Bildegalleri
Ari Behn – “Medusa” (nr. 73/150) vurderes solgt
Til salgs
60 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Ari Behn sitt kanskje mest ikoniske verk. «Medusa» (nr. 73/150) vurderes solgt ved rett pris.
Verket har vært utsolgt i landets gallerier i flere år, og dette er nummer 73 av kun 150 eksemplarer. Dette er kjøpt hos Modern Art Gallery i Trondheim, og leveres med originalt sertifikat som dokumenterer ekthet og opprinnelse.
«Medusa» er en del av Ari Behns utgitte kunstverk, utført og utgitt mens kunstneren selv levde. Etter Ari Behns bortgang har de gjenværende nummererte eksemplarene i opplaget – som ikke ble signert av ham selv – blitt systematisert og signert av hans søster, Anja Bjørshol. Hvert trykk er nummerert, stemplesignert med Ari Behns signatur, signert AB (Anja Bjørshol), samt pregestemplet for ekstra sikkerhet.
Verket er rammet inn i meget pen og solid ramme hos Modern Art Gallery, selvsagt med kunstglass av høyeste kvalitet. Rammemål (utvendig) er 141x107 cm. Både verk og ramme er i perfekt stand.
Kunstavgift kommer i tillegg. Når kunstverk omsettes for over 2.000 kr påløper lovpålagt kunstavgift på 5 %. Selger er ansvarlig for innkreving og rapportering. Mer informasjon om avgiften finner du på www.kunstavgiften.no.
Kan ikke sendes, men bringes på sentrale Østlandet etter evt. avtale.
Ta kontakt ved interesse eller spørsmål! Kun seriøse henvendelser.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 10.11.2025 kl. 12:31 ・ FINN-kode: 425056772




