Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Maxi
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Maxi

Bildegalleri

(1/33)
Inaktiv

Maxi 777 Special

Maxi 777 - Ink båtplass på fornebu

Modellår

1982

Lengde

25 fot

Type motor

Utenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

35 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Båten ligger på Fornebu Marina, kaiplass følger med ut sesongen. Det er inkludert parkeringsplass ved marinaen.

‘777 Special’ er veldig lik de litt eldre ‘Maxi 77’ båtene, med noen endringer for å gi båten bedre seileegenskaper. Båten har brøkdelsrigg og en lengre (155 cm) og tynnere kjøl.

Båten er lettseilt og har overraskende gode seileegenskaper. Komplett seilgarderobe med flott storseil og spinnaker, og en noe eldre, men fullt funksjonabel fok. Båten er utstyrt med rail for selvslående fok.

Den gamle innenbordsmotoren er tatt ut og erstattet med en Honda 10 HK utenbordsmotor som er montert på et solid feste og er enkel å heve når man ikke bruker den. Det gamle motorrommet er nå plass for batterier og mye lagring.

Det elektriske anlegget er oppgradert i 2020 med opplegg for landstrøm og 230V uttak i båten. Alt av lamper fungerer fint og det er montert led-belysning inne.
Det ble montert solcellepanel i fjord, noe som gjør at man fint kan bruke kjøleskap ombord unden å tappe båten for strøm, og har fungert helt utmerket i mitt eie.

Sprayhooden er noe slitt.

Båten har pumpetoalett med egen septiktank som er enkel å tømme, den kan pumpes ut i sjøen ved lengere turer, eller suges opp ved marinaen. Det er også en ferskvannstank med tilkoblet pumpe til vasken.

Autopilot følger med, veldig praktisk når man seiler alene.

Båten ble bunnsmurt i vår, og er klar til bruk :)

Gjerne send melding på finn, eller ring/send sms om du har noen spørsmål. Tlf: 48007453

Kan gå litt ned på prisen ved rask og enkel handel.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Maxi
Modell
777 Special
Modellår
1982
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
10.0 hk
Motorfabrikant
Honda (firetakt)
Type motor
Utenbords
Byggemateriale
Glassfiber
Lengde i fot
25 fot
Dybde
155 cm
Bredde
250 cm
Soveplasser
5
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

-Storseil
-Selvslående forseil/fokk
-Spinnaker, med bom
-5kw dieselvarmer
-Autopilot
-Garmin kartplotter/ekkolodd
-Kokeplater på rødsprit
-2 stk anker
-solcellepanel
-3stk batterier
-Pumpetoalett med septik
-Puter
-1 stk ny redningsvest fra Redningsselskapet
-2 stk redningsvester for gjester
-flagg
-2 stk dyner
-Fendere
-Alt av tauverk
-Ny windex
-Krybbe, til å ha båten i på land

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1360 Fornebu
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

417361907

Sist oppdatert

21. juli 2025, 20:29

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Maxi
Seilbåt/Motorseiler