Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Scand
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Scand

Bildegalleri

I perleporten, Risør (1/48)
Inaktiv

Scand Atlantic 3500 HT

Ny pris! Meget pen Scand Atlantic 3500 HT VP D6-370 , 2 bad, 5 faste senger.

Modellår

2007

Lengde

35 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

829 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Den perfekte familiebåten, meget trygg og sjøsterk båt.

Med to bad/toaletter , to salonger, to(tre) lugarer, 5 faste senger og stor bysse med mye benkeplass i forhold til mange andre båter, er dette båten både for tre ukers ferie som en liten svipptur.

Ilas opplagsstativ og kraftig presenning følger med i tillegg til tilpasset krybbe, så her har man det man trenger for vinteropplaget også.

Volvo Penta D6-370 motor ca 1060 timer med strak aksling.  Olje og alle filtere på motor og gir er byttet hver høst uansett timeantall. Det er kun brukt originaldeler. 

Båten har den nyeste skrogkonstruksjonen med utenpåliggende ror og forlenget aksling. Dette gir mindre propellstøy enn på eldre Atlanticer. Disse båtene er kjent for sin veldig gode plassutnyttelse og regnes som markedes "største" 35 foter.  3 "kabiner", med 5 faste sengeplasser. Man finner oppvebaringsmuligheter "overalt".

Med 300ah lithiumbatteri, gode kjøleskapmuligheter, mye lagringsplass og hele 207 liter septiktank (90 l foran og 117 l bak) er dette en ypperlig båt for mange dager i uthavn.

Alle septikslanger er byttet i år, det er byttet jokerventiler i begge toaletter og septikpumpene har fått nye jokerventiler og membraner.

Gummihylse og simmeringer til pakkboks til aksling ble byttet i 2024.

Alle vinduer i kalesje ble byttet i 2024. Kalesjen er fra 2018 og i meget god stand. Denne har større sidevinduer enn originalt, noe som gir mer lys og bedre utsyn. Original kalesje følger med som opplagskalesje.

Alle gjennomføringer byttet i 2023 (kompositt med unntak av kjølevannsinntaket). -Autopilot montert i 2021, med fjernkontroll. -Vhf antenne med kabel fra 2021.

Båten har som en av få Atlanticer (og Baltic) egen passasjerstol.  Denne kan lett tas vekk slik at original sofa kan brukes som vanlig. Se bilder.

Stekeovn og 2 kokebluss på gass. Et kjøleskap og en kjøle/fryseskuff. To bad/toaletter, et med dusjmulighet, 300ah lithiumbatteri til forbruk, agm startbatteri, agm batteri til thruster foran og bak, 1500 w inverter, bryter mellom landstrøm og inverter.

Overmadrasser foran og bak.

Thruster i baug og hekk med fjernkontroll.

Seafire automatisk brannslukker i motorrom.

Og sikkert mer jeg ikke kommer på. Båten fremstår som meget velholdt. Dette er en båt vi er blitt veldig glad i, men selges til fordel for ny båt. Vurderer du f.eks Baltic bør du også vurdere Atlantic. Båtene ser kanskje like ut på avstand, men Atlantic er betydelig større enn Baltic, og dette merkes godt inne i båtene og i sjøen. Ta kontakt for en hyggelig båtprat, 95056611

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Scand
Modell
Atlantic 3500 HT
Modellår
2007
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
370.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta D6
Type motor
Innenbords
Topphastighet
25 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Lengde i fot
35 fot
Dybde
100 cm
Bredde
345 cm
Soveplasser
5
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
ABC987

Utstyr

  • Thruster foran og bak med fjernkontroll
  • Trimplan
  • Ankervinsj bak med 15 kg anker og fjernkontroll
  • Raymarine a78 kartplotter med touch og wifi
  • Raymarine autopilot med fjernkontroll
  • Standard Horizon gx1700 VHF md DSC
  • 4 kw dieselvarmer med uttak i akterkabin, salong oppe og salong nede.
  • Bord som kan brettes ut, men også brukes slik det er.
  • 300ah lithium skanbatt med Bluetooth
  • Exide EM 1000 startbatteri
  • Eget AGM batteri til thrustere
  • Victron Argofet 200-3 batteriskiller
  • 1500w Skanbatt inverter med fjernkontroll
  • Alle innvendige lyskilder er byttet til LED -
  • To toaletter med separate tanker og tømmesystem. Tømming enten til sjø eller via sug over dekk.
  • Dusjmulighet på bad akter
  • Dusj med varmt og kaldtvann på badeplattform
  • Varmtvannsbereder, oppvarming på strøm og via motor
  • Forhøyede Weaver snap davitere
  • Opplagskrybbe med presenningstativ og kraftig presenning
  • Mercury 270 Dynamic Rib med 8 hk Tohatus påhengsmotor kan medfølge mot tillegg.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4812 Kongshavn
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

400343953

Sist oppdatert

8. juni 2025, 15:09

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Scand
Cabincruiser