


Velkommen til Dalejordet 6, en praktfull patrisiervilla fra 1917 bygget i nybarokk stil (arkitektene Borthen & Brandtzeg).
Herskapelig eiendom beliggende i et særdeles attr. område på Toppenhaug, Bragernes. Stor patrisiervilla (ark. Borthen & Brandtzeg, nybarokk 1917) med parkmessig, inngjerdet hage, gårdsplass, garasje og flott, nyrestaurert basseng.
Store, romslige rom med innbydende hall åpent opp til 2.etg. med elegant galleritrapp og meget sjeldne blyglassvinduer på repos. I 1.etg. er det flere stuer på rad, med utg. til en meget hyggelig veranda hvor man går videre til hagen. I 2.etg. er det fire sov. og to bad. Lagringsplass på loft og i kjeller.
Gangavst. til sentrum på ca. 10 min., til tog med hyppige avg. både til Oslo og Kongsberg, ca. 15 min. Flotte Bragernesåsen med turstier og lysløyper rett ved. Kort gangavst. til Bragernes skole, to barnehager, park med kunstgressbane og lekeplass samt nærbutikk.
Salgsoppgaven beskriver vesentlig og lovpålagt informasjon om eiendommen
Se komplett salgsoppgaveDalejordet 6
på annonsen
prisantydning per kvadratmeter
Pris per m² ligger 9 715 kr over snittet for eneboliger i Gamle Drammen.
Grafen viser antall eneboliger solgt i Gamle Drammen siste året fordelt på pris per m² - totalt 312 eneboliger
Antall boliger
Kvadratmeterpris tilsvarer prisantydning pluss fellesgjeld per kvadratmeter (p-rom eller BRA-i). Prisene i grafen er avrundet til nærmeste 1000 kr.












Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.