Bildegalleri
Dyp pen i sølv DLE & Hemisphere
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 162 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Dyp penn i ekte sølv – antikk
Selger en dyp penn (blekkpenn) i ekte sølv, med vakker blomsterdekor i jugend/nyrokokko-stil, typisk for perioden Dette er en klassisk skrivegjenstand fra slutten av 1800-tallet / tidlig 1900-tall, laget for bruk med blekkhus.
Pennen er stemplet og fremstår som ekte sølv (trolig 830), med normal aldersrelatert patina og slitasje. Bokstavene H / DLE og Hemisphere tyder på: enten forhandler/importør eller utenlandsk produsent solgt i Skandinavia. Dette er ikke en moderne fyllepenn, men en tradisjonell dyp penn som i dag primært har samler- og dekorverdi.
Som for alt ekte sølv anbefales det å pusse/rense produktet før bruk eller utstilling, da sølv naturlig oksiderer over tid. Etter puss fremstår detaljene svært pent.
Stand: Brukt, med synlig oksidering og slitasje – helt normalt for alder. Gjenstanden selges som vist på bildene.
Pris er vurdert ut fra alder, utførelse, sølvinnhold og sammenlignbare salg.
Bud kan vurderes.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 20.1.2026 kl. 16:49 ・ FINN-kode: 283299539












