Bildegalleri
Festdrakt/folkedrakt fra Berge Bertelsen
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 199 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Størrelse: 42
Folkedrakt/festdrakt selges. I god stand. Fem deler av originalsølvet medfølger (to skjorte-mansjetter, to hempe-deler og en rund sølje, se bilder for detaljer).
Folkedrakten kan sys inn eller ut, etter behov for å passe til større eller mindre størrelser.
"Drakta «Norsk folkebunad» er utarbeidet av Dagny Lovise Bertelsen i firmaet Berge M. Bertelsen, og er en fri komposisjon inspirert av broderiet på de såkalte «Hulda Garborg-bunadene» som ble skapt tidlig på 1900-tallet. Bunaden ble satt i produksjon i 1995.
Bunaden er lansert som en bunad uten tilknytning til noe bestemt område i landet. Fasongen på livkjolen er inspirert av andre broderte bunader, mens broderiet er skapt med inspirasjon fra rosemaling, og en vott ved Stavanger Museum, foruten Hulda Garborg sin omarbeidede versjon av folkedrakta i Hallingdal." (Informasjon fra Store Norske Leksikon.)
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 17.3.2026 kl. 14:41 ・ FINN-kode: 405274912
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
