Bildegalleri
Tredal 17-750
Til salgs
9 999 kr
Beskrivelse av varen
Tilsvarende ny modell av denne båthengeren har en pris på tredal.no på nesten kr 29 000! Selges selvfølgelig langt under nypris siden dette er en brukt henger, men her snakker vi betydelig under nypris!
Meget praktisk Tredal tilhenger, den populære modellen 17-750, dvs for opptil ca 17 fot og 750kg totalvekt (605kg nyttelst). Dette er en kraftig og solid kvalitetstilhenger fra Tredal. Tredal er kjent for høy kvlalitet og de gode kjøre-egenskapene takket være fjærings-systemet til Tredal. Denne hengeren har hele 2 stk selvjusterende krybber med ruller både under kjølen og på siden. Mindre og enklere hengere har ofte bare sidestøtter bak. Båten vil stå mye mer stabilt på hengeren med to sett sidestøtter langs båtens lengde. Kjølstøtter og sidestøtter justerer seg selv etter båtens skrog når båten plasseres på tilhengeren.
Båthengeren har også tipp-funksjon som gjør at høyden opp til første kjølrulle blir lavere og dermed enklere å få båten opp og ned fra hengeren. Eksempel-bilde av dette er hentet fra Tredal sin hjemmeside for en tilsvarende modell.
Lysbjelken kan taes helt av inkludert hele ledningen og kontakten. Praktisk å kunne fjerne alt elektrisk ved f.eks. spyling og lagring/opplag. En henger uten lys og skilt er mindre attraktiv å stjele.
Hengeren har nesehjul for enkel flytting av tilhenger og enkel av/på-kobling på bil.
Vinsjtårnet kan naturligvis justeres i lengderetning for bruk ved større båter enn vist på bildene.
På denne modellen er akslingen plassert et stykke frem fra bakre kjølrulle. Dette betyr at bakre kjølrulle kommer nærmere vannet uten at hjulene på hengeren rygges ut i vannet.
I følge forrige eier er det nye hjullager i 2025.
Båthengeren var en del av en bruktbåtpakke kjøpt i juni 2025, men ser nå at vi ikke har så stort behov for en ekstra båthenger i denne størrelsen. Har ikke kjørt med hengeren selv, men den ble levert av forrige eier og ble da kjørt flere mil både på motorvei og mindre veier (anslått distanse rundt 6 mil).
Kan også vurdere å selge en båt av samme type som vist på bilene ved riktig pris. Båten som vurderes solgt er en Pioner 12 Classic 2012 modell (identisk, men nyere modell enn den vist på bildene av hengeren).
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 21.8.2025 kl. 07:29 ・ FINN-kode: 412104275