
Bildegalleri
Alain Mikli - AL1103 "Vintage Samlerobjekt"
Til salgs
Frakt fra 19 kr + Trygg betaling 78 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Alain Mikli er blant verdens mest prestisjefylte designere innenfor brilleinnfatninger. Denne modellen er et samlerobjekt, og en ettertraktet "vintage".
Innfatningen kostet ny kr 6.400,- Kvittering medfølger.
Denne eksakte modellen, referanse AL1103 (bilde 3), ble laget for hånd ved Miklis verksted i Frankrike, i et svært begrenset opplag (édition limitée).
Bilde 4 viser inngravering av "Fait main en France" => "Handmade in France"
Gode eksemplarer av AL1103 har en høy annenhåndsverdi på bruktmarketet, og går for mellom NOK 3000 - 4000, ifølge tilstanden.
Se eks denne annonsen, hvor innfatningen har synlig skade ved utside front. Likevell ligger den ute på auksjonforhandleren Etsy for om lag NOK 3.350 NOK.
https://www.etsy.com/listing/1230359584/alain-mikli-al1103-eyeglasses
Ved mitt eksemplar er tilstanden motsatt. Utsiden av stengene er helt "clean" men noe av teksten på innsiden er blitt utydelig.
Denne kan videreselges med god profitt, for dem som kan å restaurere briller!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 18.11.2025 kl. 23:24 ・ FINN-kode: 309430789






