Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Ferrari/812 Superfast

Bildegalleri

(1/38)

Ferrari 812 Superfast

6.5L V12 800HK

Modellår

2020

Kilometerstand

25 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Totalpris

4 199 000 kr

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på BU18865
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse


Finansiering restverdilån 36 mnd:
• Egenkapital:      839 800,-
• Månedskostnad:   35 512,-
Priser ved 20% egenkapital og 70% restverdi etter 36 mnd basert på våre finansieringspartneres rente. Dette er kun priseksempler, kontakt oss for nøyaktig tilbud på finansiering.


Flott 2020 Modell Ferrari 812 Superfast. I den klassiske fargen Rosso Corsa og med svart fullskinn er denne veldig lekker. Bøllete oppsett med Vossen felger og Novitec dempere, gjør at bilen ser like hissig ut som den er å kjøre. Interiøret er preget av Daytona seter og mye røde kontraster i skinn og sømmer samt detaljer i carbon.
Ferrari 812 Superfast representerer høydepunktet av Ferraris ekspertise innen Grand Tourer-segmentet. Denne arvtakeren til F12berlinetta har hevet standarden både når det gjelder kraft, teknologi og komfort. Under panseret finner vi en 6,5-liters V12-motor – den kraftigste atmosfæriske motoren Ferrari noensinne har laget – som yter 800 hestekrefter og 718 Nm dreiemoment. Dette gir en toppfart på over 340 km/t og en akselerasjon fra 0 til 100 km/t på bare 2,9 sekunder.

En viktig forbedring sammenlignet med forgjengeren, F12berlinetta, er det avanserte styringssystemet. 812 Superfast er utstyrt med Ferrari’s Virtual Short Wheelbase 2.0, som kombinerer firehjulsstyring og et oppdatert Side Slip Control-system for bedre manøvrering og kontroll – spesielt i høy hastighet. Designet er også mer aerodynamisk, med aktive luftinntak og diffusere som ikke bare forbedrer stabiliteten, men også gir bilen et enda mer skulpturelt og aggressivt utseende.

Når det gjelder praktikalitet, tilbyr 812 Superfast overraskende god bagasjeromsplass for en bil i denne klassen. Med 320 liter bagasjerom er det mer enn nok til å pakke for en lang helgetur – selv om du nok må ofre skreddersømmen for å få plass til golfsettet.

Denne spesifikke modellen skinner med sitt sofistikerte eksteriør i den ikoniske Rosso Corsa-lakken, supplert med 20” Diamond Cut Forged Racing-felger som gir bilen en perfekt balanse mellom eleganse og aggressivitet. Gule bremsekallipere og Scuderia Ferrari-emblemer på forskjermene forsterker den klassiske Ferrari-estetikken, mens titanium enderør og privacy-tonede ruter bak legger til en moderne og mystisk vri.

Interiøret er en fryd for øyet og sansene. Den Nero fullskinnsinteriøret kombineres med dristige detaljer i Rosso Ferrari, inkludert setebelter, sømmene i interiøret, og dashboard-detaljer. Setene er Daytona Racing-seter i karbonfiber med innfellinger i Rosso Ferrari, som matcher sømmene i interiøret, setebeltene og detaljer på dashbordet. Det er vanskelig å ikke legge merke til den sydd Ferrari-hesten i nakkestøttene – et subtilt, men kraftfullt uttrykk for eleganse.

Som en moderne Ferrari er 812 Superfast utstyrt med avanserte teknologier som Surround View-kameraer, som gjør parkering til en lek, og adaptive hovedlys, som gir optimal sikt i mørket. Passenger Display gir passasjeren mulighet til å delta i kjøreopplevelsen ved å vise sanntidsdata som hastighet og girvalg. Føreren får maksimalt utbytte av førermiljøet med Carbon Fiber Driver Zone + LEDs, som sørger for at all viktig informasjon er lett tilgjengelig.

For langturkomfort har denne bilen også Apple CarPlay, JBL Premium lydanlegg, og en varmedempende frontrute for å holde kupeen kjølig selv på varme sommerdager. Keramiske bremser sikrer presis bremsekraft, og med 7 års fri serviceavtale kan eieren nyte bilen uten bekymringer.

Utstyrsliste:

•20” Diamond Cut Forged Racing felger

•7 års fri serviceavtale

•ADAS full package (avanserte førerassistentsystemer)

•Adaptiv cruisekontroll

•Adaptive hovedlys

•Apple CarPlay

•Carbon Daytona Racing-seter

•Carbon Fiber Driver Zone + LEDs

•Karbonfiber på dashbord

•Karbonfiber i senter midtkonsoll

•Karbonfiber i øvre midtkonsoll

•Karbonfiber innstegslister

•Dashboard-detaljer i Rosso Ferrari

•Felt i Daytona-setene i Rosso Ferrari

•Gul turteller

•Gule bremsekallipere

•Ferrari-hesten sydd i nakkestøttene i Rosso Ferrari

•Høydejustering av førersetet

•JBL Premium lydanlegg

•Keramiske bremser

•Nero fullskinn

•Nero tepper

•Passenger Display

•Privacy-tonede ruter bak

•Rosso Corsa lakkering

•Scuderia Ferrari-emblemer på forskjermer

•Setebelter i Rosso Ferrari

•Surround View-kameraer

•Sømmer i interiøret i Rosso Ferrari

•Titanium enderør

•Varmedempende frontrute

Kontakt en av våre selgere:
Olav Medhus 934 33 100
Thomas Kleven 970 33 100
Håkon Bjerknes 922 62 007
Bård Abrahamsen 994 47 122

byMEDHUS skal være en viktig og synlig aktør innenfor premium bil både av nye, nyere og classic biler. Vi har et stort nettverk for kjøp og salg av biler og vil kunne skaffe deg det du måtte ønske. Vi vil være blant de beste på å selge kommisjonsbiler da vi ikke har noen bindinger eller forpliktelser til andre enn deg! I tillegg vil vi importere det du måtte ønske samt å ta inn biler til lager vi vet du har lyst på. Gjennom mange år har vi hatt mest erfaring i Norge med sportsbilmerker som Ferrari, Lamborghini og McLaren. Vi har solgt mye Porsche, Maserati og Bentley gjennom mange år. I tillegg er vi god på Mercedes, BMW, Audi og Land-Rover. Vi er en liten butikk som har mulighet til å snu oss rundt og jobbe med det markedet innenfor premium bil ønsker. Det betyr at du vil finne både bensin, diesel og el bil i vår butikk. Vi ønsker å være øverst på listen din når du skal ha bil. byMEDHUS vil ha en tydelig strategi på å være synlige i sosiale media. Vi tror at du vil synes byMEDHUS med det innholdet vi er som mennesker, utradisjonelt design, opplevelser og konsept er et friskt pust som forfører deg til å bli kunde hos oss!

- Stay On Four

Vi tar forbehold om utstyrs- skrivefeil i annonsen

Spesifikasjoner

Omregistrering
4 434 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
4 194 566 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Ferrari
Modell
812 Superfast
Modellår
2020
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Effekt
795 hk
Slagvolum
6,5 l
CO₂-utslipp
366 g/km
Kilometerstand
25 000 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 715 kg
Seter
2
Farge
Rød
Fargebeskrivelse
Rosso Corsa
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
BU18865
Chassis nr. (VIN)
ZFF83CMB000254932
1. gang registrert
19.02.2020
Vedlikehold
Servicehistorikk
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • 7 års fri serviceavtale
  • Adaptiv cruisekontroll
  • Adaptive hovedlys
  • ADAS full package
  • Apple Car Play
  • Carbon Daytona Racing seter
  • Carbon Fiber dashboard
  • Carbon Fiber Driver Zone + LEDs
  • Carbon Fiber i senter midtkonsoll
  • Carbon Fiber i øvre midtkonsoll
  • Carbon Fiber innstegslister
  • Dashboard detaljer i Rosso Ferrari
  • Felt i Daytona setene i Rosso Ferrari
  • Gul turteller
  • Gule bremsekallipere
  • Hesten sydd i nakkestøtter i Rosso Ferrari
  • Høydejustering av førersetet
  • JBL Premium lydanlegg
  • Keramiske bremser
  • Nero fullskinn
  • Nero tepper
  • Passenger Display
  • Privacy tonede ruter bak
  • Rosso Corsa
  • Scuderia Ferrari emblemer på forskjermer
  • Setebelter i Rosso Ferrari
  • Surround View kameraer
  • Sømmer i interiøret i Rosso Ferrari
  • Titanium enderør
  • Varmedempende frontrute

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Olav Brunborgs vei 6, 1396 Billingstad
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

368480067

Sist oppdatert

20. oktober 2025, 17:24

Referanse

2593

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Ferrari
Ferrari 812 Superfast