Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Nor-Tech
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Nor-Tech

Bildegalleri

" XO " - Fortsatt en av Norges mest elegante "full size" V-bunns powerbåter. (1/18)
Inaktiv

Meget elegant norsk Nor-Tech !

Nor-Tech

Modellår

2004

Lengde

43 fot

Type motor

Innenbords

Seter

13

Pris

1 549 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Her har du sjansen til å skaffe deg sannsynligvis Norges peneste skjærgårdsjeep til en billig penge. Båten er til salgs for kunde.

Dette er en custom bygget "one off" Nor-Tech 4300 "Norwegian Edition". Og dette er eksakt hva navnet sier, -en båt som er skreddersydd for nordiske forhold. Her er alle faktorer som brukervennlighet, drivstofføkonomi, sjøegenskaper, levetid, overnattingsmuligheter for korte turer og et elegant fargevalg sydd sammen til en enormt bra package! En slik "one off" båt blir ikke billig å produsere i kun ett eksemplar, men for eieren gir det en helt egen eksklusivitet og det er kanskje derfor den har hatt kun en eier siden ny også. INGEN andre båter i Norge har alle de samme egenskapene. Les denne annonsen og vurder for deg selv, denne båten er ek vakker båt som jeg mener oppriktig er verdt pengene! Til informasjon kan det nevnes at båten kostet godt over 3 mill. ny.

Litt av det som er helt spesielt med båten er at det er båt med "trippel" motorinnstallasjon. Dette betyr på norsk at vi snakker 3 motorer, ikke 2 som for folk flest. Folk som kan raske båter, vil med en gang se hvorfor. Båten har diesel-innstallasjon. Det er svært vanskelig og ikke minst dyrt å få en stor V-bunnsbåt til å gå fort med 2 stk. STORE diesel-motorer. Dette pga. at det er kun Arneson drev som gjelder, og propellene som disse drevene leveres med passer ikke for V-bunnsbåter som går under 100 mph. Å installere 3 stk. Yanmar 6LPA-STP 315hk. motorer i en slik båt gjør at man heller bruker Mercruiser Bravo I drev. Dette gir en helt annen brukervennlighet og du kan kjøpe deler eller ny propell overalt hvor Mercury selges. Og ettersom Yanmar 315hk motoren er beskjeden på drivstoff, så er dette alt i alt en svært holdbar og spennende OG økonomisk installasjon. Lyden av tre motorer og turboer er også med på å gi et ekstra kick. Prøv en 3-motors båt, og du skjønner fort forskjellen! 3 propeller gir en jevn og fin kraftoverføring, som med 4-hjulstrekk på veien. Det gir også en voldsom skyvekraft opp i plan, noe du vil merke godt med ekstra mannskap eller fuel ombord.

"XO" har et moderne steppet V-bunns skrog med dyp V-bunn og cruiser behagelig i hastigheter helt opp mot 50 knop med kun et moderat drivstoff forbruk, og har forøvrig en topphastighet på ca. 54 GPS-knop.

Båten's navn er "XO", og dette går igjen i flere spennende detaljer i båten. XO eies av en voksen mann og er kjørt deretter. Etter å ha gått gjennom båten, får man fort følelsen av at dette er en svært velholdt og korrekt servet båt. Skal du kjøpe brukt powerboat, så "MÅ" du kjøpe en velholdt båt. Det koster fort 1 mill å sette en såpass stor og avansert båt i stand om vedlikeholdet har vært dårlig. Og det forekommer dessverre for ofte. XO er nettopp grundig rubbet og polert for sin nye eier og jeg er stolt av å levere denne båten helt nystriglet til deg som neste eier. Motorservice og drevservice er også nettopp utført. Her er det bare vri om alle tre tenningsnøklene og nyte sommeren! Et bra motorvalg og høy kvalitet i alle ledd på denne båten gjør at med et videre godt vedlikehold, har du båt i mange mange år uten de store problemene.

Seriøse interessenter er velkommen for en personlig visning like utenfor Oslo. For kunder fra andre deler av landet kan jeg ordne med henting på flyplassen, og all annen nødvendig tilrettelegging. Dette er tross alt en drømmebåt i norsk skjærgård. Det er plass til alle ombord!

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Nor-Tech
Modellår
2004
Type
Daycruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
315.0 hk
Motorfabrikant
Yanmar
Type motor
Innenbords
Topphastighet
54 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
5 000 kg
Lengde i fot
43 fot
Lengde i cm
1 311 cm
Dybde
100 cm
Bredde
265 cm
Sitteplasser
13
Soveplasser
3
Farge
Hvit / blå

Utstyr

-FURUNO radar
-2 x Ray Marine kartplottere
-Ekkolodd
-Intercom for 4 personer
-Kraftige bolster seats for 4 pers med el. drop down sittepute.
-Gaffrig instrumentering (mid size Monster-series med chrome Super Rims)
-6 x Gaffrig racingspaker. 3 for gir og 3 store for gass!
-Carbonfiber dashbord.
-Stort Clarion stereoanlegg med 10" subwoofere, mellomtone- og diskant-høyttalere. Spilleren sitter beskyttet til i konsollen og betjenes ved førerposisjonen med en vanntett fjernstyring.
-Selvdrenerende cockpit.
-Toalett med god plass innvendig i styrekonsoll, perfekt for hele familien.
-Stor cabin med plass for 2-3 personer eller flere kubikkmeter med bagasje.
-Nydelig teak-dørk med innfelt "XO" logo.
-Sitteplasser fordelt på benk akter for 3 pers, 4 racing bolstere, benk foran konsoll for 2 pers, benker i baugen på hver side (face-to-face) for 4 pers.
-El. motorromslukeløfter.
-Oversiktlig motorrom.
-4 batterier. 1 service batteri + 1 til hver motor. Enkel adkomst til hovedstrømbrytere og digitale voltmetere fra innsiden av konsollen.
-El. lensepumper med nivåvakt
+++++ Ring for øvrig informasjon og en hyggelig båtprat.

XO er støpt hos Nor-Tech i USA (powerboatenes hjemland) og ferdigstilt i Norge av erfarne båtbyggere ved Nor-Tech's senter i Arendal i 2004. Båten er korrekt CE-merket med norsk brukermanual og all annen relevant dokumentasjon foreligger.

Dette er en meget spesiell båt som kan bli din. Vi er motivert til å gjennomføre en handel, og er åpne for innbytteforslag av kurante objekter. Evt. en skreddersydd løsning for deg med høy servicegrad. Opplag og oppfølging videre tilbys også. Velkommen!

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1367 SnarøyaLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

27460925

Sist oppdatert

17. november 2012, 13:05

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Nor-Tech
Daycruiser