Bildegalleri
Hester søker forrytter(e)
Til salgs
300 kr
Beskrivelse av varen
3 hester søker en eller flere forryttere. Setter en nedre aldersgrense på 16 år. Kan være yngre dersom det er med hestekyndig voksen som har hovedansvaret for hesten. Det er tre hester på stallen om man er tre som vil ri sammen.
Stellere/hestepasser er også aktuelt.
Hestene har både dressur, allround saler og western saler for de som er interessert i å ri med det. De er også fine å ri barbak.
Det er mulighet for å ri flere ganger i uken uten stort tillegg i pris. Så dette er en god løsning for de som ønsker å ri flere ganger i uken😊. Det er også som regel mulighet for å ri flere ganger i uken enn de faste dagene du har hesten hvis man ønsker det innimellom, uten tillegg i pris. Feks hvis man ønsker å ri en helg innimellom eller en ekstra dag her og der.
Hestene står i Tyristrand og det er noe bussforbindelse i nærheten av stallen, men en fordel med bil eller noen som kan kjøre deg.
Lucie:
Tinker hoppe på 15 år, hun er ca 150cm manke. Dette er en spicy liten frøken med mye fart. Hun holder lett følge med traveren. Hun er en morsom hoppe å ri for en som er litt hestevant og erfaren. Lucie elsker å ri på tur, og er en skikkelig badeengel om sommeren. Men hun liker godt å jobbe på bane også. Hun er lett å samle å få til å gå fint i form og kan litt forskjellige dressurøvelser. Hun elsker sprang, men blir fort litt vel ivrig og sterk. Så hun er en hest som krever en litt mer erfaren rytter når man skal ri sprang. Men hun er en morsom hest å ri på banen❤️. Da hun elsker å jobbe, og gjør alt for rytteren sin om du er snill og god med henne og hun får tillit til deg. Luciemor kan fint ris barbak, men kan ha en litt dumpete og rask gange.
Kåre:
Kaldblodstraver vallak på 25år, han er ca 160cm manke og har tidligere gått i rideskolen. Han er en snill og rolig hest, men du skal ikke kimse av alderen, for det er en gutt med fart i når du ber om det. Han kan være som travere flest litt trippete om han må vente lenge, men gjør ikke noe mer ut av seg enn å trippe og stresse litt. Han er ellers veldig grei å ha med å gjøre, men bør ha en hestevandt og litt erfaren rytter. Han liker godt å ri på tur. Men etter en belastningsskade skal han ikke lenger ri på harde løpeturer. Han kan fint både trave og galoppere, men om det er en litt lengre tur er det viktig å gi han flere pauser på turen. Han er også pensjonert fra sprang, men kan fint ri på turer og dressur og bomarbeidsøkter på banen. Han liker å jobbe og går LB i dressur, men kan også øvelser som skjenkelvikning i trav. Han blir fort gira og kan få litt overtenning, så vi ønsker en litt erfaren rytter som ikke blir redd, og som håndterer ham bra om han blir litt gira.
Vi har også en barbakpadd som kan brukes ved barbakridning om ønskelig.
Han kan bli litt stresset når han står inne på stallgangen alene og kan da gå litt fram og tilbake i leietauet og vrinske, eventuelt skrape litt med hoven. Men han gjør ikke mer ut av seg enn det. Når det er en hest til med, er han veldig rolig og man kan stå å kose og børste 1 time uten problemer 😊.
Han er veldig snill å ri både alene og med andre hester.
Roma:
Tinker hoppe på 15 år, hun er ca 150cm manke. Dette er en søt og god liten frøken som kan bli ridd av de fleste. Hun blir ridd på tur av en 9 åring, så en snill og god barnehest med gode bremser. Litt hard gasspedal, men selv om hun er litt treg å dra i gang, så er det fart i henne om hun blir bedt om å løpe. Søte Roma er ikke veldig fan av å jobbe på bane, men tur er hun alltid med på. Hun har en god og myk gange og er veldig god å ri barbak på.
Hestene holder til på en koselig liten gård i Tyristrand.
Det er fine turmuligheter og en ridebane 15 min skrittetur unna, som det koster 50kr pr hest, men ved flere hester som rir sammen koster det 50 kr for en og 25 kr for de andre hestene. Så ved to hester betaler dere kun 75kr til sammen. Det er også en annen løsning som er å dele 500kr mnd på alle rytterne på stallen, også kan man ri så mye man vil på banen. I tillegg er det en ridehall 40 min å ri unna, men ettersom det blir et stykke å ri, lønner det seg å kjøre dem opp i hestehenger til ridehallen.
Det er også bademuligheter med hest en liten ridetur unna. Det er muligheter for å ri på jordet ved stallen når det ikke er gjørmete 😊
Betaling for Fòravtalen er stallarbeid den/de dagene du har hesten(e) og en liten sum vi blir enig om. Hestene kan ri sammen og hver for seg. Det er en god mulighet for mor og datter eller for to venner som vil ri sammen❤️. Jeg og andre på stallen kan også være med på tur innimellom om du eller dere ønsker noen å ri sammen med. Det er også andre forryttere å ri sammen med om du er forrytter alene og vil ha noen andre forryttere å ri med. Hestene er trafikksikre og vant med å ri ved en trafikkert vei.
Ved interesse, send oss en melding med litt informasjon om deg selv og din kunnskap og erfaring med hest. Så tar vi kontakt for en uforpliktende og hyggelig hesteprat😊.
Vi ønsker at du/dere kommer å hilse på og prøverir før eventuell Fòravtale blir laget.
Håper på å høre fra deg.
Mvh. Emma og Tiril
Hestene tilhører Emma.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 30.4.2026 kl. 12:37 ・ FINN-kode: 346786763
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt


















