Yrkessjåfør
E-Trans AS
- Frist Snarest
- Ansettelsesform Fast
Flere ledige stillinger som Sjåfør med utgangspunkt fra Stranda / Ålesund – løpende ansettelser
Vi søker etter flere sjåfører som kan kjøre kortere og lengre ruter innen vårt transportområde.
Vi søker allsidige og serviceinnstilte sjåfører i 100% stilling, med stasjoneringssted på Stranda eller Digernes / Ålesund.
De vi søker etter vil få varierte oppgaver, med hovedfokus på transport og distribusjon av gods på lokale ruter og langtransport. Kjøringen vil kunne foregå både på dag og natt. Vi er i første runde avhengig av at sjåførene kan ha en viss fleksibilitet i forhold til arbeidstid og oppgaver/ruter, men vi vil så raskt som mulig prioritere å sette de nyansatte inn i faste arbeidsplaner.
Vi ser etter sjåfører som er selvgående, initiativrike, tar ansvar og må jobbe arbeide godt både selvstendig og i team. Det vil bli gitt god opplæring og den som blir ansatt vil bli godt fulgt opp av driftsledere, HR og andre kollegaer.
Arbeidsoppgaver:
· Kjøring av lokalruter og langtransport
· Lasting og lossing
· Klargjøring av kjøretøy, inn og ut-kjøring for kunder
· Daglig kontakt med kunder, kjørekontor og terminaler
· Digital loggføring i ulike sporingssystemer og ulike datasystemer
· Arbeide forebyggende innen HMS
· Følge aktuelle lover og forskrifter, samt bedriftens interne retningslinjer
· Kundeservice og sikre kvalitet i tjenestene vi leverer– Du er vårt ansikt ut mot kunden, kvalitet og omdømme er viktig for bedriften.
Kvalifikasjoner:
· CE sertifikat, oppdatert YSK og truckførerbevis (T1, T2, T4)
· ADR
· Kunnskap og forståelse av transport og logistikk
· Stor arbeidskapasitet
· God kundeservice, kommunikasjon og samarbeid
· Krav om god forståelse for norsk skriftlig og muntlig
· Løsningsorientert og initiativtakende
· Strukturert og ryddig
· Trives i en hektisk hverdag der ting skjer fort hele tiden
· Fleksibilitet i forhold til arbeidsoppgaver, ruter og arbeidstid er avgjørende
Vi tilbyr:
· Flere 100% fast stilling som sjåfør fra Skodje / Digernes / Ålesund / Stranda
· Gode forsikrings- og pensjonsordninger
· Arbeidsavtale etter gjeldende lovverk
· Komprimert arbeidstid med friperioder etter arbeidsplan
· En interessant, spennende, utviklende og trygg arbeidsplass
· God opplæring
· Godt arbeidsmiljø og oppfølging
Stillingene besettes fortløpende.
Har du rett kompetanse/erfaring og har lyst til å bli vår framtidige medarbeider, så send inn din søknad med tilhørende CV til cathinka@etrans.no.
Har du spørsmål om stillinga, ta kontakt med HR og administrasjonsleder for E-Trans AS, Cathinka Viddal på mobil 977 09 361.
Vi ser frem til å høre fra deg!
JobbMatch
BetaEr du kvalifisert for jobben?
Nysgjerrig på om du kvalifiserer til denne jobben? Med JobbMatch får du umiddelbar tilbakemelding på hvor godt din profil matcher stillingsutlysningen.
Om arbeidsgiveren
E – Trans AS er en av distriktets største lastebiltransportører. Vi har hovedfokus på innenlands godstransport, hovedsakelig på strekningen mellom Sør-Vestlandet og Trøndelag, samt lokal rundt Bergen og på Sunnmøre. E-Trans AS har hovedkontor på Stranda og et avdelingskontor i Bergen.
I dag drifter E-Trans AS en flåte på mer enn 50 lastebiler, og teller over 70 ansatte. Selskapet er i vekst og har god økonomi, med en årlig omsetning på ca.180 mill. NOK. På grunn av økt arbeidsmengde søker vi nå etter flere nye medarbeidere.
- Sektor: Privat
- Antall stillinger: 5
- Sted: Strandvegen 24, 6200 Stranda
- Bransje: Transport og logistikk
- Stillingsfunksjon: Transport og sjåfør
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
sjåfør, transport, langtransport, gods, lokalruter
Annonseinformasjon
- FINN-kode 409045489
- Sist endret