som solgte mye og fikk Platina-trofeet, men kritikkene var mer ujevne enn for debuten. Låter som «Don’t cry» og «The smile has left your eyes» ble uansett store hits og mye spilt på videokanalen til MTV. For Asia, Yes og hardrock-fans er dette et must.
DENNE ER MEGET PENT BRUKT SOM NYTT.
Dette er en ENGELSK ORIGINAL pressing fra 1983 på GEFFEN RECORDS der coveret, innerposen med tekster/ bilder og vinylen er PENT BRUKT SOM NYTT. TOPP STAND.
Min pris: 150 kr.
FOR SAMLERE AV YES, ASIA OG MELODIØS HARDROCK ER DETTE ET MUST.
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
Platene er for det meste visuelt gradert/ kontrollert, men spilltestet der påkrevd
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.9.2025 kl. 12:29 ・ FINN-kode: 427501840