Bildegalleri
3 bøker: Folket på Innhaug, Margaret, og Nytt Rotfeste
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selges de tre første bøkene i serien på fire bøker i Anne Karin Elstads serie om «Folket på Inngaug»
Bøkene selges samlet.
Se også mine andre annonser.
Litt om bøkene:
Innhaugserien er en romanserie på fire bøker skrevet av Anne Karin Elstad, som handler om folket på gården Innhaug i Trøndelag på 1800-tallet. Hovedpersonene er Oline og hennes datter Magret, og serien følger deres liv og skjebner over flere generasjoner.
De fire bøkene i serien er:
1. Folket på Innhaug
(1976): Boken introduserer oss for folket på Innhaug, spesielt Oline, som opplever en tragisk kjærlighetshistorie og får datteren Magret utenfor ekteskap.
2. Magret
(1977): Vi følger Magrets oppvekst og ungdomsår, preget av bygdesladder og vanskeligheter, men også av lengsel etter kjærlighet og vennskap.
3. Nytt rotfeste
(1979): Magret og mannen Erik bryter opp fra Innhaug og flytter til Nordmøre for å finne seg et nytt liv.
4 bok har jeg ikke, men litt om den likevel:
4. Veien møtes
(1980): Magret må konfrontere fortiden og forsøke å gjenforenes med sin sønn, som hun sendte bort for oppfostring.
Serien er kjent for sine levende skildringer av livet på landet på 1800-tallet, kvinneskildringer, og temaer som kjærlighet, familie, og kampen for tilværelsen.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 6.8.2025 kl. 12:56 ・ FINN-kode: 420298118





