Bildegalleri

Velkommen til Peter Møllers vei 4D - bildene er av en tilsvarende leilighet. Ledig 01. august 2025!
Løren - UTLEID. Lekker 4-roms i 5.etg - 3 soverom og 2 bad - Vestvendt balkong og garasje. Ledig 01.08!
- Månedsleie
- 29 000,–
- Depositum
- 87 000,–
Nøkkelinfo
- Primærrom
- 79 m²
- Bruksareal
- 85 m²
- Boligtype
- Leilighet
- Soverom
- 3
- Etasje
- 5.
- Tomt
- Eiet
- Byggeår
- 2008
- Energimerking
- D - Mørkegrønn
Fasiliteter
Kort om eiendommen
Velkommen til Peter Møllers vei 4 D!
Verdt og merke seg:
- Lekker 4-roms i 5. etg.
- God standard og planløsning.
- 3 soverom og 2 baderom.
- Nordvestvendt balkong (11 kvm).
- Parkeringsplass i lukket anlegg.
- 1 innvendig bod og 1 kjellerbod.
- Heis
- Grunnpakke tv og internett inkl.
- Trappevask og vaktmestertjeneste inkl.
- Kommunale avgifter og renovasjon inkl.
- A-konto strøm, fjernvarme og varmtvann.
- Sentral og rolig beliggenhet.
- Offentlig transport (ca. 300 m).
- Dagligvare (ca. 150 m).
- Ledig 01.08.
Ønsker du å komme på visning? Trykk på visningspåmelding eller send mail til Oystein.Sannes@krogsveen.no.
Beliggenhet
Leiligheten ligger sentralt til på Løren. Det er lagt vekt på attraktive uterom for beboerne med blant annet egen skulpturpark. Forretninger, kafeer og restauranter innen gangavstand. Wayne s Coffee, Peppes Pizza og den indiske restauranten Sanjay er hyggelige møtesteder. Grønnsaks-butikken Bazaar, Domino Pizza og UMai Sushi har også mye godt i diskene sine. Bokhandler Norli tilbyr skrivesaker og lesestoff, og du kan stikke innom interiørbutikken Houz for å få hjelp til å pynte opp hjemme.
I tillegg finnes kjøreskolen Learn, frisør, hudklinikk, fysioterapeut, kiropraktor, Blomsterpikene, solstudio, renseri, apotek, Løren og Sinsenklinikken legesenter og STERK treningsstudio for den som vil noe mer med treningen sin.
Kort vei til legevakt på Aker Sykehus som behandler lettere sykdom. Post-i-butikk hos Meny på Løren Torg. Nærmeste bank ligger på Økern senter og Vinmonopolet finner du på Hasle Torg som også bidrar til et enda større servicetilbud i nabolaget. Løren har også sin egen minigjenbruksstasjon i Vekslerveien 3.
Det er et stort aktivitetstilbud for store og små i nabolaget. Kanonhallen som brukes til kulturarrangementer som julemesse, konserter og utstillinger ligger like ved. Det er en rekke aktiviteter på Løren for store og små. Hasle-Løren IL holder til ved Lørenhallen og har et bredt tilbud og tilbyr fotball, ishockey, sykkel, ski, multisport, innebandy og håndball. Det er også Taekwon-Do, Wushu og andre kampsportklubber i området, samt at Sinsen tennisklubb med fire grusbaner og Sinsen Musikkorps tilbyr fine aktiviteter for beboerne på Løren. Aktivitetsskolen er også en fin møteplass for barna på Løren. Løren Velforening er dyktig til å få fokus på Løren og har fått inn flere midler som bidrar til utvikling av området.
I løpet av året arrangeres det flere kulturbegivenheter: Lørenløpet om våren, Lørendagen og Hallo-venn om høsten, tenning av julegrana på Løren Torg, julemarked og juletrefest som alle samler små og store naboer.
Løren er ikke langt unna sentrum og har godt kollektivtilbud med ca. 400 m til nye Løren t-banestasjon. Buss stopper på Sinsen og på Dag Hammarskjølds vei (tidligere ring 3). Det gjør også flybussen. Sameiet ligger mellom Sinsen som også er tilknyttet trikk og t-bane; og Økern som har t-banelinje. I tillegg buss og t-bane på Hasle. Gangavstand til Carl Berner, Sinsen, Aker Sykehus, Storo, Økern, Hasle mm.
Nærmeste nabolag, Økernområdet er i stadig utvikling, og er spådd til bli et av Oslos viktigste knutepunkter. Økern Sentrums hovedfokus er å ta et helhetsgrep om stedsutviklingen og skape et moderne og integrert bysentrum med mangfold. Målet er å etablere et totalt tilbud for befolkningen. Økern skal utvikles til å bli den gode fremtidsbyen, med bl.a. en kulturell nyskapning med Oslo Barnemuseum, kino, flerbrukshall, musikkskole, fortellerscene, større kjøpesenter med alle fasiliteter, samt et nytt badeland.
Les mer om planene her: http://www.okernsenteret.no/Projects/OkernSentrum/
Arealer og innholdsbeskrivelse
Primærrom: 82 kvm.
Bruttoareal: 93 kvm.
Bruksareal: 84 kvm.
Innhold: Entré, Stue, Kjøkken, 3 Soverom og 2 baderom.
I tillegg disponerer leiligheten 1 innvendig bod og 1 kjellerbod på ca. 5 kvm.
Husleien inkluderer
Leien reguleres hvert år med endringen i konsumprisindeksen.
Utleier har inngått forvaltningsavtale med Krogsveen. Krogsveen vil derfor følge opp løpende husleieinnbetalinger.
Husleien inkluderer:
- Kommunale avgifter
- Renovasjon
- Grunnpakke på tv & internett - Telia
- Hvitevarer (så lenge de fungerer)
Husleien inkluderer ikke:
- Fjernvarme/oppvarming: fastpris 1.500 / mnd.
- Strøm
Standard
Entré:
Skyvedørsgarderobe. Porttelefon med døråpner.
Stue:
Hyggelig stue med store vindu som gir rikelig med dagslys og utgang til balkong. Gasspeis som varmer godt og gir hyggelig kos.
Balkong:
Nordvestvendt overbygd balkong på ca. 11 kvm. med utsikt mot vest. Stikkontakt.
Kjøkken:
Åpen løsning mot stuen. Lys Sigdal-innredning med glatte fronter. Laminat benkeplate med integrert stålkum og underskap. Belysning over benkeplate. Husbrannslange i skap. Hvitevarene følger med. Overskap og ventilator. God plass til stort spisebord.
Soverom:
3 soverom med vindu mot sydøst og godt med garderobeskap. Hovedsoverom har direkte adkomst til eget dusjbad/wc. Soverom I har adkomst til innvendig bod.
Dusjbad/wc:
Heldekkende servant med underskap. Speil med belysning. Dusj med vegger i herdet glass. Vegghengt toalett. Opplegg for vaskemaskin og kondenstørketrommel.
Lagringsplass: Innvendig bod og kjellerbod.
Ønsker du å komme på visning? Trykk på visningspåmelding eller send mail til Oystein.Sannes@krogsveen.no.
Utleiers krav til sikkerhet
Depositum: 3 mnd depositum pålydende kr. 87 000,- evt. leiegaranti fra HDI Global Specialty kr. 13 920,-.
Som sikkerhet i dette leieforholdet kan leietaker velge å innbetale kontant depositum i DNB, eller etablere en garanti formidlet av Søderberg & Partners.
Velges kontant depositum i DNB, er sikkerhetsbeløpet fra 3 måneders husleie.
Velges garanti formidlet av Søderberg & Partners er sikkerhetsbeløpet fra fire måneders husleie.
Garantipremien er 12 % av sikkerhetsbeløpet. Garantipremien refunderes ikke ved leieavtalens opphør.
Garantisten vil kreve regress av leietaker ved leietakers erstatningsbetingede mislighold.
Det tas forbehold om prisendringer fra garantistiller.
Ta kontakt med saksbehandler i Krogsveen Boligutleie for å finne ut om du tilfredsstiller vilkårene for å kjøpe garanti.
Leietid og partenes oppsigelsesadgang
Leieforholdet starter: 01.08.2025 og utløper: 31.07.2028
Langtidsleie. Minimum botid 1 år.
Begge parter kan si opp leieforholdet med 3 måneders skriftlig varsel, til fraflytting ved utløpet av den kalendermåneden fristen utløper, dog ikke før kontrakten har løpt i 9 måneder, slik at minimum botid er 1 år. Oppsigelsen gjelder fra den første i påfølgende måned.
Fremleie
Fremleie vil ikke bli tillatt uten skriftlig forhåndsgodkjennelse.
Oppvarming
Gasspeis i stuen. Oppvarmes med fjernvarme via radiatorer og gulvvarme på badet. Fjernvarmen leveres fra Hafslund og er en miljøvennlig form for oppvarming hvor man benytter seg av ulike energikilder, som spillvarme, avfallsforbrenning, varmepumper, bioenergi og gass til oppvarming av vann. Dette føres så i rør ut til leilighetene. Det er individuelle målere på oppvarming og varmt tappevann
Parkering
Bruksrett til parkeringsplass og gjesteparkeringsplasser i felles garasjeanlegg. Ellers er det regler etter områdets bestemmelser.
Vedtekter/Husordensregler
Det foreligger vedtekter datert 19.04.2017
Det foreligger husordensregler datert 14.04.2015
Midlertidig brukstillatelse og ferdigattest
Det foreligger midlertidig brukstillatelse med ukjent dato.
Leierens vedlikeholdsplikt
Utleier vet ikke om noen mangler ved boligen og boligen leies ut slik den fremstår på vising. Leietaker har selv undersøkelsesplikt på visning og kan ikke pårope seg feil og mangler de burde ha oppdaget.
Leieren skal for egen regning forestå det sedvanemessige indre vedlikehold av boligen og av ytre rom som tilhører boligen. Dette innebærer bl.a. å vedlikeholde maling, tapeter, gulvbelegg, dører, ildsteder, låser, nøkler, sikringer, ledninger, ruter, kraner, brytere, kontakter, brannvarslings- og slukningsutstyr og lignende forbruksmateriell. For møblerte leieforhold omfattes også vedlikehold av møblene av leierens vedlikeholdsplikt.
Medfører vedlikeholdet forandringer i boligen, skal det gis et skriftlig forhåndssamtykke fra utleier som godkjenner forandringene. Slikt forhåndssamtykke gir ikke leieren rett til å kreve vederlag for forbedringer jf. husleielovens § 10-5. Medfører vedlikeholdet at gjenstander må skiftes ut, påhviler utskiftning utleier med mindre gjenstanden er installert av leieren eller gjenstanden er ødelagt, grunnet leierens bruk eller av manglende vedlikehold fra leierens side.
Dersom boligen har utvendige fasader/terrasser skal utleier, uansett hvor lenge leieforholdet varer, ivareta normalt utvendig vedlikehold. Leieren er likevel ansvarlig for å etterse og vedlikeholde hageanlegg, tak, balkonger, terrasser, takrenner, nedløpsrør, innkjørsel/parkeringsområde. Leieren plikter også å holde eiendommen ryddet, rengjort og forestå egen snømåking.
Radon
Utleier er ansvarlig for at boligen har forsvarlige radonverdier. I normaltilfeller er det kun nødvendig å måle radon i leiligheter med bakkekontakt, samt etasjen over. Det er derfor ikke nødvendig å dokumentere forsvarlige radonverdier for denne leiligheten.
Ansvarlig megler
Øystein Sannes
Eiendomsmegler / Partner
Matrikkelinformasjon
Utleie Krogsveen
Nyttige lenker
Nærområdet
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 412878534 |
|---|---|
| Sist endret | 19. juli 2025 08:19 |
| Referanse | KR88.25104 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.










