Gå til annonsen

Du er her

MC/Motorsykler/Aprilia
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Aprilia

Bildegalleri

(1/10)
Inaktiv

Aprilia RS 125

Modellår

2001

Kilometerstand

16 294 km

Slagvolum

125 cc

Effekt

34 hk

Pris

18 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på UC5924

Beskrivelse

Selger nå min Aprilia RS 125 2001 mod.
Sykkelen ble kjøpt i februar i år som et lite prosjekt / øvelse sykkel (skulle ha klasse a)
Han jeg kjøpte sykkelen av hadde da tatt den i innbytte i en annen sykkel, og viste desverre svært lite om sykkelen.
Sykkelen hadde da en "kante" skade på høyre side, og motoren gikk ikke helt rent.

Dermed ble alle deksler / kåper tatt av, pusset ned, lakert å montert nye dekaler.
Det meste på rammen ble også tatt av, pusset ned og lakert.
Etter renjøring av forgasser (utralyd) mistet jeg en viktig pakning under flotør setet, dermed fikk jeg tak i en brukt orginal forgasser (denne følger med)
Nytt stempel ble montert. ettersom jeg ikke viste tid det sist ble byttet. (fant ingenting galt med det gamle)
Fant også ut jeg ville gjøre den om til full effekt når jeg først var i gang. (Alle orginale deler for orginalt oppsett følger med)
Det stod på et jolly moto effekt anlegg når jeg kjøpte sykkelen. (Orginal lyd demper følger med)

Mye deler ble kjøpt inn og montert under denne opppussings prossessen. (Mye av delene hadde sikker ikke vært nødvendig å bytte)

Her er noen av delene som er byttet ut / montert :

Nytt Vertex Stempel med molybden belegg og 2 stempel ringer
Nytt Athena paknings sett for sylinder bytte (alle byttet)
Nytt Kryssbolt lager
Ny NGK BR10EIX Iridium tennplugg
Nytt Piper Cross luft filter innlegg
Rave 1 system. (Eletrisk eksos ventil for FP) Styre enhet å solonid er brukt mens blad å vaier er nytt.
Brukt Uplombert CDI. (Orginal plombert følger med)
Ny Castrol MTX SAE 80W Syntetisk gear olje.
Ny dyse 135. (120, 132 følger med)
Nye foringer og skiver for gear og bremse pedal.
Ny Kjede rulle.
Nytt kjede.
Nye Bremse og clutch hendler i carbon look.
Nye LED blink lys med resistorer og blinklys rele.
Nytt lås sett (Tennings lås, tank lokk og sete lås.
Ny Tank pad.
Nye dekaler.
Diverse nye kåpe klips og bolter.

Det er vel det jeg kommer på.
ellers er vel alt smurt opp og vasket.
Alt virker og funnet iorden.

Det må påregnes innkjøring av det nye stemplet.

Litt generell wiki info om sykkelen:
Bremsesystemet er hentet rett fra banen, og kommer med fire-stemplet kalipper som biter rundt en 320mm skive. Bak er det en 220mm skive og to-stemplet kalipper. Fjæringen spiller en fundamental rolle i en sykkels oppførsel, trygghet og komfort. RS125 er utstyrt med opp-ned-dempere foran og en monodemper bak med justerbart fjærspenn. Sykkelen har en fjæringsgange på hele 120 mm fremme, og 100mm bak. Fjæringskomponentene er helt klart et valg basert på Aprilias erfaring fra mange års deltakelse i racing.
Svingarmen er en såkalt banansving, en betegnelse man bruker på asymmetriske svingarmer. Dette gir bedre monteringsmuligheter for svingarmen til rammen, og i motsetning til sykler med vanlig monterte svingarmer kan RS125 takle høyere nedleggsvinkler. Både rammen og svingarmen er produsert av aluminium, polert til en speilblank finish så lenge man vedlikeholder overflaten. Den stive konstruksjonen gjør at svingarm og ramme kan stå imot svært store vridningskrefter ved aktiv kjøring.
Aprilia vinner på alle punkt over konkurrentene sine, ved å overføre erfaringer fra banen til veien. Vindtunneltesting har tatt det allerede aerodynamiske designet ett hakk videre hver gang Aprilia har introdusert en ny modell av RS125. Rotax 122-motoren er en avansert totakter som kan yte hele 34 hk ved rette forhold og innstillinger. Med Aprilias egen eksosventil (Rotax Automatic Variable Exhaust) og eksosanlegg har man en motor med bredt, men morsomt register. Lyddemperen har en elegant aluminiumsfinish og gir sykkelen et snerr av totakt. Lyden er et av de mange kjennemerkene til Aprilia RS125.
I 2007 kom det et nytt elektrisk system i RS125, dette for å følge miljøkrava. 2007 modellene får derfor feil blanding, som fører til soting av eksosanlegget. Derfor velger mange å trimme (skifte til annen forgasser), for å slippe soting. Sotinga fører til at sykkelen går dårligere å dårligere.

Førermiljøet består av analoge instrumenter for speedometer og turtelle.I midten finner man en skjerm som viser kjølevannstemperatur, batterispenning, rundetider og klokken. Dette gir føreren full kontroll over spesielt motortemperatur, noe som er viktig innen totaktsracing.

For mer info ring eller sms meg.

Spesifikasjoner

Omregistrering
Ikke oppgitt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Merke
Aprilia
Modell
RS 125
Modellår
2001
Type
Lett MC
Effekt
34 hk
Slagvolum
125 cc
Kilometerstand
16 294 km
Vekt
115 kg
Registreringsnummer
UC5924

Utstyr

  • Effektanlegg
  • Tankpad
  • Vindskjerm

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4790 LillesandLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

35186867

Sist oppdatert

21. juni 2012, 23:26

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Aprilia
Lett MC