Bildegalleri

8 eksklusive boliger

4 SOLGT - Bygging vedtatt

Tomannsbolig Gregers Grams vei 4

Prisantydning15 700 000 kr
Totalpris
15 819 840 kr
Omkostninger
119 840 kr
  • Planlegging

    - 2024/2025

  • Salgsstart

    - Juni 2025

  • Byggestart

    - Q3 2025

  • Overtakelse

    - Q3/4 2026

Nøkkelinfo

Boligtype
Tomannsbolig
Soverom
5
Internt bruksareal
161 m² (BRA-i)
Bruksareal
167 m²
Eksternt bruksareal
5 m² (BRA-e)
Balkong/Terrasse
58 m² (TBA)

Les mer om bruksareal her

Visning

Alle våre visninger har påmelding. På denne måten sikrer vi at megler har god oversikt og tid til å imøtekomme alle interessenter på beste måte. Dette er veldig verdifullt for boligkjøpere og for oss. Det er enkelt å melde seg på, og du kan like enkelt melde deg av. Kontakt også gjerne megler i forkant av visning dersom du har spørsmål.
Visningspåmelding

Beskrivelse

Oppdragsansvarlig

Oslofjorden Eiendomsmegling AS / Eirik Lande

Selger/Utbygger

Poseidon projects as

Betegnelse

Gnr. 28 Bnr. 378 i Oslo kommune

Boligene vil få seksjonsnummer før overtagelse.

Arealer og fordeling per etasje

Totalt BRA 167 kvm består av:
- BRA-i (internt bruksareal): 161,80 kvm
- BRA-e (eksternt bruksareal): 5,30 kvm
- TBA (terrasse-/balkongareal) 58,90 kvm

Boligene har forskjellig utforming og størrelse. Se salgsoppgave for arkitekttegninger med arealer og fordeling av arealer pr. etasje.

Arealene er beregnet fra arkitekten.

Beliggenhet

Eiendommen ligger i et attraktivt boligområde på Ullern med kort vei inn til sentrum, eller til flotte tur- og friluftsområder som gir gode rekreasjonsmuligheter både sommer og vinter. Ullern ligger sørvest i Oslo, mellom Lysakerelven og Maridalen, og består av rolige villastrøk, supplert med leiligheter. Det er gangavstand til skoler, barnehager og et godt kollektivtilbud.

For den aktivitetslystne kan Ullern Idrettsforening tilby bandy, basketball, fotball, håndball og gymnastikk. Ullern Tennisklubb ligger idyllisk til på Blokkajordet ved Ullern Kirke og har et høyst moderne tennisanlegg til helårsbruk. I tillegg er det kort vei til lekeplass, idrettshall og treningssenter m.m.

Langs Lysakerelven er det fine gangveier som fører til Lysaker brygge med flott utsyn over Oslofjorden, eller opp helt opp til Bogstadvannet og et forfriskende bad. Man kan også gå på ski via Maridalen opp til Bogstad og videre inn i marka. Etter nyåpningen i 2009 kan Oslo Golfklubb på Bogstad tilby en av Europas beste golfbaner.

Idylliske Vækerø park (ca. 3,8 km) er en godt bevart hemmelighet for de som er kjent i området. Her er det grønne og flott beplantede lunger, gressplen og stier, samt benker, brygger og mulighet for bading. I vestre ende av parken ligger pent opparbeidede Sollerudstranda som også har en fin gresslette med mulighet for ballspill.

Dagligvarehandelen kan gjøres ved bl.a. Rema 1000 og Ullern Dagligvare. Ønsker du ytterligere tilbud er det kort vei til CC Vest på Lilleaker. Senteret har en miks av kjedebutikker og selvstendige spesialforretninger som fremstår som moderne og trendsettende i en avslappende atmosfære. Røa senter, Majorstuen og de øvrige handlegatene i Oslo sentrum ligger også godt innen rekkevidde.

Området gir mulighet for offentlig kommunikasjon via buss og T-bane. Nærmeste bussholdeplass er Ullerntoppen som ligger ca. 450 meter fra boligen. Med bil fra Gregers Grams vei 25 tar det ca. 10 min til Skøyen, 12 min til Majorstuen, 16 min til Oslo S og 50 min til Oslo lufthavn.

Fra eiendommen er det gangavstand til Lysejordet skole. For elever i ungdomstrinnene er det kort vei til Bjørnsletta skole. Det finnes flere videregående skoler i nærliggende områder, bl.a. Ullern videregående, samt et godt utvalg av både private og kommunale barnehager. Oslo International School har beliggenhet på Bekkestua.

Bygninger

Godkjente rammetillatelser for å bygge 4 tomannsboliger med to underjordiske garasjer. Totalt 8 boliger regnet av RIFT arkitekter.

Prosjektet har to Gnr og Bnr og blir delt inn i to seksjonssameier.

Byggemåte

Arbeidene leveres ihht TEK 17. Elektrikerarbeidene etter NEK 400:2018
Utbygger påtar seg plikter iht byggherreforskriften.

Det leveres tak ihht forskrifter med 2 lags SBS membran eller ett lags folietekking. Takene og terrasse ut i fra stue, leveres som kompakttak med innvendig nedløp.
På boligenes tak leveres grønne tak av sedum i områder utenfor rekkverk på takterrasse. Beslag leveres i grå farge.

Fasaden leveres med bindingsverk og forskriftsmessig isolasjon, vindtette plater, utlekting og Sto-Ventec ventilerte fasadeplater Platene monteres etter Sto-ventec detaljer og pusses med sluttpuss i ulike farger, etter arkitektens anvisning. Det leveres felter med fasadeplater i henhold til illustrasjon.

Overnevnte er kun et utdrag fra produktbeskrivelsen. Hele produktbeskrivelsen ligger vedlagt i salgsoppgaven.

Innhold

Gode og innholdsrike familieboliger med store vindusflater og gode planløsninger. Boligene har gjennomgående god standard og blir bygget etter TEK17.

Noen av boligene har egen gjeste-/praktikantdel med egen inngang og bad.
Sosial etasje med åpen stue- spisestue og kjøkkenløsning. store vindusflater og adkomst til fantastisk takterrasse.
noen av boligene har direkte adkomst fra garasje. Sportsboder i garasjene.

Standard

Boligene har gjennomgående god standard og blir bygget etter TEK17.

Kjøkken er fra Studio OnA som leverer Italienske Miton Menta designkjøkken. Det leveres en hvitevarepakke fra Siemens som standard. Induksjonstopp med benkeventilator og kullfilter, innbygningsovn, helintegrert oppvaskmaskin og integrert kombiskap.

Det leveres trapp fra Stryntrappa eller tilsvarende. Trappen leveres i ask i lyslasert farge samt hvitmalt NCS S 0502Y furu i vanger og glass i rekkverk, modell Foss eller tilsvarende

Delikate baderom med sanitærutstyr fra Villeroy & Boch, Dornbracht, INR, Binova og andre anerkjente leverandører.

Gulv:
Det leveres 14mm 1-stavs hvitpigmentert eikeparkett. Gulvet legges flytende med parkettunderlag. Mot tillegg kan gulvene endres til annen modell.

Våtrommene bygges etter teknisk forskrift. Baderom har fliser på gulv og vegg. Vaskerom og teknisk rom har flis på gulv samt sokkelflis. Hall, garderobe leveres med flis på gulv uten sokkelflis. Se tilvalgsoversikt for type. Det leveres lyse beige fliser i format 60x60 på bad og lyse grå i gang og vaskerom. Flisene leveres fra Fagflis og kunder kan endre disse innenfor Fagflis sitt omfattende sortiment.

Vegger:
Tak og vegger levers ferdig hvitmalt. Det leveres 2 farger som er valgt ut av interiørdesigner; Sheer grey er en lun, lysere og matt gråtone, denne harmonerer nydelig med kjøkkenet som har en mørk brun farge og en lysere benkeplate.

Comfort grey, en lun, litt mørkere grå tone har vi valgt å ha på soverommene og entre som harmonerer nydelig med sheer grey. Lister osv kommer ferdig malt fra fabrikk i farge NCS S 0502 Y og males ikke over. Det gjøres oppmerksom på at det vil forekomme bevegelser i treverk som kan gi noe sprekker. Dette danner ikke grunnlag for reklamasjon. Malerarbeid utføres i estetisk klasse K2 i alle boligens rom med unntak av boder, teknisk rom og vaskerom som leveres i estetisk klasse K1

Alle boligene får 1 frostfri utekran.

Ikke med i leveransen:
- Utstyr og innredning som er stiplet på arkitekttegningen er ikke med i leveransen.
- Takstige (stige som settes fra bakke til tak), markiser, blomsterkasser og levegger.
- Lysarmatur eller annet elektrisk utstyr med mindre det er beskrevet
- Boligvask. Bygget leveres byggrengjort dvs at kjøper må påregne "finvask" før boligen tas i bruk. Vinder skal være vasket.
- Vaskeromsinnredning.
- Garderobeinnredning.
- Sentralstøvsuger

Overnevnte er kun et utdrag fra produktbeskrivelsen. Hele produktbeskrivelsen ligger vedlagt i salgsoppgaven.

Tilvalg

Det er mulighet for å gjøre egne tilpassninger og tilvalg i boligene. Se tilvalgsliste vedlagt i salgsoppgaven.

Oppvarming

Balansert ventilasjon med avtrekk fra kjøkken, vaskerom og alle bad.
Det leveres varmekabelanlegg på flislagte rom. Det leveres pipe i stål forberedt for ovn eller peis fra Peisselskabet. Elektriker kan tilby ytterligere varme i form av varmekablerkabler, varmefolie eller moderne panelovner som kan styres av en app.

Parkering / Garasje

Det blir to underjordiske garasjeanlegg.
Hver bolig får 1 medfølgende plass. Denne plassen seksjoneres til boligen.
Det er mulig å kjøpe ekstra plass.

Synlig betong skal støvbindes ved å spraymales hvitt. Søyler og hjørner skal markeres med kontrastfarger. Parkeringsplasser skal oppmerkes.
Nedkjørsel og gulv i parkeringskjeller skal asfalteres.

Murarbeider utføres forskriftsmessig og etter gjeldende forskrift. Det er opptil utbygger og prosjekterende å velge endelig betongløsning såfremt dette tilfredsstiller gjeldende forskrifter.

Beskrivelse av tomt

Gnr 28 Bnr 378 Hus 4E-H har et areal på 1226,8 kvm.
Gnr 28 Bnr 1278 Hus 4A-D har et areal på 1226,6 kvm.
Bruksrett til deler av tomtene. Tomten vil ikke bli seksjonert. Utomhusplan viser tilhørende vedtektsfestet uteareal pr boligseksjon.

Tomten er fellesareal. Alle bruksretter som blir omtalt i denne salgsoppgaven er vedtektsfestede: Varigheten av en eksklusiv enerett til bruk som følger av denne bestemmelsen er fastsatt til 30 år fra vedtektenes vedtakelse og kan ikke endres uten tilslutning fra de seksjonseiere som blir berørt ved endringer i perioden. Etter 30 år går bruksretten tilbake til sameiet som da vil disponere arealet og bruksretten kan ikke fornyes.

Hus1 Sør: 188 kvm uteareal.
Hus1 Nord: 152,9 kvm uteareal.
Hus2 Sør: 215,3 kvm uteareal.
Hus2 Nord: 179,7 kvm uteareal.
Hus3 Sør: 173,5 kvm uteareal.
Hus3 Nord: 171,2 kvm uteareal.
Hus4 Vest: 199,3 kvm uteareal.
Hus4 Øst: 171,9 kvm uteareal.

Utomhusarbeidene utføres ihht egen utomhusplan fra Rift arkitektur.
Felles kjøreadkomst, garasje og parkeringsplasser leveres med asfalt. Synlige murer skal leveres i betong eller i granitt.
Det leveres gjerder av galvanisert flettverkstype der hvor dette er påkrevet iht gjeldende forskrifter.

Franske balkonger og takterrasse leveres med spilerekkverk i sort aluminium. Trapp til takterrasse bygges i royalimpregnert treverk i trinn.

Tinglyste rettigheter og forpliktelser

Kommunen har legalpant som sikkerhet for betaling av kommunale avgifter. Legalpant er pant som følger av loven, og som ikke tinglyses. Legalpant følger derfor eiendommen ved salg. På eiendommen kan det være tinglyst erklæringer som f eks rett for kommunen til å vedlikeholde rørsystemer for vann- og kloakk. Disse erklæringene vil følge eiendommen ved salg. Kontakt megler for nærmere informasjon.

Øvrige sameiere har panterett i seksjonen for krav mot sameieren som følge av sameieforholdet, jf. eierseksjonsloven § 31. Pantekravet kan ikke overstige 2G (Folketrygdens grunnbeløp). Sameiet kan vedtektsfeste ytterligere panterett for sameiet. Vedtektsfestet pant tinglyses i seksjonene.

Servitutter / rettigheter

Eiendommen overdras fri for pengeheftelser, med unntak av eventuelle erklæringer, avtaler, servitutter og panteheftelser som fremgår av salgsoppgaven og skal følge med eiendommen ved salg. Kjøpers bank vil få prioritet etter disse.

1942/8050-2/105 Bestemmelse om veg
22.08.1942
Med flere bestemmelser
Gjelder denne registerenheten med flere

1943/1455-1/105 Bestemmelse om veg
20.02.1943
Bestemmelse om gjerde
Gjelder denne registerenheten med flere

1949/10857-1/105 Best. om vann/kloakkledn.
21.09.1949
Gjelder denne registerenheten med flere

2024/1417287-1/200 Bestemmelse om bebyggelse
08.05.2024 21:00
Rettighetshaver:OSLO KOMMUNE
Org.nr: 958935420
Midlertidig dispensasjon fra Vegloven
Gjelder denne registerenheten med flere

2024/1417303-1/200 Bestemmelse om veg
08.05.2024 21:00
Rettighetshaver:OSLO KOMMUNE
Org.nr: 958935420
Midlertidig dispensasjon fra Plan- og bygningsloven
Plikt til fremtidig vederlagsfri avståelse av veigrunn
Gjelder denne registerenheten med flere

2025/524123-1/200 Bestemmelse om vann/kloakk
12.05.2025 21:00
rettighetshaver:Knr:0301 Gnr:28 Bnr:1278
Bestemmelse om grøfter/kummer
Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger

Meglers kommentar: Rekkefølge bestemmelse for realisering av prosjektet. Utbygger er ansvarlig for dette.

2025/524123-2/200 Bestemmelse om vann/kloakk
12.05.2025 21:00
Felles ledninger
Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger
Gjelder denne registerenheten med flere

Meglers kommentar: Rekkefølge bestemmelse for realisering av prosjektet. Utbygger er ansvarlig for dette.

Grunndata
1941/10920-1/105 Registrering av grunn
30.10.1941
Denne matrikkelenhet opprettet fra:Knr:0301 Gnr:28 Bnr:309

2025/524100-1/200 Registrering av grunn
12.05.2025 21:00
Utskilt fra denne matrikkelenhet:Knr:0301 Gnr:28 Bnr:1278

Vei / Vann / Avløp

Offentlig vei.
Offentlig tilknyttet. Eventuelt privat vann- og avløpsnett mellom det offentlige tilknytningspunktet og frem til bygningskroppen, driftes og vedlikeholdes i fellesskap av sameierne. Vann og avløp faktureres etter boligareal.

Ferdigattest eller midl. brukstillatelse

Overtagelse kan tidligst skje når det foreligger midlertidig brukstillatelse. Selger fremskaffer ferdigattest ved endelig ferdigstillelse av prosjektet. Ved overtakelse skal det dokumenteres at alle innbetalinger, inkludert eventuelle tilleggsleveranser, er betalt før utlevering av nøkkel til boligen finner sted.

Det gjøres oppmerksom på at det etter oppgjørs- og overtakelsesdato fortsatt kan foregå byggearbeider på eiendommen, herunder arbeid med ferdigstillelse av de øvrige boligene, fellesarealer, tekniske installasjoner og utomhusarbeider.

Kjøper kan ikke nekte å overta boligen mot midlertidig brukstillatelse selv om det gjenstår arbeider som nevnt foran eller arbeid gjenstår på fellesområdene. Det samme gjelder dersom tinglysing av hjemmelsovergang ikke kan gjennomføres på overtakelsesdagen.

Verdi ved skattefastsetting

Verdien ved skattefastsetting er p.t. ikke fastsatt. Verdien ved skattefastsetting fastsettes av Ligningskontoret etter beregningsmodell som tar hensyn til om boligen er en såkalt "primærbolig" (der boligeieren er folkeregistrert bosatt) eller "sekundærbolig" (alle boliger man eier, men ikke bor fast i). Interessenter oppfordres til å sjekke www.skatteetaten.no eller kontakte ansvarlig megler for nærmere informasjon om verdien ved skattefastsetting.

Reguleringsforhold

Det foreligger en rammetillatelse for hus 1 og 2, samt underjordisk parkeringskjeller med 8 parkeringsplasser datert 20.04.2024. Denne har varighet i 3 år. Saksnummer: 202200321-11. Se og les hele rammetillatelse og dens vilkår i salgsoppgaven.

Det foreligger en rammetillatelse for hus 3 og 4, samt underjordisk parkeringskjeller med 7 parkeringsplasser datert 06.05.2024. Denne har varighet i 3 år. Saksnummer: 202309850 - 8. Se og les hele rammetillatelse og dens vilkår i salgsoppgaven.

Eiendommen ligger på en tomt som er regulert til byggeområde for boliger ihht. reguleringsbestemmelse S-3812. Oslo kommune vedtok i 2015 en ny kommuneplan. Dette har fått betydning for en rekke av de vedtatte reguleringsplanene i kommunen. Reguleringskart ligger vedlagt i salgsoppgaven. Ta kontakt med ansvarlig megler for nærmere informasjon.

Denne eiendommen ligger i det planen betegner som FELT C.
"På tomter i delområder betegnet C tillates boligbebyggelse med gjennomsnittlig gesimshøyde opptil 6m og mønehøyde opptil
8 m over ferdig planert terreng, med et bebygd areal (BYA) på inntil 24% av netto tomt. Parkeringsplasser på terreng skal regnes med i BYA med 15 m2 pr. plass."

Reguleringsplaner:
Reguleringsbestemmelse: 38538
Saken gjelder: Regulering og utparsellering av Ullernåsens nordre del gnr.28 bnr.1 + 5.
Sakstype: Foreløpig plan
Vedtaksdato: 1938-07-05
Deler av tomten er regulert til offentlig kjørebane/veigrunn

Kommunedelplan:
Plan: KDP-17
Saken gjelder: Kommunedelplan for torg og møteplasser.
Sakstype: Kommunedelplan
Vedtaksdato: 2009-04-22

Pågående plansaker:
Saksnr: 202007578
Saken gjelder: Silurveien 41
Sakstype: Detaljregulering
Saksnr: 202016424
Saken gjelder: Silurveien 45
Sakstype: Detaljregulering

Kommunedelplanen kan fås ved henvendelse til megler.

Pågående byggesaker i nærområdet:
- Gregers Grams vei 2 B - Fasadeendring - Utskifting og endring av vinduer
- Gregers Grams vei 2 A - Det skal bygges nyboligprosjekt
- Gregers Grams vei 3 C - Åpning i betongvegg
- Vesteråsveien 3 - Oppføring av fem eneboliger med underjordisk garasjeanlegg
- Vesteråsveien 1 - Oppføring av fem eneboliger med underjordisk garasjeanlegg og riving av eksisterende bebyggelse
- Hoffsjef Løvenskiolds vei 52 - Utskifting av vinduer
- Vesteråsveien 11 - Oppføring av fem eneboliger

Beskrivelse av sameiet

En sameier eier en andel i eiendommen, med tilknyttet enerett til bruk av sin bruksenhet, jf. eierseksjonsloven § 25.

Ingen kan erverve mer enn to boligseksjoner i et sameie, jf. eierseksjonsloven § 23 første ledd. Dersom et erverv har funnet sted i strid med eierseksjonslovens regler kan Kartverket nekte overskjøting.
Dersom overskjøting blir nektet, er kjøper likevel forpliktet til å gjennomføre handelen med selger, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.

Interessenter oppfordres til å sette seg inn i sameiets vedtekter.

Det blir to sameier i prosjektet.

Hver seksjon utgjør en sameieandel med tilknyttet enerett til bruk av en bruksenhet og rett til sameiets felles tomt/arealer.

Utomhusplan viser tilhørende vedtektsfestet uteareal pr boligseksjon.

Andre faste løpende kostnader

Felleskostnader vedtas av sameiet.
Fellesutgifter skal dekke sameiets driftsutgifter, og vil blant annet avhenge av ytelsene sameiet rekvirerer.
Fellesutgiftene fordeles i henhold til sameiets vedtekter, som i utgangspunktet angir fordeling etter sameierbrøken.
Sameiet skal beslutte hvor mange ytelser som skal rekvireres. Det må påregnes kostnader til elektrisitet på fellesarealer som carport og varmekabler i innkjørsel, som minimum.

Kostnader med eiendommen som ikke er knyttet til den enkelte bruksenhet, er felleskostnader. Felleskostnader skal fordeles mellom seksjonseierne etter sameiebrøken. Dersom særlige grunner taler for det, kan kostnadene fordeles etter nytten for den enkelte bruksenhet eller etter forbruk. Utgifter som relaterer seg til fellesarealene slik som felles forsikring, snøbrøyting, gartner, vedlikehold og utbedring av felles uteareal skal betales etter sameiebrøk

Strøm: strømforbruk er ikke estimert ettersom boligen ikke er ferdigstilt og tatt i bruk.
Kommunale avgifter: Kostnaden vil bli fastsatt etter ferdigstillelse.
Offentlige og kommunale avgifter faktureres direkte til hver enkelt seksjoneseier.
Hver enkelt seksjonseier er ansvarlig for egen forsikring.
Sameiet må ha felles forsikring på garasjeanlegg.

Eiendomsskatt: Kommunen starter med boligverdien fra Skatteetaten. Eiendomsskattegrunnlaget er 70 prosent av denne summen. Så trekkes bunnfradraget fra eiendomsskattegrunnlaget. Bunnfradraget er på inntil 4,7 millioner og gjelder kun for boliger og fritidsboliger. Dersom det er et beløp tilbake etter at bunnfradraget er trukket fra, er det grunnlag for å betale eiendomsskatt. Skattesats for eiendomsskatten er i dag 2,35 promille av dette beløpet.

Kjøper er selv ansvarlig for å bestille renovasjonsabonnement etter overtagelse. Selger avsetter plass til renovasjonsbeholderen på eiendommen og er vist på utomhusplanen, og det tas forbehold om eventuelle endringer av organiseringen ihht praktiske løsninger og kommunens krav. Renovasjonsareal er felles for sameiet og vil kunne ta deler av vedtektsfestet areal.

Renovasjonspriser ihht satser og beregninger i Oslo kommune. Renovasjonsgebyret faktureres fire ganger i året. https://www.oslo.kommune.no/avfall-oggjenvinning/ gebyr-og-priser/

Andel fellesgjeld / formue

Andel fellesgjeld kr. 0,- / Andel fellesformue kr. 0,- pr ifølge forretningsfører.
Andel fellesgjeld og evt. formue overtas av kjøper.

Oppgjør

Med mindre annet er avtalt forutsettes det at kjøper innbetaler 10 % av kjøpesummen ved garantistillelse iht. Bustadoppføringsloven §12. Den del av kjøpesummen som forfaller til betaling ved kontraktsinngåelsen og for øvrig før overtagelse vil bli innsatt på meglers klientkonto.

Depositum går over til å være forskudd som kan utbetales selger mot at selger stiller tilfredsstillende selvskyldnergaranti iht. bustadoppføringslova § 47. Dersom selvskyldnergaranti ikke etableres vil oppgjør med selger først finne sted etter at kjøper har fått tinglyst skjøte. Forskuddet skal være fri egenkapital og det kan ikke tas pant i kjøpt eiendom for forskuddsbeløpet.

Når selger har stillet lovpålagt sikkerhet for beløpet vil selger få instruksjonsrett over beløpet på meglers klientkonto. Opptjente renter tilfaller etter dette selger. Betalingsforpliktelsen inntrer uansett ikke før tilfredsstillende garanti er stilt. Kjøpesum og omkostninger skal være innbetalt meglerforetakets klientkonto innen overtagelse.

Forsinkes betalingen med mer enn 30 dager, har selger rett til å heve kjøpet og foreta et dekningssalg iht. Buofl. Selger vil holde kjøper ansvarlig for selgers eventuelle økonomiske tap som følge av kjøpers mislighold. Selger har rett til dekning av sitt tilgodehavende i kjøpers eventuelle innbetalinger, herunder også for renter og andre omkostninger som påløper på grunn av kjøpers mislighold.

Finansiering

Kontakt megler for avklaring av finansielle forhold, herunder lån til kjøp av eiendom. Privatmegleren har avtale med Nordea om formidling av lån og andre finansielle tjenester. Privatmegleren mottar godtgjørelse for dette.

Spesifikasjon av lån

Ingen felles lån i sameiet

Adgang til utleie

Bolig i eierseksjonssameie kan som hovedregel fritt leies ut. Det kan imidlertid følge av sameiets vedtekter at leietager skal godkjennes av styret, jf. eierseksjonsloven § 24 tredje ledd. Styret må ha "saklig grunn" for ikke å godkjenne leietager.
Eiendommen kan i sin helhet fritt leies ut til boligformål.
Det vil normalt være anledning til utleie av hele eiendommen eller enkeltrom, så fremt arealet er godkjent for varig opphold iht. plan- og bygningsloven og har forsvarlig radonnivå.

Konsesjon / Odel

Nei / Nei

Sikkerhetsstillelse

Alle eiendomsmeglingsforetak har lovpålagt forsikring av klientmidler begrenset oppad til kr 45 mill. Enkeltsaker er forsikret inntil kr 15 mill. Dersom kjøpers låneinstitusjon krever tilleggsforsikring ved omsetning over 15 millioner, må kjøper selv eller dennes låneinstitusjon dekke utgiftene forbundet med dette.

Planlagt overtagelse

Forventet overtagelse er Q3/4 2026.
Selger forbeholder seg retten til å kunne overlevere tidligere dersom fremdriften tillater det og dette synes hensiktsmessig.
Arbeidet skal utføres av selger med rimelig fremdrift og uten unødige avbrudd. Selger vil holde kjøper løpende underrettet om fremdrift når overtakelsestidspunkt nærmer seg. Selger innkaller kjøper til overtagelsesforretning med minst 1 ukers varsel. Den endelige datoen er bindende og dagmulktsutløsende, og skal ligge innenfor overtakelsesperioden. Denne datoen vil være å regne som frist iht. buofl. Dersom kjøper blir gjort oppmerksom på at det foreligger en mulig mangel før overtakelse, må det reklameres på dette. Mangelen må påberopes innen rimelig tid etter at kjøperen oppdaget eller burde ha oppdaget mangelen. Det gjøres oppmerksom på at det påhviler kjøper en plikt om snarlig varsling om reklamasjonskrav, regnet fra tidspunkt for når kjøper har blitt oppmerksom på mulig mangel - selv om overtakelse ikke har funnet sted. Sen varsling om eventuelle reklamasjoner/krav kan medføre bortfall av reklamasjonsrett, jf. foreldelse Dersom kjøper etter overtakelsen oppdager og vil gjøre gjeldende at det foreligger en mangel, må det reklameres skriftlig på dette. Mangelen må påberopes innen rimelig tid etter at kjøperen oppdaget eller burde ha oppdaget mangelen.
Forbruker må til enhver tid gi selger mulighet for utbedring.
Dersom selger etter 14 dagers varsel hindres i å utføre utbedringsarbeidene innen normal arbeidstid (kl. 07.00 til 16.30), vil
forbrukeren kunne miste sin rett til utbedring.
Forbruker har ikke anledning til å sette bort utbedringsarbeidet til andre og kreve kostnadene dekket av selger, med mindre selger unnlater å rette mangler innen rimelig tid, og heller ikke har gjort dette etter at forbruker skriftlig har varslet, med 3 ukers varsel, om at arbeidet vil bli satt bort til andre

Forbehold om realisering av prosjektet

Det er forbehold om 60% forhåndssalg og tilfredstillende finansiering av prosjektet før selger har krav om å stille §12 garanti og beslutte bygging. Frist for selger til å heve forbeholdene er 1. desember 2025.

Selgers forbehold

Dersom eiendommen er ferdigstilt ved budaksept reguleres handelen av avhendingslova (i slike tilfeller gjelder ny salgsoppgave).
Det forutsettes at hjemmelsdokument tinglyses på ny eier. Kjøpere plikter å gjøre seg kjent med prospektet, leveransebeskrivelser og beskrivelse som følger av salgsoppgaven før endelig avtale inngås. Selger er ikke ansvarlig for å arrangere interne avtaler mellom kjøpere av prosjektet.
Stiplet linje på plantegninger viser forslag til løsninger og innredning som ikke inngår i leveransen. Garderober, badekar, glassdør etc. medfølger ikke i standardleveranse, selv om dette kan være illustrert.
Treverk/plateprodukter er levende materialer som påvirkes av temperatursvingninger og luftfuktighet samt nedbøying og krymp. Dette vil medføre at det kan oppstå retningsavvik / sprekkdannelser på vegg, gulv og takflater, glipper mellom tak og vegg vil forekomme. Slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Beskrevet oppbygning av konstruksjonene angir kun et generelt konstruksjonsprinsipp.

Det tas forbehold om at tegninger, 3D, og illustrasjoner i annonsen er kun ment som illustrasjonstegninger og vil kunne avvike fra ferdig leveranse og ikke gir uttrykk for hva Selger plikter å levere, eller hvordan endelig utforming vil bli. Omgivelsene rundt husene er manipulert. Tegninger i kjøpsprospekt er nedkopiert og ikke måleriktige. Arealer på tegninger (selv om disse er angitt med desimaler) er omtrentlig angitt og arealavvik kan forekomme.
Dersom ikke annet er avtalt, er det leveransebeskrivelsen og dens forbehold som legges til grunn for kjøpet og ferdigstillelse. Selger gjør oppmerksom på at illustrasjoner kan inneholde elementer som ikke er en del av leveransen. Leveransebeskrivelsen gjelder fremfor illustrasjoner. Stiplede ting på tegning sett leveres ikke og er kun ment som forslag og ideer.

Kjøper plikter å samtykke til nødvendige dokumenter for fremtidig utvikling av området herunder deling, seksjonering, adkomstrettigheter, erklæringer, servitutter mm. Kjøper er også pliktig til å videreføre denne plikten til fremtidige kjøpere.
Kjøpekontrakten kan ikke transporteres uten skriftlig forhåndssamtykke fra Selger. Samtykke kan nektes på fritt grunnlag. Ved transport av kjøpekontrakten vil det ikke være mulig å endre tilvalg som opprinnelig kjøper har gjort. Dersom kontraktposisjonen transporteres før ferdigstillelse, påløper det kr 70.000,- i transportgebyr for merarbeid for Megler og Selger.
Alle illustrasjoner, skisser, "møblerte" plantegninger m.m. er kun ment å danne et inntrykk av et ferdigstilt prosjekt, og gir ikke uttrykk for hva som skal leveres. Inntegnet utstyr/inventar er ment som illustrasjoner og medfølger ikke. Videre kan det derfor fremkomme elementer i presentasjonsmaterialet som ikke inngår i leveransen. Alle opplysninger er gitt med forbehold om rett til endringer som er hensiktsmessige og/eller nødvendige, likevel slik at den generelle standard og utførelse ikke forringes eller endres vesentlig. Kjøper aksepterer uten prisjustering at utbygger har rett til å foreta slike endringer. Eksempel på slike endringer kan være innkassing av teknisk anlegg, mindre endringer av boligens areal og lignende. Det kan være avvik mellom de planskisser, planløsninger og tegninger som er presentert i prospektet, og den endelige leveransen. Slike avvik utgjør ingen mangel ved selgers leveranse som gir kjøper rett til prisavslag eller erstatning. Ved vesentlige endringer har kjøper rett til å heve avtalen, og kreve kjøpesummen tilbakeført. Kjøper kan ikke kreve erstatning utover dette. Dersom det er avvik mellom tegninger i prospekt/internettside og leveransebeskrivelsen i den endelige kontrakt med kjøper vil leveransebeskrivelsen ha forrang og omfanget av leveransen er begrenset til denne.

Plantegninger viser ikke alle sjakter og føringer for tekniske installasjoner og annet, herunder blant annet ventilasjon, skap for vann og strøm. Dette vil bli plassert på egnede steder etter entreprenørens vurdering. Det kan forekomme innkassinger som ikke er merket på tegning som også kan gi arealavvik. Ventilasjonsanlegget kan plasseres i bod eller vaskerom, avhengig av konstruksjon på det enkelte hus. Plassering av ventilasjonsaggregat gjøres i forbindelse med detaljprosjektering.
Plassering av tekniske installasjoner er faste.
Selger har rett til å gjøre endringer i konstruksjon, tekniske installasjoner og materialvalg som ikke reduserer boligens kvalitet, uten at dette gir kjøper rett til endring av avtalt kjøpesum. Kjøper gjøres oppmerksom på at detaljprosjektering av bygget ikke er gjennomført ved salgsstart og at dette kan medføre mulige endringer for å blant annet møte offentlige krav.
Dersom det i byggetiden skulle inntreffe streik, pandemi, lockout eller gjøre seg gjeldende andre forhold som medfører forsinkelser og som ligger utenfor selgers kontroll, kan kjøper med grunnlag i dette ikke kreve dagmulkt eller erstatning, heve eller påberope seg gunstigere betalingsbetingelser.
Tekniske forskrifter av 2017 gjelder for utførelsen. Generelt leveres boligen med toleranseklasser iht. NS-3420 med normalkrav for anliggende bygningsdeler.
Malte gipsplater leveres med sparklete skjøter og 2 strøk maling. Noe strukturforskjell i slepelys og overflateriss må påregnes.
Boligene overleveres byggrengjort. En byggvask er ikke en fullverdig rengjøring og øvrig vask av overflater må utføres av kjøper.
Utbygger har rett til å plassere og etablere drens- og pumpekummer, elektro- og fiberskap, samt andre installasjoner der byggherre finner det hensiktsmessig. Tilsvarende kan det bli etablert nedsenket terreng og andre tiltak ifm. overvannshåndtering. Felles tekniske installasjoner vil bli koblet til fellesanlegget. Service og driftskostnader fordeles av sameiet.
Selger forbeholder seg retten til å endre sameiets størrelse, leie ut usolgte seksjoner, samt endre forutsetninger på usolgte boliger, herunder endre priser.
Alle opplysninger i dette prospektet er gitt med forbehold om rett til endringer som er hensiktsmessige og nødvendige.
Bygg og eiendom vil være forsikret av utbygger frem til overtagelse, deretter tegnes fullverdiforsikring av hver seksjonseier.

Solgt ihht bustadoppføringsloven

Boligene selges i henhold til Bustadoppføringslova som regulerer kjøpers (forbrukers) rettigheter og plikter ved avtale om oppføring av bolig og kjøp av fast eiendom der bygningen ikke er fullført når avtalen inngås. Ved salg til aksjeselskap legges Avhendingslovens bestemmelser til grunn. For øvrig gjelder Lov om eierseksjoner for eierseksjonssameiet og driften av dette.

Garantier

Det stilles garantier i henhold til Bustadoppføringslovas bestemmelser. Garanti etter § 12 vil bli stilt i forbindelse med avtaleinngåelse. Garantien skal være pålydende 3% av kjøpesummen i byggetiden og 5% i 5 år etter overlevering av boligene til kjøper. Garanti etter § 47 forutsettes stilt om selger ønsker utbetalt forskudd/delinnbetaling/sluttoppgjør før hjemmelsovergang. Eventuelle påkrevde endringer av garantier ved eventuelle videresalg/transporter utføres ikke og bekostes ikke av selger.

Forsikring

Frem til overtagelse vil eiendommen være forsikret av selger. Etter overtagelse vil eiendommen forsikres gjennom sameiets fellesforsikring. Kjøper må selv besørge innboforsikring og forsikring av eventuelle særskilte påkostninger.

Budgiving

Boligene selges til fastpris.

Alle bud/kjøpetilbud på eiendommen skal være skriftlig og sendes meglerforetaket pr. fax, mail, sms eller via vår "gi bud"-knapp på våre nettsider. Knappen finner du også på Privatmeglerens hjemmeside for prosjektet, se på den enkelte bolig.
Bud/kjøpetilbud må ikke ha kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Lørdag regnes ikke som virkedag. Bud/kjøpetilbud med kortere frist enn dette kan ikke formidles av megler. Nærmere info om budgiving finner du på egen side sammen med kjøpetilbud/budskjema.

Som budgiver hos Privatmegleren kan du kreve budjournal fremlagt så snart handel er gjennomført.
Innhold i budjournal er lovregulert, og innebærer at budgivere må akseptere at opplysninger om budet kan bli fremlagt for selger, kjøper og øvrige budgivere. Budgiver som ikke blir kjøper, kan kreve kopi av anonymisert budjournal.

Lov om hvitvasking

Megler er underlagt lov om hvitvasking som innebærer plikt til å melde ifra til Økokrim om mistenkelige transaksjoner

Meglers vederlag og utlegg

Tilrettelegging (Kr.16 500)
Provisjon (forutsatt salgssum: 15 700 000,-) (Kr.196 250)
Totalt kr. (Kr.212 750)
Dersom eiendommen ikke omsettes, faktureres selger kr .....

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode412475053
Sist endret21. nov. 2025 13:06
Referanse321250110

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.