
Bildegalleri
Vintage (fra år 1895)Sølv/Frukt Bolle m/stett ( med 130 år gammel)
Til salgs
500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Se gjerne mine øvrige annonser. Ved kjøp av 4+ varer kan vi avtale pakkerabatt og samle alt i én sending.
Vare: 100 år gml SølvBolle-Fruktbolle på stett.
Farge: Sølv Metall
Mål: Diameter 25cm
♻️ Tilstand: Pent brukt
Selges: kr 300,-
Info/beskrivelse:
100 År gammel , men pent brukt ingen skader bortsett fra tidenstann -
Det vi vet er at den er tydelig stemplet VICTORIA
Dette stempelet ble kun brukt i produksjon fra 1895 til 1925. Som man også kan se historien på nett. Ser ikke noe sølv nr stempel
Det er ikke standard sølvplett, da denne har ett anney metall materiale enn hva som blor brukt av sølvplett. Man ser det også på tykkelsen av metallet , da sølvplett er som regel tynn metall i blank sølv . Men det er ikke denne her.
Vi fikk denne infomasjonen vi har av antikk butikken vi var i for å få informasjon - som viste oss til sølv/Gull historie oppslag på nett hvor vi fant at « Victoria» stempelet som er på denne bollen ble kun brukt i produksjon fra fabrikk mellom 1895--1925
Noe annet informasjon har vi ikke om bollen.
Vi holdt på å selge bollen til ett par hundrelapper bare men ble frarådet dette på antikk butikken i byen her.
Gi bud
Eller kjøp nå til prisantydning
• Henting i Sarpsborg etter avtale
• Sendes med sporing ved forhåndsbetaling via Vipps
Fraktpriser:
• PostNord: 69,-
• Posten: 73,-
• Helt Hjem: 82,-
Fiks Ferdig brukes kun på rimelige varer under 200,-
Begrunnelse og kjøpsinfo under her👇
⸻
VIKTIG INFORMASJON
• Privatsalg – varen selges som beskrevet
• v/ Tilstand NY/prislapp i annonsen markering, dette er eneste måten å si at varen er Hely Ny/Ubrukt selv om Pris/butikk lapp ikke henger på/eller varen er uten butikk embalasje. Tilstand
• “ Som Ny” er markering som viser varen er brukt noe/få ganger et men som ser nytt ut.
Ps! Hvis varen følger med butikkembalasje eller pris/butikk lapp fortsatt er på varen, skrives dette i annonsen.
• Angrerett gjelder ikke ved privatsalg
• Still gjerne spørsmål før kjøp
• Flere bilder/video kan sendes ved behov
• Varen dokumenteres med bilde/video før sending
• Ved avtale om Retur av vare , må selger betale for Retur kostnader. Både i salg v/forskuddsbetaling og Fiks ferdig.
• Kjøpsloven v/bruktsalg mellom private gjelder.
• Klage på vare må dokumenteres med Bilder og video av aktuell vare.
• Ved skade under frakt må saken tas med fraktselskapet (jeg pakker godt og dokumenterer alltid før sending)
• Ønsker du å holde av for henting eller sending på en annen dato- Kan man reserveres mot 50 % depositum og resterense ved henting/før sending.
• Bud vurderes, spesielt ved kjøp av flere ting
•Fiks Ferdig brukes kun på varer under 200 kr, da ordningen primært beskytter kjøper. Mange selgere – meg selv inkludert – har opplevd stans i utbetaling ved udokumenterte klager, samt press om prisavslag eller gratis varer via trusler om negativ vurdering. Dette er en kjent utfordring. Derfor har jeg faste kjøpsbetingelser og anbefaler fysisk oppmøte som tryggeste løsning for begge parter.
Takk for interessen – og for at du støtter privatsalg 🌿
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 1.3.2026 kl. 19:53 ・ FINN-kode: 394243777
