Bildegalleri

ENGERDAL ØSTFJELL - Unik mulighet, romslig fjellhytte med storslagen utsikt og usjenert beliggenhet.

Prisantydning2 980 000 kr
Omkostninger
93 650 kr
Totalpris
3 073 650 kr
Prisstatistikk

Nøkkelinfo

Beliggenhet
På fjellet
Boligtype
Hytte
Eieform
Eier (Selveier)
Primærrom
126 m²
Bruksareal
137 m²
Tomteareal
1 129 m² (eiet)
Grunnflate
148 m²
Byggeår
1997
Soverom
4
Rom
6

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Balkong/Terrasse
Peis/Ildsted
Garasje/P-plass
Innlagt vann
Innlagt strøm
Turterreng
Utsikt
Bilvei frem

Visning

Det er viktig at du melder deg på visningen ved å sende en sms til 91880800 eller kontakt megler. Annonserte visninger hvor det ikke er noen påmeldte innen kl. 16.00 dagen før visningsdagen, vil ikke bli avholdt. For visninger ut over de annonserte, ta kontakt med megler.

Husk å lese komplett salgsoppgave før visning. Bestill komplett, utskriftsvennlig salgsoppgave.

Om eiendommen

Adresse

Ørnholveien 28
2440 Engerdal

Matrikkel

Gnr. 14 bnr. 297 i Engerdal kommune

Beliggenhet, adkomst

Velkommen til Ørnholveien 28:

Varm og lun hytte med fin atmosfære. Her er det god plass til storfamilien eller til et ekstra vennepar!

Hytta har en fantastisk utsikt mot Sølenfjellene og Kvitvola.

Her har du en skikkelig fjell-hytte med god beliggenhet, mye friarel og mange flotte turmuligheter.

Hytta ligger i Østfjellet i Engerdal kommune, som er kjent for sine store utmarksområder og nasjonalparker.

De som ønsker seg hit er ofte friluftsmennesker med interesser innen jakt, fiske, fotturer og langrenn.

Hele kommunen Engerdal er nærmest et "natur-nirvana" for friluftsinteresserte. Her finner du variert natur, med alt fra dype skoger til vidder og store sjøer. Det finnes uttallelige naturperler, med store muligheter for utforskning i hele kommunen. Spesielt for fiske-interesserte har Engerdal mye å by på, med blant annet Femunden som er Norges tredje største innsjø. Totalt i kommunen kan du med fiskekort, fiske i hele 900 ulike vann i kommunen! Det er også gode muligheter for kano- og kajakpadling.

Området Engerdal Østfjell består av etablert hyttefelt, samtidig som man har relativt god avstand til nabohyttene.

Denne eiendommen egner seg spesielt godt for aktive familier som ønsker en helårshytte med beliggenhet øverst oppe i Engerdal Østfjell.

Type, eierform og byggeår

Hytte Selveier, oppført i 1997, modernisert i 2010

Bygninger og byggemåte

Stor hytte med 4 soverom, 2 bad, badstue samt spisestue kjøkken og ulike boder. Hytta har to stuer.
Det er en egen del av hytta som har inngang fra terrassen der man har den ene stua, soverom og eget bad. Dette er ideelt når man har med et vennepar eller er mange på hytta samtidig.
Det er bygget en stor terrasse med en spesielt god utsikt mot fjellene i vest og nordvest.

Hytta er opprinnelig fra 1997, men er utvidet og modernisert opp gjennom tidene.
Eiendommen har ingen TG3 (tilstandsgrad 3) da dette nå er utbedret.

Antall rom (evt. senger)

Oppholdsrom: 2, Soverom: 4, Bad: 2, Antall rom: 6

Arealer og fordeling per etasje

Primærrom: 126 kvm, Bruksareal: 137 kvm, Grunnflate: 148 kvm

Innhold

Hytta inneholder entré, gang, to bad hvorav det ene med tilknyttet badstue, to stuer, spisestue og kjøkken.
I tilegg er det bod innenfor et av soverommene, utvendig uisolert bod og en utvendig isolert bod.
Stor terrasse.

Areal og eierform (opplysninger om evt. feste)

Areal: 1 129 kvm, Eierform: Eiet tomt

Prisantydning

2 980 000,-

Strømstøtteordning

Ta kontakt med megler for komplett informasjon

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode320734912
Sist endret22. nov. 2025 03:19
Referanse87230117

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.