Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Buick/Skylark
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Buick Skylark

Bildegalleri

Står på løftebukk noen dager. (1/37)
SOLGT

Buick Skylark

Modellår

1963

Kilometerstand

87 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på D832Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Ny info om bilen !
Har nå fått tak i en overhalt motor som følger med.

Motoren kommer fra en Oldsmobile Cutlas fra 66/67. Ble overhalt med mye nye deler for noen år siden men har blitt stående noen år. Ble kun kjørt noen mil før den ble satt bort da det kom kjølevann inn i eksosen når motor ble varm på høyre side. Dette er 90 prosent sikkert en rimelig enkel sak å fixe ved å demontere innsuget og nye pakninger og pakningsement/tetting.
uten eksosmanifoiler.

Motornummer: 394417-3.



Problem med motor som sitter i.  ulyd.
Slakk i endelager på veiva. Må byttes, + kanskje samtidig veivlagre.

Setter prisen til 70.000 eller høyeste bud.

Bilen står nå på løftebukk noen dager hvis noen vil komme å se.

Bilen selges som reparasjonsobjekt.

Kan evnt fraktes på bilhenger innenfor 10 mil.

Understell fikk mer enn godkjent.

Dette er en bil det er svært få av i norge. Spurte shat gtp-40 og fikk til svar at det er mest sannsynlig bare 1 stk i Norge.

1963 Buick Skylark 2d.ht Buicks første "kompakt-bil" altså en noe mindre bil i størelsesorden som Chevelle og andre mid-size biler fra GM tidlig 60 tall.  Bilen er svært lite kjørt de siste årene og har stått over eu-kontroll, men er nå vist og eu-godkjent. Lakken er av eldre dato, slettes ikke strøken men heller ikke stygg, karosseriet fremstår som bra med tanke på rust og interiøret har overlevd tiden forholdsvis bra.  Skikkelig tectyl behandlet så veldig fin under. Gearspak er noe upresis og etter jeg satt den i low i en liten bakke kom det lyd som mest sannsynlig er relatert til gearkasse. Lyden følger turtall også når den står i nøytral. Vet ikke hva det kan være, men velger å selge bilen og kjøpe en noe dyrere amcar. Denne er det ikke mange igjen av og bilen er ganske så "tøff" .

Spesifikasjoner

Omregistrering
Fritatt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Merke
Buick
Modell
Skylark
Modellår
1963
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Slagvolum
3 625 l
Kilometerstand
87 000 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 300 kg
Seter
5
Dører
2
Farge
Rød
Interiørfarge
Hvit
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
17.06.2025
Neste frist for EU-kontroll
17.06.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
D832
Chassis nr. (VIN)
3J1545032-3J1545032
1. gang registrert
31.12.1963
Salgsform
Bruktbil til salgs

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Problem med motor, ulyd

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3515 Hønefoss
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

414972023

Sist oppdatert

10. juli 2025, 19:34

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Buick
Buick Skylark