
Bildegalleri
Populære bøker! Pakkepris for 3 bøker! Pent lest!
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Populære bøker! Pent lest!
Pakkepris: 150,-
1.) Forventning av Anna Hope. Innbundet!
Om boka:
Da denne boka kom ut i England ble den en umiddelbar snakkis, forfatteren ble sammenliknet med Sally Rooney, og både kritikere og lesere trykket den til sitt bryst. Det er en bok som angår oss alle. Hanna, Cate og Lissa er bestevenner og samboere. De er unge, livlige og uatskillelige. De deler en verden av kunst og kreativitet, romantikk og rivalisering, og alt ligger foran dem. De er fulle av forventning. Ti år senere har ikke livet blitt slik de håpet. Mislykkede karrierer og ekteskap som er i ferd med å gå i oppløsning gjør at alle tre ønsker seg noe de andre har. Og alle kjemper med det samme spørsmål: Hvorfor ble det slik? Hva betyr det å leve et meningsfullt liv? Forventning handler om vennskap, om hva et vennskap tåler, om å finne sin egen vei i livet. Om å være mor, datter, partner, opprører, feminist, kvinne, venn. Den handler om den hårfine balansen mellom det man forventet og sånn det ble.
2.) En fremmed banker på din dør Av Håkan Nesser. Pocketutgave.
Om boka:
«Den svenske forfatteren fra Kumla bedriver en helt annen skrivekunst enn det som er vanlig i krimlitteraturen», skrev anmelder Per-Magne Midjo fra Trønder-Avisa i sin siste anmeldelse av en Nesser-bok.
Nesser demonstrerer dette til fulle med disse tre fortettede krimfortellingene. Her er ingen overflødige ord, men Nesser klarer likevel å gå i dybden på menneskers psyke. Det skjer både drap og forbrytelser, men hva er det som driver mennesket? Hva er årsakene bak våre handlinger?
I disse tre krimfortellingen viser Håkan Nesser hvorfor han fortjener den uformelle tittelen «Sveriges krimkonge».
3.) Lotus Blues Av Kristina Ohlsson. Pocketutgave.
Om boka:
Det regner den dagen alt går galt. En desperat mann henvender seg på advokat Martin Benners kontor og ber om hjelp til å renvaske sin søster, som er dømt for mord. Det er bare det at søsteren er død. Før hun tok sitt eget liv, erkjente hun seg skyldig i fem drap. I avisene kalles hun tidenes seriemorder og har fått kallenavnet Sara Texas. Broren vil kjempe for hennes uskyld og samtidig finne sønnen hennes, Mio, som er sporløst forsvunnet.
Martin Benner har det meste; karriere, kvinner og en liten datter. Men han har også svakheter. Og mest av alt har han utfordringer. I jakten på sannheten gjør han en alvorlig feilvurdering. Plutselig blir han en liten brikke i et farlig spill, der han til slutt tvinges til å ta et grusomt valg.
Lotus blues er den første av to bøker om advokat Martin Benner.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 18.10.2025 kl. 14:03 ・ FINN-kode: 403889152
