Nyopprettet stilling, automasjon | Varierte utfordringer i et aktivt og internasjonalt miljø
Alloc AS
- Frist Snarest
- Ansettelsesform Fast
Automasjonsingeniør | Alloc AS
Vil du være med å forme fremtidens produksjon – med teknologi som faktisk virker?
Vi søker en fremtidsrettet automasjonsingeniør til en nyopprettet nøkkelrolle hos Norges ledende produsent av laminatgulv.
Alloc investerer i teknologi og kapasitet – der du vil få stor påvirkning i forbedringer og videre digitalisering av vår moderne produksjonsenhet. Hos oss får du bruke og utvikle kompetansen din i praksis – i et miljø der automasjon, samarbeid og fleksibilitet står i sentrum.
Vi tilbyr deg en viktig rolle i et solid og internasjonalt konsern, med stor frihet og gode utviklingsmuligheter.
Du blir en del av et kompetent teknologimiljø, med engasjerte kolleger og reelle muligheter til å påvirke hvordan fabrikken jobber smartere i årene som kommer.
Merk: Søknadsfristen løp nylig ut, men stillingen er fremdeles søkbar - så meld din interesse snarlig
Ansvar og sentrale oppgaver
Du får jobbe med og utvikle deg innen moderne teknologi – med fleksibilitet til å gjøre en forskjell innen automasjon som er godt integrert i vår produksjon.
Dine viktigste oppgaver:
Forbedre og optimalisere automasjon, prosessutstyr og elektriske anlegg.
Jobbe nært med gode kolleger innen produksjon, vedlikehold og IT for å sikre stabile og smarte løsninger.
Programmering, feilsøking og videreutvikling av PLS-systemer.
Bidra i teknologiprosjekter og ytterligere digitalisering av produksjonen.
Analysere produksjonsdata og omsette innsikt til effektive tiltak.
Dette får du hos oss
Dette er en fin mulighet til å bruke og utvikle din kompetanse i et fremoverlent produksjonsmiljø.
Andre og gode grunner til å søke:
Bli en nøkkelperson i en modernisert fabrikk
Jobbe sammen med dyktige kolleger og samarbeidspartnere lokalt og internasjonalt
Videreutvikle gode løsninger for en industri i vekst og endring.
Du vil oppleve å bli tatt godt vare på og utviklingsmuligheter i en solid bedrift.
Er dette deg?
Du har god forståelse for automasjon og liker å løse ting – sammen med andre.
Vi håper også du kjenner deg igjen i mye av dette:
Nysgjerrig, løsningsorientert og opptatt av forbedringer.
Teknisk interessert og har motivasjon for å videreutvikle deg innen PLS og OT/IT-systemer.
Samarbeidsorientert og trygg i kommunikasjonen – på norsk og engelsk.
Strukturert og systematisk - og fleksibel når det trengs.
Motiveres av å se resultater og få ting til å virke – i praksis.
Kompetansen vi ønsker oss
Vi forventer at du har faglig grunnkompetanse og lyst til å jobbe med effektiv fremskaffelse av kvalitetsprodukter
Vi forventer at du har flere av disse kompetansene:
Bachelor innen automasjon eller annen relevant utdanning/erfaring.
Gjerne erfaring fra industriell automasjon, eventuelt med kjennskap til Siemens eller Schneider PLS-systemer.
Erfaring fra produksjon, forbedringsprosjekter og LEAN er også fordelaktig, men ikke et krav.
Kontakt | Personvern | Tips | Enkel søknad
Kontakt gjerne Frank Amundlien eller Stefan Jensen i SelectionPartner for en hyggelig og konfidensiell prat om mulighetene i stillingen, eller om du kjenner noen andre vi burde kontakte: https://selectionpartner.no/kontakt
Søk stillingen snarlig via egen knapp eller brukervennlig og enkel metode:
https://selectionpartner.no/cv-mail
Oppdatert og fullstendig stillingsannonse: www.selectionpartner.no
FerdigheterAI-generert
- Automasjon fra industri
- Automatisering
- Dataprogrammering
- Feilsøking av PLS-systemer
- Programmering og testing av automatiseringssystemer (automasjonsteknologi)
JobbMatch
BetaEr du kvalifisert for jobben?
Nysgjerrig på om du kvalifiserer til denne jobben? Med JobbMatch får du umiddelbar tilbakemelding på hvor godt din profil matcher stillingsutlysningen.
Om arbeidsgiveren
Alloc AS er Norges ledende produsent av laminatgulv. I tillegg har selskapet produksjon av veggplater for kjøkken og bad.
Alloc AS har over 200 ansatte og en omsetning på 1.060 mill. NOK. Selskapet har hovedkontor og fabrikk på Sørlandet, i Lyngdal. Alloc AS er en del av Beaulieu International Group (B.I.G.), som har hovedsete i Belgia. Vi har eget salgsapparat i Norden, som er ansvarlig for salg av egne produkter og enkelte produkter fra konsernet. Produktene markedsføres under merkenavnet BerryAlloc.
Alloc AS har hatt en god utvikling i omsetning de siste tre årene. Selskapet har høyt fokus på kvalitet, miljø, innovative produkter og konkurransedyktige produksjonsmetoder.
Vi har et klart mål om å begeistre kundene.
- Sektor: Privat
- Sted: Fiboveien 26, 4580 Lyngdal
- Bransje: Industri og produksjon, Internettbaserte tjenester, Trevareindustri
- Stillingsfunksjon: Automasjon og instrument, Industri, QA/Testing
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
automasjon, teknologi, prosessutstyr, pls systemer, industriell automasjon
(1/4)
Annonseinformasjon
- FINN-kode 416017366
- Sist endret